Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] linka hamulca ręcznego P10


Gość borg802
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość borg802

Witam,

 

nie spotkałem takiego tematu wiec zapytowywuje:

 

Na stacji diagnostycznej hamowanie kół przednich jest ok, tylnich tez ok, a ręczny nie działa wogule. Pan na badaniu powiedział, że trza naciągnąc linkę hamulca - do czego dziarsko sie zabrałem. Po zdjęciu konsoli środkowej, kreciłem śrubką jak to w instrukcji i.... wkręciłem ją do końca (tej nagwintowanej końcówki linki pod dzwignią), a hamulec ręczny nadal nie działa.

Jest więc tak, że linki więcej sie nie da naciagnąć w miejscu pod dzwignią, a hamulec nie działa.

Orientujecie się czy ta linke można naciagnąc gdzieś s drugiej strony, przy hamulcu lub cos takiego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość arqadivs

U mnie jest to samo..tez juz podciagnelem na max..fakt jeszcze z 2 miesiace i klocki do wymiany ..ale reczny powinien byc a gdzie jest?? co moze mu dolegac??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rysiu83

tarcze czy bębny na tyle?

jeśli tarcze to...

1. Linki do wymiany (mogę podesłać foto jak one z czasem potrafią wyglądać (jeśli je znajdę)

2. Mechanizm ręcznego w zacisku do przeglądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

borg802, tarcze czy bebny z tylu? Jak tarcze to sie moze dzwigienka od recznego zapiekla - trzeba ja rozruszac, jak sie nie da to niestety wymiana zacisku.

edit: widze ze prawie zdublowalem to co Rysiu napisal...sorry ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość borg802

Pierwsze primo - dzięki za rady.

Drugie - z tyłu mam tarcze hamulcowe, ale gdzie sie znajduje ten mechanizm recznego - dzwigienka, co mogła sie zapiec i jak ją można rozruszać ?

Do tej pory sądziłem że linka idzie bezposrednio od dzwigni ręcznego do szczęk przy kołach, jak np przy hamulchach rowerowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie wymienialem, linki wszytskie, nowe tarcze z tylu , nowe klocki, reczny mam na maxa podciagniety, i wcale rewelacji nie ma, samochod sie stacza na na maxa podciagnietym rekawie, o co come on? Czy gdzies jeszcze mzona to wyregulować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fago, a patrzyles jak chodzi dzwigienka? Zdejmij kolo i popros kogos zeby zaciagal powoli reczny a Ty obserwuj jak chodzi dzwigienka przy zacisku - jesli chodzi ospale masz odpowiedz.

borg802, to jest przy kole czesc skladowa zacisku. Zdejmujesz kolo i patrzysz gdzie dochodzi koniec linki - tam wlasnie jest mechanizm recznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja też mam problem z ręcznym, wszystko działa, blokuje koła, tylko strasznie cięzko się go zaciąga. Ktoś może mi poradzi co jest przyczyna ?

Tzn co ciężko ? Dzwignia w aucie ciężko idzie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągnąc dźwignie do góry czuc strasnzie duży opór.

 

obejrzyj linki o ręcznego,jeśli są uszkodzone (rozerwany pancerz i kupa rdzy w środku stąd nie chodzą swobodnie)to masz odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ona biegnie jakos pod samochodem ? Musze zdjac ten cały tunel środkowy bo za bardzo się nie orientuje ;)

 

tak...pod nim a dokładniej te części przez które jest ona podtrzymywana i podczepiona do podwozia 3 albo 4 uchwyty..tam się przeciera pancerz i tam może być przyczyna...po co chcesz ściągać cały tunel? aha...linek ręcznego jest 3..lewa,prawa i środkowa - ta idąca od dźwigni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...