Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] linka hamulca ręcznego P10

Guest borg802
 Share

Recommended Posts

Guest borg802

Witam,

nie spotkałem takiego tematu wiec zapytowywuje:

Na stacji diagnostycznej hamowanie kół przednich jest ok, tylnich tez ok, a ręczny nie działa wogule. Pan na badaniu powiedział, że trza naciągnąc linkę hamulca - do czego dziarsko sie zabrałem. Po zdjęciu konsoli środkowej, kreciłem śrubką jak to w instrukcji i.... wkręciłem ją do końca (tej nagwintowanej końcówki linki pod dzwignią), a hamulec ręczny nadal nie działa.

Jest więc tak, że linki więcej sie nie da naciagnąć w miejscu pod dzwignią, a hamulec nie działa.

Orientujecie się czy ta linke można naciagnąc gdzieś s drugiej strony, przy hamulcu lub cos takiego ?

U mnie jest to samo..tez juz podciagnelem na max..fakt jeszcze z 2 miesiace i klocki do wymiany ..ale reczny powinien byc a gdzie jest?? co moze mu dolegac??

tarcze czy bębny na tyle?

jeśli tarcze to...

1. Linki do wymiany (mogę podesłać foto jak one z czasem potrafią wyglądać (jeśli je znajdę)

2. Mechanizm ręcznego w zacisku do przeglądu.

borg802, tarcze czy bebny z tylu? Jak tarcze to sie moze dzwigienka od recznego zapiekla - trzeba ja rozruszac, jak sie nie da to niestety wymiana zacisku.

edit: widze ze prawie zdublowalem to co Rysiu napisal...sorry ;)

Guest borg802

Pierwsze primo - dzięki za rady.

Drugie - z tyłu mam tarcze hamulcowe, ale gdzie sie znajduje ten mechanizm recznego - dzwigienka, co mogła sie zapiec i jak ją można rozruszać ?

Do tej pory sądziłem że linka idzie bezposrednio od dzwigni ręcznego do szczęk przy kołach, jak np przy hamulchach rowerowych.

ja u siebie wymienialem, linki wszytskie, nowe tarcze z tylu , nowe klocki, reczny mam na maxa podciagniety, i wcale rewelacji nie ma, samochod sie stacza na na maxa podciagnietym rekawie, o co come on? Czy gdzies jeszcze mzona to wyregulować?

fago, a patrzyles jak chodzi dzwigienka? Zdejmij kolo i popros kogos zeby zaciagal powoli reczny a Ty obserwuj jak chodzi dzwigienka przy zacisku - jesli chodzi ospale masz odpowiedz.

borg802, to jest przy kole czesc skladowa zacisku. Zdejmujesz kolo i patrzysz gdzie dochodzi koniec linki - tam wlasnie jest mechanizm recznego.

• 2 weeks later...

Ja też mam problem z ręcznym, wszystko działa, blokuje koła, tylko strasznie cięzko się go zaciąga. Ktoś może mi poradzi co jest przyczyna ?

Guest marceli

Ja też mam problem z ręcznym, wszystko działa, blokuje koła, tylko strasznie cięzko się go zaciąga. Ktoś może mi poradzi co jest przyczyna ?

Tzn co ciężko ? Dzwignia w aucie ciężko idzie??

Ciągnąc dźwignie do góry czuc strasnzie duży opór.

obejrzyj linki o ręcznego,jeśli są uszkodzone (rozerwany pancerz i kupa rdzy w środku stąd nie chodzą swobodnie)to masz odpowiedź

Ona biegnie jakos pod samochodem ? Musze zdjac ten cały tunel środkowy bo za bardzo się nie orientuje ;)

Ona biegnie jakos pod samochodem ? Musze zdjac ten cały tunel środkowy bo za bardzo się nie orientuje ;)

tak...pod nim a dokładniej te części przez które jest ona podtrzymywana i podczepiona do podwozia 3 albo 4 uchwyty..tam się przeciera pancerz i tam może być przyczyna...po co chcesz ściągać cały tunel? aha...linek ręcznego jest 3..lewa,prawa i środkowa - ta idąca od dźwigni

Nie wiem pomyślałem ze może tez cos z dzwignią jest nie tak, złe smarowanie czy coś w tym stylu, jutro się rozejrze. Dzięki za info.

• 3 weeks later...

Ja mam ten sam problem, tyle że z bębnami. Pomimo naciągnięcia na maxa linki ręcznego nie ma :(

Z góry dziękuje za podpowiedzi

pozdrawiam

Robert

• 3 years later...