Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Problem z tylnym zaciskiem hamulcowym, ma luzy


Gość overkill

Rekomendowane odpowiedzi

Gość overkill

Witajcie,

Mam pewien problem i to chyba dość poważny. Poniższe zdjęcie przedstawia zacisk hamulcowy a czerwoną obwódką oznaczyłem swój problem - tzn gniazdo w którym porusza sie czpień zacisku. Chodzi o to że jeden czpień ma luzy jak się nim rusza na boki - niewielkie ale ma, a drugi jest całkowicie ścisły bez luzów - obydwa wsuwają się i wysuwają bez najmniejszych oporów. Chciałem kupić zestaw naprawczy bo był zapieczony i tłoczek ciężko chodzi. Pytanie czy sens ten zestaw w ogóle kupować i czy nie muszę wymieniać całego zacisku. A może można wymienić tylko tą część w którą wchodzą te czpienie.

Mam nadzieje że zrozumieliście o co mi chodzi, jak coś postaram się to jaśniej opisać.

 

 

zacisk.th.jpg

 

Dzięki !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że jeden czpień ma luzy jak się nim rusza na boki

Nasmaruj go gęstym smarem i tyle. No chyba, że będą jakieś efekty stukowe przy eksploatacji. To by znaczyło, że luz jest na prawdę poważny. W ofercie powinny być same trzpienie z gumkami, ale jarzm w które one wchodzą już nie ma. Zestaw z tłoczkiem kosztuje jakieś kilkaset PLNów. Także jeśli tłoczek nie ma wżerów to po oczyszczeniu wszystkiego powinien bez problemu się wkręcać. Nabyć możesz najwyżej kompletny zacisk za... i tak nie kupisz. :D.Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...