Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] korek w skrzyni biegów N16


Gość januszr

Rekomendowane odpowiedzi

Gość januszr

Mam problemy z odkręceniem korka wlewu oleju do skrzyni biegów. Mechanicy też za bardzo nie wiedzą jak to odkręcić. Imbus 10 się skręca a gniazdo w korku ma zamiar się okręcić. Powiedzieli że po co do skrzyni zaglądać skoro nie ma wycieków. Może ktoś mi coś poradzi. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat już był ale jeszcze raz a co.

Trzeba przyspawać srube do korka (temperatura robi swoje) i odkęci się.

Jak się obrobił już korek to wbijasz delikatnie śube M10 i trzeba obspawać (dobrze obspawać - spawarką a nie migomatem) poczekać aż troche ostygnie śruba i próbować odkręcać, czasami trzeba spawać klilka razy bo śuba nie wytrzymuje.

Przerabiałem temat.

Przy spawaniu trzeba odpiąć akumulator (grozi zwarciem i uszkodzeniem elektroniki) no i nowy korek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problemy z odkręceniem korka wlewu oleju do skrzyni biegów.

Zastanawiam się co za niedouczony mechanik z taką siłą dokręca takie śruby. Takie śruby nie trzeba dokręcać z wielką siłą. Ja w swoim odręcałem samym kluczem zarówno wlewowy jak i spustowy. Kolega musiał używać lucza udarowego bo imbus chciał się obrócic w gnieździe. W tym przypadku michal ma rację trzeba spawać chyba żeby klucz udarowy poradził sobie.

Wniosek jest taki że śruby dokręcał domorosły mechanik/kowal, który robił to pierwszy raz i łapę miał wielką. Dokręcić aż będzie piszczeć gwint.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. Ja się już na gwincie przekręca to tak jak radzą koledzy przyspawać coś i wtedy odkręcać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...