Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K10] po kilku kilometrach jazdy traci moc i gasnie!!


Gość dudziak1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dudziak1

witam. Mam mikre k10 z 92 r 1.0 z gazem i mam taki problem: od jakiegos czau nie odpala na gazie. Po przelaczeni na bezyne odpaleniu samochodu i przelaczeniu na gaz silnik pracuje ale tylko na wysokich obrotach na niskich odrazu dusi sie i gasnie. Na bezynie jezdzi ale po jakims czasie zaczyna tracic moc dusi sie i gasnie. potem jest problem z ponownym odpaleniem. Na poczatku bylo tak samo z gazem jak teraz z benzyna. Nie wiem o co chodzi kompletnie. czemu tak jest?? jaka jest tego przyczyna??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyn może być bardzo dużo. Sprawd to co możesz we własnym zakresie a szczególnie szczelność układu dolotowego. Mogą jakaś rurka, obejma puścić i łapie lewe powietrze przez co się dusi na niskich obrotach i gaśnie. Ponadto warto przeczyścić krokowca jeśli jest, sprawdzić filtr powietrza, wtryski etc. A nie możesz później odpalić bo dusi się i zalewa paliwem... u mnie takie objawy wskazywały na lewe powietrze albo źle ustawioną regulacją mechnizmów w gazie (tylko że mam BLOSa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponadto warto przeczyścić krokowca jeśli jest
nie ma w k10 :)

 

dudziak1, skad jestes? podejrzewam u ciebie swiece lub gaznik. Jezeli byl bys z bliska 1.0 na lpgu mam obcykane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm dzika sytuacja. Jak bys byl z bliska to bym ci pozyczyl kable i swiece na probe bo mam zapasowy komplet ;P a byles u gazownika z problemem? lub u jakiegos szpeca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dudziak1

sprawdzalem dzis swiece ma dobre i kable tez. bylem dzis u mechanika i owiedzal ze to modul ale jakos wiezyc mi sie nie chce ze to to. podejzewam luzy ze ma zle na zaworach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jaki modul? gdzie on tam widzial modul ;D a grzebales cos w zaworach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e to odpada sytuacja niespodzianka zakupowa.. trzeba szukac jak umiesz sprawdz te zawory bo fakt moga byc powodem ale bedzie tz co innego mozliwe.. zagladales do chlodnicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie masz takeigo micrusa w okolicy? jakies szrot czy cos zeby podmienic na chwile aparat zaplonowy? czekam na alfaboxa moze cos doradzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dudziak1

tak odrazu nie zobacze czy to to bo on dopiero po jakims czasie dopiero gasnie. a aparat na alegro 60 zl kosztuje. a na szrot musze sie przejechac zobaczyc amortyzatora tylniego bo tez obsiadl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak aparat kosztuje tyle ale rodzai bylo kilka i musisz szukac bo na aukcjach sa same do 1.2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

on ma modul ale w spodniach :diabel: micra to prosta konstrukcja :) nie ma kompow sterownikow itp ;) moze chodzi mu o jakis element aparatu zaplonowego ale szukac trzeba wszedzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dudziak1

no wiem wiem ale juz zabardzo nie mam pomyslu co z nim nie tak ostatni muj pomysl to te zawory. ale nie wiem czy to pomoze cos dla tego gazu bo na gazie nie pali a jak zapali to odrazu gasnie na malych obrotach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro jak bedziesz meczyc to zdejmij filtr powietrza i probuj pomeczyc. Wszelkie podcisnienia ktore ida w okolicach gaznika posprawdzaj. Jak by odpalil sprawdz czy kable nie dostaja przebicia. Odkrec kopulke i sprawdz styki o ile juz tego nie zrobiles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o to trzeba posparawdzac paluszka i kopulke. jak cos podzialasz to pisz czy cos sie znalazlo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dudziak1, Sprawdź czy się cewka nie grzeje.

Jeśli masz aparat z twojego rocznika (nie przeszczep) to był on z transoptorem tak jak ma k11,a one lubią siadać.

Jest to układ działający na zasadzie fotokomurki z przesłoną blaszaną.

Bywały przypadki że zanieczyszczenie tego układu optycznego było przyczyną wadliwego działania zapłonu.A po tylu latach jest to możliwe że nawet głupi kurz się osadził.

Jeśli potrafisz to znaleść to spróbuj to wyczyściś spirytusem i dobrze wysuszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...