Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] p11 2.0td od 80km/h na 4 i 5 bigu przy przyspiesz


swirkot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam kupiłem przywiezioną z austri primarkę i mam problem

przy predkości od 80 km/h na 4 i 5 biegu przy przyśpieszaniu całe autko drży przy 140km/h przestaje .

z diagnozy 2 mechaników maiła to być prawa półoś więc kupiłem i wymieniłem półoś w całości z łożyskiem i przegubem i jest to samo tylko jestem 400 zł w plecy .

poduszki sa ok.

prasze o jakieś wskazówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kupiłem przywiezioną z austri primarkę i mam problem

przy predkości od 80 km/h na 4 i 5 biegu przy przyśpieszaniu całe autko drży przy 140km/h przestaje .

z diagnozy 2 mechaników maiła to być prawa półoś więc kupiłem i wymieniłem półoś w całości z łożyskiem i przegubem i jest to samo tylko jestem 400 zł w plecy .

poduszki sa ok.

prasze o jakieś wskazówki

 

Luzy w zawieszeniu sprawdź organoleptycznie (wahacz dół, stabilizatory, luzy pionowe na kole, stan łoży amora), koła wyważone, opony sprawdzone??? Obie półosie, nie mają tłumików drgań już?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą być popękane pierścienie ABSu Cżęsta to przypadłość

Wiesz ile cofneli Ci licznik :D 140km/h to się nie dziwię że cała buda skacze jak obroty sa rzędu 4k a obrotka przy 6k zostaje zamknięta Głowica jeszcze nie pękła, czy nie wiesz?

Pewnie kupiłeś okazyjnie z małym przebiegiem i książką serwisową :diabel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RooS

koła wyważone, zamienione przód / tył, byłem dziś na stacji diagnostycznej i przeczepał mi całe zawieszenie i bez uwag !!

nowa półoś nie ma tłumika drgań stara miała i taki sam efekt

w piątek jadę do 3 meczanika i zobaczę co wymyśli

może jakiś jeszcze pomysł ?

dzięki

 

[ Dodano: Sro 01 Lip, 2009 17:25 ]

and_pec

przy 140 przestaje drgać i do 170 jest spokój więcej nie jechałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź stan opon, może któraś wybuliła, tarcze hamulcowe, klocki. Nie wiem gdzie sprawdzałeś wyważenie ale np u mnie w mieście jest możliwość sprawdzenia kół na aucie. Poza tym nie sprecyzowałeś czy to od układu jezdnego, czy od silnika - alo ja nie doczytałem. Czy przy 140 na luzie też trzęsie ? Jak nie to bym sprawdził poduszki silnika przednią i tylną - one są odpowiedzialne za drgania silnika przód/tył. Jeśli to układ jezdny to stawiałbym na oponę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A spróboj zrobić tak: podczas tego rozpędzania w zakresie w którym są drgania na chwilę odpuść gaz (tak by przejść do hamowania silnikiem) a następnie stopniowo znowu dociśnij do deski. Napisz czy zrobienie tego wpływa na intensywność drgań w danym momencie a jeśli wpływa to w jaki sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RooS

koła wyważone, zamienione przód / tył, byłem dziś na stacji diagnostycznej i przeczepał mi całe zawieszenie i bez uwag !!

nowa półoś nie ma tłumika drgań stara miała i taki sam efekt

w piątek jadę do 3 meczanika i zobaczę co wymyśli

może jakiś jeszcze pomysł ?

dzięki

 

[ Dodano: Sro 01 Lip, 2009 17:25 ]

and_pec

przy 140 przestaje drgać i do 170 jest spokój więcej nie jechałem :)

 

Jakoś nie ufam trzepaniu furą i diagnoście któremu zależy, żebyś jak najszybciej dał mu spokój.

 

Jeżeli masz pewność, że zawiecha okej to ok. Zawiecha odpada.

 

Podstawowa sprawa to czy trzęsie tylko przy przyspieszaniu, czy na luzie też jak się toczysz te 100/120/140. Jak tylko przy przyspieszaniu to sprawdzamy tylko przeniesienie napędu, zawieszenie silnika i sprzęgło.

 

Sprawdź to jak koledzy mówią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawieszenie jest sprawdzone na 1000%

przy puszczeniu nogi z gazu czy jazda na luzie jest spokuj nic nie czepie

szósty mechanik u którego byłem stwierdził ze to półos które wymieniłem na inne używki,

nie wieże, że miałem pecha i trafiłem też na krzywą ale tanio ma mi założyć nowe!

wywale dziś tłumik drgań bo na lewej półosi jest i zobacze

jak to nie pomoże bede z ustawy konsumenta starał sie oddać autko handlarzowi od którego ją kupiłem

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy puszczeniu nogi z gazu czy jazda na luzie jest spokuj nic nie czepie

Kolego jest wysoce prawdopodobne że masz zużyty któryś z przegubów wewnętrznych.

Oczywiście że niemożliwe jest by wymienione półosie były W TAKI SAM SPOSÓB krzywe i powodowały TAKIE SAME drgania.

Daj spokój tłumikowi drgań, jeśli drgania się zmieniają w zależności od przenoszonej siły napędowej, w żadnym razie nie ma on z tym nic wspólnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

półos które wymieniłem na inne używki,

Skąpy zawsze płaci 2 razy. Jak cię stać na samochód to i musi cię stać na części do niego. Nie ma że boli. Jeśli szrot jest uczciwy to powinni ci wymienić na drugie, albo oddać kasę. Takich szrotów jest mało ale są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...