Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Szyby


Gość sabaj
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy u was pod szybą przednią jest jakaś guma ?

ten temat gdzieś już był chyba wałkowany, niestety starość nie radość i nie pamiętam gdzie i kiedy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

OK!Pogadaliśmy na temat prędkości,to teraz powiedzcie mi ,czy ktoś z was ma zamontowany układ domykający szyby po zadziałaniu alarmu?(chodzi o sytuację gdy jedna lub wiecej szyb pozostaje otwarte i domykaja się automatycznie po włączeniu alarmu)

Serwisy,jedni odradzają montaż inny owszem tak ,cena ok600zł.Proszę też nie dyskutujmy na temat cennika serwisu bo wszyscy wiemy że maja z sufitu.Czy ktoś to ma? i jak się spisuje?

 

 

Wracam do tego tematu. Czy ktoś ma taką funkcję, czy może być ona dodatkową funkcją alarmu?, czy też można coś przestawić w samym samochodzie?

Mam jeszcze jedno pytanie. Ostatnio bardziej zaczął irytować mnie brak możliwości otwierania-zamykania szyb jeśli zapłon jest wyłączony. Orientujecie się czy da się to jakoś przestawić?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat juz był przerabiany,...daaaawno Dar dobra pamięć :D

Problem jest w tym że serwisy zaslaniają się przeróbką instalacji (chodzi ponoć o elektronikę ,czujnik cyfrowy i cuś jeszcze)Z tego co wiem,nie wiem skąd ,sorry skleroza :D po założeniu gdzieś przez kogoś w jakimś warsztacie pojawiły się problemy z alarmem,tak więc nie wiem jak się to ma do konkurencji,serwis-warsztat prywatny(lub inny)Sam się dowiadywałem (a mam taki dosyć dobry warsztat elektro blisko) i koszt założenia u nich to ok,150-200zeta,tylko straszy mnie ta przestroga ze coś może później się dziać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat juz był przerabiany,...daaaawno Dar dobra pamięć :D

Problem jest w tym że serwisy zaslaniają się przeróbką instalacji (chodzi ponoć o elektronikę ,czujnik cyfrowy i cuś jeszcze)Z tego co wiem,nie wiem skąd ,sorry skleroza :D po założeniu gdzieś przez kogoś w jakimś warsztacie pojawiły się problemy z alarmem,tak więc nie wiem jak się to ma do konkurencji,serwis-warsztat prywatny(lub inny)Sam się dowiadywałem (a mam taki dosyć dobry warsztat elektro blisko) i koszt założenia u nich to ok,150-200zeta,tylko straszy mnie ta przestroga ze coś może później się dziać.

mam założone czujniki a to też ingerencja w instalkę i nic się nie dzieje.a brak domykania i obsługi bez zasilania to baaaardzo w...ce.w poprzednim aucie szyby dzialały jeszcze przez 5 min.po wył.zapłonu,a potem same się domykały.

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przyznam że jak dla mnie to problem czysto akademicki, okna otwieram jak płacę na bramkach przy autostradzie no i jak trzeba obsłużyć jakąś bramkę lub parkingowego na parkingu :). A z otwartymi oknami to już nie jeździłem od lat, więc i ich domykanie wydaje się zbędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się - domykanie może być zbędne, ale druga kwestia nie. Czasem zdarzy mi się czekać na kogoś w samochodzie, silnik nie chodzi a przydało by się otworzyć szybę - i wtedy trzeba włączyć zapłon (oczywiście uruchamia się wtedy też dmuchawa, zapalają światła - jeśli są włączone). A jeśli w samochodzie są jeszcze dzieci i każde z nich w innym momencie chciało by otworzyć, mniej lub bardziej, lub zamknąć szybę - za każdym razem trzeba przekręcać kluczyk i wszystko co chodziło uruchamiać - to może wkurzyćsad.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przyznam że jak dla mnie to problem czysto akademicki, okna otwieram jak płacę na bramkach przy autostradzie no i jak trzeba obsłużyć jakąś bramkę lub parkingowego na parkingu :). A z otwartymi oknami to już nie jeździłem od lat, więc i ich domykanie wydaje się zbędne.

Zgadza się Roxx,ale czasami jest chwila że musisz otworzyć,albo masz kogoś kto sobie szybkę uchyli,a ty o tym nie wiesz I co?No w tym wypadku ta elektronika pomoże.Już kilka razy miałem tak jak zawoziłem córkę na uczelnie że przychodzę do samochodu a obok stoi człowiek zmęczony życiem i charczącym głosem oznajmia"szefie,pilnowałem bryki bo szybka była otwarta"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Programuje sie tak:

 

1) Wsiadamy do auta. 

2) Przekręcamy stacyjkę (odpalić też można, choć chyba nie trzeba), tak aby wszystkie kontrolki się zapaliły 

3) Opuszczamy szybę kierowcy, trzymając CAŁY CZAS wciśnięty na I-wszym stopniu (na II-gim nie sprawdzałem) przycisk. 

4) Czekamy aż się szyba opuści całkowicie 

5) Przyciskiem, cały czas wciśniętym na I-wszej pozycji podnosimy szybę, a jak się podniesie na maksa, to NIE puszczamy przycisku, trzymając bez przerwy.... 

6) ... przez kilka sekund. 

7) Sprawdzamy czy działa impulsowe II-stopnia opuszczanie i podnoszenie. 

8) Jak działa, to dziękujemy. 

9) Jak nie działa, to powtarzamy procedurę, ewentualnie sprawdzając w instrukcji czy NOTEK się nie pomylił, cytując z pamięci

 

sposób ś.p. Notka :mikolaj: i co najważniejsze działa

Spotkał się ktoś z sytuacją ze ta procedura działa, ale po jakimś czasie znowu okno nie chce się podnosić automatycznie i ponownie trzeba wykonać opisane czynności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem coś takiego w A Klasie ......na lekkich nierównościach przestawały działać szyby.

Po zaprogramowaniu było ok do czasu najechania np na "leżącego policjanta.

Na początku myślałem, że to wtyczki w sterowniku ale nie (zdjęcie boczków i dostanie się do sterownika w A Klasie to koszmar)

Winny był sterownik zamka centralnego...okazał się walnięty, po podmianie wszystko było OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkał się ktoś z sytuacją ze ta procedura działa, ale po jakimś czasie znowu okno nie chce się podnosić automatycznie i ponownie trzeba wykonać opisane czynności?

 

Tak, u mnie też tak było i zdarzało się to całkowicie losowo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co pomogło?

trzeba jeszcze raz zaprogramować klawisz okna na samodzielne domykanie. I na jakiś (?) czas jest spokój

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...