Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Skończyła 3 Lata


nouuej
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

w sierpniu zrobię przegląd kontrolny na miesiąc przez upływem gwarancji (aso samo zaproponowało taki myk - ciekaw jestem ile zapłacę?) i postaram się podsumować uczciwie swoje trzy lata ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

byłem dzisiaj na czymś w rodzaju dodatkowego przeglądu kontrolnego - (zgodnie z zaproszeniem aso z ubiegłego roku), do upływu gwarancji został równo miesiączek. Zrobili mi (bezpłatny) przegląd powłoki lakierniczej i stuknęli pieczątkę. Żeby nie przypadkiem nie zabulić zgłosiłem do sprawdzenia i ewentualnej naprawy parę elementów: ponarzekałem na hałasujący układ kierowniczy (u mnie na szczęście nic na razie nie stuka ani nie zgrzyta), na popiskujący czasami pasek napędu osprzętu, dodatkowo poprosiłem o sprawdzenie stanu tarcz i szczęk hamulcowych, sprawdzenie czujników ABS przy przednich kołach (potrafią się zasyfić i przycierać o koła). O dziwo - nie grymasili, wystawili normalne zlecenie jak do naprawy i solidnie wszystko sprawdzili - pasek został lekko naciągnięty, wyczyszczono krańcówki ABS-u przy kołach.Wszystko gratis!!! Na koniec życzyli mi szerokiej drogi i wyrazili nadzieję,że odwiedzę ich za rok przy kolejnym przeglądzie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łoł! Dar,to tylko się cieszyć z takiego podejścia serwisu,miałeś farta :D

Mnie czeka za 3 miechy przegląd po dwóch latach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie (nadal mocno oszołomiony :lol: ) myślę, że w ASO też zaczynają wreszcie uprawiać jakąś logikę - wabią klienta - kupno auta dla nich to zarobek jednorazowy,potem jak w naszym przypadku - 3 lata małżeństwa z rozsądku. Po upływie okresu gwarancyjnego nie każdy chce wykładać słone pieniądze za czynności przeglądowe tylko dlatego,żeby w książce obsługowej kolekcjonować pieczątki ASO, choć z doświadczenia wiem,że zbycie używanego auta z taką książką jest o wiele łatwiejsze. Niestety w ostatecznym rachunku to się po prostu ekonomicznie nie kalkuluje - jeden przegląd w ASO (z wykorzystaniem standardowych części zamiennych, płynów, olejów, filtrów) z uwagi na kosmiczne marże i stawki roboczogodzin kosztuje dwa razy więcej, niż w solidnym choć nieautoryzowanym warsztacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku już jeden serwis dostał w dupe za olanie problemu,tak więc nie wszyscy zaczynają myśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

:-)

u mnie 1980 km w 2 tygodnie - średnia trochę wyższa około 6,5 l

Edytowane przez was79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...