Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

stukot i szum


Gość barbarytka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość barbarytka

Jestem właścicielką x-traila od miesiąca.Auto ma przejechane 95kkm, jest z 2005r diesel 2,2 l 136kM. W czasie jazdy powyżej 70km słyszę nie równą pracę koła lub czegoś?Występują drgania w podłodze po stronie pasażera,Wymienione zostało łożysko w prawym kole,przełożono opony z przodu na tył jest ciszej ale hałas i drgania zostały nadal.Mechanik zasugerował,że może to skrzynia biegów, czy to możliwe?Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mathis5288p

Jadąc przy tej prędkości wrzuć na luz. Jeżeli drgania nie ustaną to poproś o zbadanie zawieszenia koła. Stabilizatora i drążków. Możliwe jest że ktoś najechał z dużą prędkością na jakąś przeszkodę. Czy podczas hamowania drgania narastają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mathis5288p

Jeżeli jadąc z prędkościa powyżej tych 70 drgania ustają to możliwe że jest coś z klockami hamulcowymi bo gdyby tarcza była krzywa to drgałoby że szok

 

[ Dodano: Pią 03 Lip, 2009 23:25 ]

(Przy hamowaniu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość barbarytka

Drgania nie ustają, nie ma ich podczas hamowania.Huk i drgania nabierają na sile im szybciej jadę. Metodą prób i błędów mam mniej o 300 zł.Bardzo dziękuję Ci za zainteresowanie,pozdrawiam.Liczę ogromnie na pomoc.

 

[ Dodano: Sob 04 Lip, 2009 08:29 ]

Tych którzy spotkali się z tym problemem, jeszcze raz bardzo proszę o pomoc.Jeżeli moje informacje nie są ścisłe to proszę o pytania postaram się je dokładnie opisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam,

 

Trochę czasu minęło, ale ciekawy jestem jak się sprawa rozwiązała.

 

Po wielu latach się tu zalogowałem, ale problem rozwiązałem. U mnie po prosu zaczęły korodować tylne tarcze hamulcowe, ale w taki dziwny sposób że zaczęły tak jakby "puchnąć" - rozwarstwiać się, co powodowało że tarły. Widocznie na jednym kole były większe opory jak na drugim co powodowało ściąganie autka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa z tymi tarczami, ostatnio obejrzałem swoje i stwierdzam to samo, tzn. materiał tarcz jakby się rozwarstwiał, w poniedziałek mój X-trail idzie do serwisu na wymianę tarcz i klocków, decyzja padła na Boscha, mam nadzieje, że takich problemów nie będzie…

 

Pozdrawiam

Krzysiek

 

 

Witam,

Trochę czasu minęło, ale ciekawy jestem jak się sprawa rozwiązała.
 

Po wielu latach się tu zalogowałem, ale problem rozwiązałem. U mnie po prosu zaczęły korodować tylne tarcze hamulcowe, ale w taki dziwny sposób że zaczęły tak jakby "puchnąć" - rozwarstwiać się, co powodowało że tarły. Widocznie na jednym kole były większe opory jak na drugim co powodowało ściąganie autka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...