Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[n16] Problem z czujnikiem prędkości


Gość przemas07

Rekomendowane odpowiedzi

Gość przemas07

Witam,

Samochód po nagrzaniu się w słońcu przestaje pokazywać prędkość pojazdu, po ostygnięciu znowu pokazuje. Czyli problem jest tylko w lecie. Podłaczyłem samochód pod komputer i wyrzuciło mi błąd czujnika prędkości, chciałem go zlokalizować , ale niestety nie było go tam gdzie to opisywaliscie(tj. na skrzyni biegów, jest tylko miejsce na czujnik zaślepione i luźny przewód), dlatego zwracam się do was z prośbą czy wiecie gdzie może się jeszcze ten czujnik znajdować, lub z jakiego miejsca mogą byc brane pomiary prędkości?

Z góry dziękuję.

Pozdrawiam Przemek

 

BTW przepraszam że zakładam nowy wątek, ale tamten dotyczył czegoś innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik powinien być w skrzyni, przy mechaniźmie różnicowym czyli po otwarciu maski od strony ściany grodziowej po lewej stronie skrzyni i powinny z niego wychodzić kabelki zakończone kostką (niewiem jaki miałeś opis wcześniej).

W nowszych nissanach jest pędkość zczytywana z abs ale to by zaświeciła się kontrolka abs jak by był problem z prędkością.

W środe będe oglądał N16 to zerkne ewentualnie zobie jakieś foto czujnika jak będzie.

A tak wogóle to jaki masz silnik (diesel, benzyna, jaka pojemność) bo ja będe odlądał benzyne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość przemas07

Już problem rozwiązany, pomiary prędkości są odczytywane z ABS. Almera jest z 2004 roku diesel 1.5DCI. Dziwne, ale komputer własnie nie pokazywał ze cos jest z abs-em.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...