Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K11] Problem z zasilaniem na gnieździe radia.


Gość dyziu3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was wszystkich,

 

Mam taki problem z Micrą (rocznik 97) a mianowicie chodzi o zasilanie na gniezdzie radia.

Wszystko działa wporządku, przy zapłonie a nawet przy włączonym silniku. Ale w momencie włączenia świateł (już przy pozycyjnych ale przy mijania też) zasilanie znika, na obu stykach +12V, zasilania i podtrzymania.

Czy ktoś spotkał się już z podobnym problemem? Co może być przyczyną?

 

Pozdrawiam.

 

Dodam jeszcze, że sprawa wyszła dopiero teraz bo do tej pory było nieużywane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was wszystkich,

 

Mam taki problem z Micrą (rocznik 97) a mianowicie chodzi o zasilanie na gniezdzie radia.

Wszystko działa wporządku, przy zapłonie a nawet przy włączonym silniku. Ale w momencie włączenia świateł (już przy pozycyjnych ale przy mijania też) zasilanie znika, na obu stykach +12V, zasilania i podtrzymania.

Czy ktoś spotkał się już z podobnym problemem? Co może być przyczyną?

 

Pozdrawiam.

 

Dodam jeszcze, że sprawa wyszła dopiero teraz bo do tej pory było nieużywane.

 

 

Mialem cos podobnego. Radio kiedy silnik nie chodzil sie wylaczalo...o uzywaniu CD..nie bylo mowy bo wylaczalo sie jeszcze szybciej. Jak jechalem czasem bylo OK..czasem sie wylaczalo i za chwile wlaczalo i znow wylaczalo.

 

Akurat mialem trase 8 godzin jazdy...bez swiatel w dzien...i problem zniknal. Wnioskuje wiec ze slaby akumulator musial byc a jak sie w trasie doladowal..radio gra nawet z wylaczonym silnikiem i sie narazie nie wylacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość magwis27

Zaden słaby aku. Poprostu masz podpiętą masę pod przewód od zasilania radia ze stacyjki. Napewno nie masz juz swiateł pozycyjnych. Podłącz masę pod jakąś śrubkę i bedzię działać i przy okazji wymień bezpiecznik od świateł pozycyjnych. I to by było na tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mijania świecą, nie wiem jak pozycyjne. Jutro to sprawdzę.

Dzieki za radę ;) Dam znac tutaj jak zrobię czy to było to, może sie komuś przyda jeszcze kiedyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masa zmieniona, więc co do gniazdka wszystko działa jak należy.

Ale problem jest dalej, jeśli chodzi o światła pozycyjne. Bezpieczniki wyglądają na sprawne, miernik pokazuje, że prąd jest, ale światła pozycyjne nie świecą. Może poradzicie gdzie szukać? Co sprawdzić?

 

Za wszelką pomoc, z góry wielkie dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość EnDrIu WAWA

Podłączę sie pod temat. Ja mam troche inny problem. Montowalem radio do k11...podlaczajac czerwony i zolty kabel z radia oraz czerwony z kostki auta powodowało, ze radyjko dzialalo tylko w momencie przekrecenia stacyjki...w kostce auta znalazlem kabel koloru zielonego, na ktorym byl prad-> podlaczylem wtedy czerwony z czerwonym oraz zolty(z radia) do zielonego z kostki auta...nic sie nie zmienilo. Dopiero jak polaczylem 4 kable ze soba z radia czerwony i zolty oraz zielony i czerwony z kostki auta spowodowało to, ze radio dziala przy wylaczonej stacyjce, ale rowniez dmuchawa, wycieraczki, zapalniczka...jak podlaczyc radyjko zeby gralo, gdy jest wyciagniety kluczyk, ale zeby inne urzadzenia(dmuchawa etc.) nie dzialaly tak jak jest to normalnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość EnDrIu WAWA

Endriu czerwony i żółty z radia połącz razem pod żółty z samochodu. Żółty to stały plus i radio będzie grało zawsze.

z kostki nie wychodzi zolty, jest: szary, zielony, czerwony, masa i glosniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja sie też podepne :D

 

Sprawa wygląda tak, że wszystko podłączyłem i jest ok, tak jak chciałem pod stacyjkę, lecz niestety gdy radio sie wyłącza to kasują mi sie ustawienia, podejrzewam że z kostki wychodzi kabel, który powinien mieć prąd cały czas i odpowiada za podtrzymanie pamięci, lecz który to kabel? Może znacie kolor, albo jaki powinien być na nim napis?

 

edit: Troche poczytałem i wygląda na to, że czerwony do stacyjki, a żółty (podtrzymanie) do stałego +12 :)

edit2: Tak jak wyżej napisałem, tak zrobiłem i jest gites :)

Edytowane przez wronek89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swego czasu podłączajac radio zrobiłem sobie bardzo poważne zwarcie, dopóki nie był właczony zapłon radio grało ale jak odpalilem silnik zaczęło sie palić, Pojechałem z tym problemem do gościa który ma warsztat i kiedyś pracował u dealera nissana i zna te samochody jak mało kto , powiedział mi że w micrach był ten problem że (Nie wiem czy dobrze tłumaczę )kabelek który zdaje sie powinien byc jako masa z momentem właczenia zapłonu jest plusem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...