Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15] Jakie klocki do Nissan Almera N15 1.4 S


Gość Tomy M.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Raz kupiłem klocki w Japan Cars za 150 zeta i stwierdziłem że lepiej sie sprawuja klocki za 65zł firmy Kashiyama które nie piszczą i nie śmierdzą.Idz do normalnego sklepu podaj markę, model, rocznik i nie ma bata bedziesz miał klocki.Aha chyba zaraz wpadnie Bombel i zamknie temat bo takich tematów juz było sporo :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tomy M.

OK. Faktycznie to dokładnie te same klocki!

Sprzedawcy jednak sprzedają również inne klocki jako klocki do tego modelu, widocznie była też inna wersja zacisków montowana (może w wersji z ABS?)

 

Mam teraz inny problem, tarcze po wymianie klocków bardzo się grzeją! Koło niby chodzi luźno ale tarcza się grzeje. Obydwa przednie koła. Dzisiaj kolega mechanik ukręcił mi szpilkę w piaście odkręcając nagrzane koło :-(

 

Jak może być przyczyna grzania się kół, klocki sam zmieniałem, wszystko było wyczyszczone a tłoczek chodził luźno, wcisnąłem go małym ściskiem stolarskim ale tylko dlatego że tak było mi wygodnie. Blaszki-wskaźniki łożyłem tak jak były i wszystko wydawało się OK. Koła grzeją się nawet gdy wcale nie używam hamulca!

 

Gdzie można kupić szpilkę do piasty przedniego koła? Czy ją w ogóle da się wymienić bez konieczności wymiany całej piasty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klocek musi chodzić w miarę luźno w prowadnicy zacisku hamulcowego a często jest tak że trzeba nowe klocki troche przypiłować pilnikiem lub szlifierką kątową bo są zbyt pasowne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tomy M.

Szpilkę wymieniłem, udało mi się zdobyć taką szpilkę w sklepie z częściami do japońców. Co prawda jest 2 mm krótsza ale myślę że nie ma to znaczenia na wyważenie koła bo znajduje się przecież bardzo blisko środka koła.

Posmarowałem również brzegi klocków, poruszałem cylinderkami kilka razy i wtrysnąłem do nich WD40.

Hamulce teraz chodzą OK, gdy nie używam hamulca to tarcze są oczywiście zimne, jednak martwi mnie nadal nagrzewanie się tarcz podczas używania hamulca. Po przejechaniu 5-7 km i używaniu hamulca gdy dotknę śrub koła są już gorące, tarcza parzy i ma temp. na oko ok 150 stopni.

CZY TO NORMALNE ŻE PRZY NOWYCH KLOCKACH TARCZE/KOŁA BARDZIEJ SIĘ GRZEJĄ?

Mieszkam w górach, nie nadużywam hamulca ale jednak czasami gdy dynamiczniej jadę trochę muszę go podeptać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 2 tygodnie później...

Ja kupiłem akebono w intercarsie. Powiedzieli mi że najlepsze są ale jak jest naprawdę to się okaże.

 

Akebono to dobra firma, testeuje je drugi miesiac w Toyocie - bez zadnych efektow ubocznych.

 

A wracajac do problemow z nagrzewaniem sie hamulcow - tez mieszkam w gorach, lecz nigdy hamulce nie nagrzewaly sie do takiej temperatury - wniosek; klocki nie odbijaja prawidlowo.

Na Twoim miejscu rozebralbym zaciski, przeczyscil cylinderki, odpowietrzyl uklad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

U mnie założone zostały właśnie klocki TRW (LUC GDB3180).

 

Czy był to dobry wybór - okaże się. A może ktoś zechciałby podzielić się swoją opinią na ich temat?

Edytowane przez damaged_one
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie założone zostały właśnie klocki TRW (LUC GDB3180).

 

Czy był to dobry wybór - okaże się. A może ktoś zechciałby podzielić się swoją opinią na ich temat?

 

Taaa, ja mogę się wypowiedzieć, bo założyłem identyczne do swojej N15 2 tygodnie temu. Szczerze to trochu się zawidołem bo myślałem, ze TRW przejmując Lucasa przejął też jakość, a klocki mocno pylą i są dość miękkie. To są moje subiektywne odczucia, poprzednie klocki miałem twarde, ale nie darły tarczy, nie wiem jakiej były marki bo zakładał je jeszcze Niemiaszek, u mnie wytrzymały 50 tkm a cholera wie ile u niego :)

 

Reasumując następnym razem wymieniając klocki kupię coś innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniek pisze prawdę TRW są jakieś miękkie mam je ok. miesiąca i tez myślałem ze będą lepsze.przedtem miałem typowe LUCAS-a i to były klocki hamulce brzytwa.

Edytowane przez darek197612
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem TRW w Y10 i były git. Teraz kupiłem Ashikę i bardzo delikatnie piszczą(TRW nie piszczały). Wymieniłem szybciej, bo się tłoczki zapiekały i piszczało niemiłosiernie na zakrętach. Musiałem smyrać na pedał parę razy, by rozruszać i było dobrze. Pewnie nie dali pastę tylko jakiś inny środek, gdy poprzedni właściciel zmieniał klocki.

 

P.S. Dzisiaj zmieniłem czujnik świateł stopu, bo padł. W N15 jest chyba taki sam jak w N14 i Y10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

U mnie założone zostały właśnie klocki TRW (LUC GDB3180).

 

Czy był to dobry wybór - okaże się. A może ktoś zechciałby podzielić się swoją opinią na ich temat?

 

I jak się sprawóją? Swoją drogą, może ktoś wyjaśni mi jedną rzecz.. GDB3180 mają wymiary 108x48x16 (podaje z pamięci, mogą ciut się różnić), a Sam naprawiam N15 podaje wymiary 106x39,5x11. O co chodzi? Jakie wymiary powinny być do N15 99KM ABS przed liftem?

 

BTW: do wszystkich, któży zmieniają klocki sami: wymienialiście też śróbę prowadnika? :)

 

p.s.: i co do cholery oznacza: "Manufacturer Restriction SUMITOMO "??

Edytowane przez uchmanek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co prawda N16 ale wczoraj wymieniałem. Założyłem EBC (88PLN) - polecam. Wydaje mi się że lepsze niż te allegrowe wynalazki o wschodniabrzmiących;-) nazwach. Ponadto jakaś promocja była w sklepie bo taniej w necie nie znalazłem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda N16 ale wczoraj wymieniałem. Założyłem EBC (88PLN) - polecam. Wydaje mi się że lepsze niż te allegrowe wynalazki o wschodniabrzmiących;-) nazwach. Ponadto jakaś promocja była w sklepie bo taniej w necie nie znalazłem:)

 

I tu kolego możesz się trochę mylić. Zdążyłem juz zauwazyć ze do japońców przeważnie najlepsze sa azjatycke części a dziwnie brzmiąca nazwa nie oznacza kiepskiej jakości produktu (jak to ma miejsca np. w sprzecie RTV :rolleyes: ). Weźmy na przykład takie Mitsuboshi - nazwa tragedia a części sa ok - przynajmniej jak na razie nie narzekam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

I tu kolego możesz się trochę mylić. Zdążyłem juz zauwazyć ze do japońców przeważnie najlepsze sa azjatycke części a dziwnie brzmiąca nazwa nie oznacza kiepskiej jakości produktu (jak to ma miejsca np. w sprzecie RTV :rolleyes: ). Weźmy na przykład takie Mitsuboshi - nazwa tragedia a części sa ok - przynajmniej jak na razie nie narzekam ;)

 

Przechodziłem ten temat. Wymiar 108 oznacza całkowita długość razem z blachą. 106 to wymiar powierzchni ściernej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...