Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] hamulce


Gość jack71
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam problem z hamulcami zmieniłem zaciski z przodu i teraz nie mogę dojsć ładu sprawdziłem pompę w układzie nie ma powietrza zaciski sątakie jak miałem a pedał wpada w podłogę czy ktos miał taki problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bruce1807

Nawet gdyby tłoczki stały i na połączeniu przewofu z zaciskiem i tłoczkach nie ma wycieków pedał powinien być twardy. Spróbuj odpowietrzyć tak po 10 razy na strone to powinno pomóc. Czasem tak jest mimo, że powietrza niby nie ma. żeby nie tracić płynu weż czystą suchą butelkę i powoli, spokojnie wciskają pedal hamulca odpowietrz.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pół dnia odpowietrzałem wiadomo że zakładałem wężyk na odpowietrznik i do butelki ale nigdy nie spotkałem się z czyms takim chociaż miałem juz kilka aut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bruce1807

Pomysły mi się kończą. Albo powietrze siedzi w którymś przewodzie (to bym obstawiał) albo serwo albo pedał walnął ale przy odpowietrzaniu nie byłby twardy i póżniej wpadał tylko cały czas wpadał..

Jak nie wiadomo to trza czekać aż ktoś mądrzejszy się wypowie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się że wszystko zrobiłem tak jak trzeba co mi tylko przychodzi do głowy to załozyć stare zaciski i zobaczyć co się będzie działo a jak to nic nie da trzeba będzie jechać do mechaniora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości zapytam czy odpowietrzałeś także tył :?: W Primerze przewody od zacisków do sekcji w pompie nie są podpięte osiami tylko na przemian: prawy przód-lewy tył i lewy przód-prawy tył. Jak spuszczałeś płyn to tył na 100 % też się zapowietrzył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś znajomy założył zaciski odwrotnie tzn lewy na prawą stronę, a prawy na lewą, wszystko pasowało, ale odpowietrzniki były tak skierowane, że nie mozna było odpowietrzyć układu... ewentualnie wina pozostaje w pompie ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opowietrzałem i tył ale jak leci płyn z odpowietrznika to jest taki napowietrzony aż taki biały

Płyn się napowietrzył zanim odpowietrzyła się pompa, mieszała powietrze z płynem i popychała do zacisków. Trzeba jeszcze trochę po odpowietrzać.

 

W razie czego dopisze kolejność odpowietrzania:

a) lewe tylne koło

B) prawe przednie koło

c) prawe tylne koło

d) lewe przednie koło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...