Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Nie działający kluczyk


Gość Dudek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Z dnia na dzień przestał mi działać kluczyk do Almery, podejrzewałem baterie bo czasami dziwnie łapał. Poszedłem do zegarmistrza ten wymienił baterie, podszedłem do samochodu i ...cisza. Kluczyk nie działa.

 

Moje pytanie? Czy po wymianie baterii należy zakodować kluczyk? Jeżeli tak rozumiem ze samemu nie mogę tego zrobić, ile kosztuje taka przyjemność?

 

Dodam ze po otwarciu samochodu drugim kluczykiem, kluczykiem z wymieniona baterią odpalam samochód bez żadnego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo. U mnie przyczyna były wyrobione przyciski w pilocie. Wymieniłem je po czym zakodowałem kluczyk i wszystko ok.

 

 

1. przekręcić kluczyk w stacyjce 6 razy w ciągu 10 sekund (włączasz zapłon i wyłączasz), po 6 razie na pozycję ACC i powinien mrugnąć kierunkami 2 razy.

2. trzymając pilota blisko stacyjki wcisnąć i trzymać na pilocie UNLOCK, trzymając UNLOCK wciskasz 3 razy LOCK- powinien mrugnąć 1 raz kierunkami.

3. następnie bierzesz drugiego pilota i też wciskasz i trzymasz UNLOCK i 3 razy wciskasz LOCK- znów powinien mrugnąć 1 raz kierunkami.

4. na końcu przekręcasz na pozycję ZAPŁON i wtedy powinien mrugnąć 2 razy.

 

to jest sposób na 5WK4 865

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam,chcialem dzisiaj sprawdzić 2 kluczyk z pilotem do centalnego,nie działał.Rozebrałem ,wymieniłem baterię i nic.Czy jest sens naprawiać układ elektroniczny w tym kluczyku, jaki jest koszt naprawy.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego może kluczyk się rozkodował na forum poszukaj jak zaprogramować ten kluczyk,

może bez kosztów się obejdzie

 

może to u ciebie zadziała poczytaj http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/56121-n16-nie-dziaajcy-kluczyk/

Edytowane przez marcome
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo. U mnie przyczyna były wyrobione przyciski w pilocie. Wymieniłem je po czym zakodowałem kluczyk i wszystko ok.

 

 

1. przekręcić kluczyk w stacyjce 6 razy w ciągu 10 sekund (włączasz zapłon i wyłączasz), po 6 razie na pozycję ACC i powinien mrugnąć kierunkami 2 razy.

2. trzymając pilota blisko stacyjki wcisnąć i trzymać na pilocie UNLOCK, trzymając UNLOCK wciskasz 3 razy LOCK- powinien mrugnąć 1 raz kierunkami.

3. następnie bierzesz drugiego pilota i też wciskasz i trzymasz UNLOCK i 3 razy wciskasz LOCK- znów powinien mrugnąć 1 raz kierunkami.

4. na końcu przekręcasz na pozycję ZAPŁON i wtedy powinien mrugnąć 2 razy.

 

to jest sposób na 5WK4 865

 

Dzięki za podpowiedz.Proszę powiedz jak wymieniłeś przyciski w pilocie,bo może moje tez sa wyrobione.Próbowałem zrobić tak jak w przykladzie ,ale juz po 6 przekręceniach nie mrugnęły kierunkowskazy.Mimmo to dokonczyłem ,ale bez rezultatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o wymiane guzików to poprostu jak rozlozysz pilota to ukaza sie Twoim ocza dwa microswitche ktore sa zmielone na zero przez co nie lacza.

trzeba je wymienic za pomoca lutownicy:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż ani po wymianie przycisków, ani tym bardziej baterii, nie trzeba kodować kluczyka.

Ordzik, pytanie czy Tobie nie działają tylko przyciski? Jeżeli otwierasz przez zamek i odpalasz normalnie, wynika że tak.

Jak pisze slivka wymiana rozwiąże problem. Niestety tak niefortunnie zostało to zaprojektowane, że po jakimś czasie, wyrabiają się, a w ekstremalnych przupadkach, pęka gumka w obudowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

ma ktoś instrukcję rozbierania kluczyka 5wk4 865? nie czuć u mnie przycisku zamykania i trzeba to jakoś naprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...