Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144/W11.144] przepalający się bezpiecznik od wentylator


lupa_1

Recommended Posts

parę dni temu przestały mi działać wentylatory od chłodnicy (mam dwa ze względu chyba na klimę), sprawdzanie przyczyn zacząłem od czujnika wentylatora (u mnie chyba go nie ma? sterowanie przez komputer??), następnie sprawdziłem bezpieczniki i okazało się że ten od wentylatora jest przepalony (40 amperowy - swoją drogą nie można nigdzie takiego samego kupić), po wstawieniu nowego i po nagrzaniu silnika wentylator się załączył na sekundę i przepalił bezpiecznik, to samo dzieje się po odpaleniu klimy- wentylator zaczyna się kręcić i przepala za chwilę bezpiecznik. co może być tego przyczyną?? proszę o pomoc :) moja primera 1.6 16v 2001r.

Link to comment
Share on other sites

a startują ci na klimie 2 czy 1 wentylator. Może woda się dostała do wentylatora , lub ma wewnątrz jakieś zwarcie. Odłącz ten wentylator na kostce od strony akumulatora i włącz klime ,zobacz czy też przepaliło bezpiecznik.

Link to comment
Share on other sites

Guest ShowView

witaj,

rozniez zauwazylem przepalony bezpiecznik FAN1. Kosztuje 10zł w Piotrkowie.

Czujnika temp. nie ma, komputer załącza wentylatory przy 100C bo sprawdzalem w serwisie przy podlaczonym komputerze. KLima załącza wentylatory automatycznie.

Po wymianie na nowy bezpiecznik, już się nie przepala, więc nie wiem co było przyczyną.

Ja natomiast mam inny problem z klimą i wentylatorami http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?p=655658#655658 strona 2.

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

dzięki, wstawiłem oryginalny bezpiecznik (wcześniej sprawdzałem na 30 amperowym) i teraz wszystko gra; a tak przy okazji to czy przy włączeniu klimy powinny się załączać od razu dwa wentylatory??

Link to comment
Share on other sites

2 wiatraki startują na klimie

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...