Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Szyby


Gość sabaj
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam pytanie czy ktos z Was spotkal sie z problemem automatycznego podnoszenia szyb (oczywiscie chodzi o szybe kierowcy)??

W moim fabrycznie nowym Note to nie dziala. Elektryczne opuszczanie i zamykanie dziala bez zarzutu. Jednak automatycznie szybe kierowcy można tylko opuścić. Podnoszenie automatyczne nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co mi się wydaje to automatyczne podnoszenie szyb do góry (AUTO) jest w niemieckich autach a w żadnym Japończyku się z tym nie spotkałem.. (mazda, honda, toyota) jest tylko automatyczne opuszczanie.. sam sie zawsze dziwiłem czemu tak jest :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w Note ale w p10 i p11 jest otwieranie i zamykanie automatyczne. Troche głupota jak by nie było, tym bardziej że Note to nowe auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Związane jest to z tym, żeby nie przyciąć komuś ręki, głowy itp podczas automatycznego zamykania.

Chociaż u mnie jest opcja automatycznego podnoszenia szyby, nigdy nie zdarzyło się, żeby coś przyciąć. Po prostu trzeba uważać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sabaj ,nie wiem czy dobrze zrozumiałem,przycisk od szyby kierowcy działa dwustanowo,jeżeli go podniesiesz na maksa to szyba samoczynnie bez trzymania przycisku wędruje tak w górę jak i w dół.Automatyczne opuszczanie i podnoszenie trzeba sobie zaprogramować(mowa o szybie kierowcy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JACKO29 wlasnie o to chodzi ze powinna sie automatycznie podnosic jezeli podniose na maksa. A nie podnosi sie. O co chodzi z zaprogramowaniem sobie tego?? Jak to sie robi??

Dodam, że w dół działa bez zarzutu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Programuje sie tak:

1) Wsiadamy do auta.

2) Przekręcamy stacyjkę (odpalić też można, choć chyba nie trzeba), tak aby wszystkie kontrolki się zapaliły

3) Opuszczamy szybę kierowcy, trzymając CAŁY CZAS wciśnięty na I-wszym stopniu (na II-gim nie sprawdzałem) przycisk.

4) Czekamy aż się szyba opuści całkowicie

5) Przyciskiem, cały czas wciśniętym na I-wszej pozycji podnosimy szybę, a jak się podniesie na maksa, to NIE puszczamy przycisku, trzymając bez przerwy....

6) ... przez kilka sekund.

7) Sprawdzamy czy działa impulsowe II-stopnia opuszczanie i podnoszenie.

8) Jak działa, to dziękujemy.

9) Jak nie działa, to powtarzamy procedurę, ewentualnie sprawdzając w instrukcji czy NOTEK się nie pomylił, cytując z pamięci

sposób ś.p. Notka :mikolaj: i co najważniejsze działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz Sabaj,koledzy pomogli,a wystarczyło pogmerać w tematach :D

Na pewno będzie działać! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sposób ś.p. Notka :mikolaj: i co najważniejsze działa

 

no i opisany w instrukcji obsługi :) Skąd zapewne wieda ta sostała zassana :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i opisany w instrukcji obsługi Skąd zapewne wieda ta sostała zassana

buehehe :D

Życie jest zbyt piękne, żeby tracić czas na czytanie instrukcji :diabel2:

 

P.S.Jacuś jedziesz na spota?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Szydlar

Sie ma .Mam problem bo właśnie jestem w czasie odbioru Notesa (czekałem na niego 2miesiące i zauważyłem że przednia szyba pasażera podnosi się jakby z wielkim wysiłkiem i dużo wolniej od kierowcy. Zgłosiłem to i auto choć jeszcze oficjalnie nie moje wróciło na warsztat. Następnego dnia dostałem info że naprawili,nasmarowali i jest dobrze,ale żebym się nie martwił bo szyba pasażera zawsze chodzi wolniej . że to niby taki komfort kierowcy jak chce szybko zapłacić na autostradzie to jego szyba działa szybko-No i tam jest mechanizm sterujący więc też ma wpływ na szybkość tej szyby . Zdębiałem o co chodzi.....to nie moje pierwsze auto ale takiej gadki to jeszcze nie słyszałem.

Co na ten temat myślicie ? Zaraz mnie czeka odbiór auta ,i nie wiem jak z nimi postępować . Doradźcie coś bracia.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie - ja też mam wrażenie, że prawa strona chodzi wolniej!Ale jak dotąd (prawie dwa lata) wszystko działa jak należy, więc nie stresuj się zawsze masz trzy lata gwary :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tak działa od początku,to jest typowe i dziwi mnie że serwis zajął się tym(chyba że chcieli załagodzić ból kierowcy,albo sami nie byli tego świadomi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Szydlar

Spoko uspokoiłem się kapkę.

Człowiek tyle się naczyta o tych czarodziejach w serwisie że woli dmuchać na zimne.

Wielkie dzięki.

PS-Dziś jest ten dzień,godzina 12.00 dołączy nowa zabaweczka do stajni 1.6 Acenta srebrny metalik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwis zajął się tym(chyba że chcieli załagodzić ból kierowcy,albo sami nie byli tego świadomi

 

co do szyby - sprawa jest prosta - żeby było śmieszniej wszystkie działają wolniej niż kierowcy - co do nieomylności nissana - posłużę się przykładem - sorry że nie bardzo na temat ale wrócę do tej słynnej śruby skręcającej kolumnę kierownicy (tuż przy podłodze pod wykładziną) - kiedy zwróciłem uwagę że nie ma na jej końcu nakrętki i pokazałem to w aso też szukali jej najpierw pod wykładziną :P - dopiero potem jakiś kumaty poszedł na plac i sprawdził w nowych notkach a potem wrócił z rewelacją że nakrętki nie ma nigdzie - i to tyle jeśli chodzi o wiedzę panów z aso (w tym przypadku z Lublina) :diabel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK!Pogadaliśmy na temat prędkości,to teraz powiedzcie mi ,czy ktoś z was ma zamontowany układ domykający szyby po zadziałaniu alarmu?(chodzi o sytuację gdy jedna lub wiecej szyb pozostaje otwarte i domykaja się automatycznie po włączeniu alarmu)

Serwisy,jedni odradzają montaż inny owszem tak ,cena ok600zł.Proszę też nie dyskutujmy na temat cennika serwisu bo wszyscy wiemy że maja z sufitu.Czy ktoś to ma? i jak się spisuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś to ma?

nie mam, nie montowałem,(nie mam zresztą alarmu) moim zdaniem można się bez tego spokojnie obyć, choć z pewnością to wygodne rozwiązanie - a,propos jeszcze domykającej się automatycznie szyby kierowcy - wyczytałem gdzieś w instrukcji,że szyba posiada jakiś tam czujnik reagujący na opór (np ręka pasażera figlującego na tylnej kanapie :P ) że niby ma się zatrzymać jeśli jej coś przeszkodzi w domknięciu albo wręcz z powrotem się otworzyć - coś mnie podkusiło i sprawdziłem - na szczęście za pomocą twardego jabłka - i co? miałem do zjedzenia idealnie rozkrojone dwie połówki i powalaną sokiem szybę - nie radzę tam zostawiać palców :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dar,czy do Ciebie pytanie nie dociera? nie pytałem czy ktoś nie ma ,tylko czy MA!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dociera?

robisz się strasznie nerwowy - zupełnie jak Notek przed samounicestwieniem :P Takie pytania stawiaj raczej właścicielom wypasionych merców :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściciele wypasionych Mercedesów nie mają takich problemów,a pytanie było konkretne i takiej odpowiedzi oczekiwałem.A nerwowy sie robie jak ktoś wcina sie w temat nie wnosząc nic nowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie.

Czy u was pod szybą przednią jest jakaś guma ? Chodzi o miejsce styku z deską .

U mnie nic nie ma i jest jakaś pianka,gąbka. Wygląda to strasznie prostacko . Nie sposób tego nie widzieć bo chcąc nie chcąc i tak patrzysz w tą szybę :D

Pytanie czy panowie w fabryce zapomnieli cos tam dodać czy może zapomnieli to odkleić.

Postaram się wkleić foto w wolnej chwili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...