Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ile czekacie na nowego QQ ?


Gość chris_voyager
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość chris_voyager

Witam

Proszę o info jakie okresy dali dealerzy na realizacje zamówień na QQ w zakończonej w czerwcu promocji (-10000). Zamówiłem QQ 2.0 dci w wersji N1 (ciężarowy) i mam na umowie termin koniec października. Czy tak jest wszędzie ?

Jak koleżeństwo które już jeździ czekało długo ? Czy ogólnie zdaża sie że auta są szybciej czy raczej nie ma na co liczyć ?

 

Pozdrówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość janusz-pawlak

Ja wszedłem pod sam koniec czerwca, termin : listopad/grudzień.

Mówią w salonie, że :

- jest wspólna baza danych dla wszystkich sprzedawców w europie

- były samochody wstępnie przygotowane, i jeśli wymagania pasowały

to dostarczają "od ręki"

- będą dostawy około 1 miesiąc wcześniej

 

Na angielskiej stronie klubu QQ też narzekają na kilkumiesięczne czekanie,

a w anglii są produkowane :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto (QQ Visia 1,6) zamówione , zaliczkowane 29 czerwca, do odbioru koniec października / początek listopada - wg umowy nie później niź 17 listopada

sprzedawca poinformowal, że może byc miesiąc wcześniej - trzymam kciuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem QQ Accenta 1,6 benzyna z nissan connect 29 czerwca - jeszcze w ramach promocji (- 10.000 zł). Zgodnie z umową mam go otrzymać do 25 września. W salonie twierdzili, że nie jest wykluczony wcześniejszy odbiór - na początku września. Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pikus75

Ja zamówiłem QQ+2 Tekna 2.0 dCi 4WD pod koniec czerwca - odbiór ponoć koniec października...

 

Pozostaje cierpliwie czekać, ale na odbiór miesiąc wcześniej nie obraziłbym się ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie przy okazji. Samochód będę odbierał na aluminiowych felgach 17 cali. Czy powinieniem na zimę zmienić je na stalowe? Nigdy nie jeździłem na alufelgach. Gdzie kupić w razie potrzeby stalowe felgi no i zimowe opony. Jaki powinien być konkretny rozmiar opon zimowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mad7326

Kupiony w polowie czerwca, byl po 10 dniach. Nie w wybranym kolorze, ale na inne trzeba bylo czekac do sierpnia. Moze to kwestia wersji I-Way, malo osob chcialo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle osób chciało I-way że data odbioru pierwsza była pod koniec sierpnia, pod koniec czerwca w salonie już powiedzieli, że mogę zapomnieć bo nie da rady zamówić, na tekkne musiałbym czekać do listopada... wziałęm co było na placu i jutro ma być gotowe do odbioru

 

edit: i dzisiaj odebrany, tak jak miało być ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zamawiałem QQ Acenta 1.6 22 czerwca - promocja 10 tyś. , planowany odbiór przełom lipca i sierpnia, dealer zastrzegł że może być 1- 2 tygodnie poślizgu na sierpień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I-way 1.6 z "kratka". polowa pazdziernika. przy okzaji mam pytanie do osob ktore tez zamowily auto z "kratka". ministerstwo finansow od poczatku 2010 roku chce ograniczyc odlicznie VAT od takich samochodow max do 60% i nie wiecej jak 6tys. co robicie w takim przypadku? rezygnujecie z "kratki" czy zostawiacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pikus75

Ja bym zrezygnował z kratki. Zamówiłem bez, mimo wcześniejszego zamiaru ponieważ:

- QQ+2 rejestrowany na 5 osób (normalnie na 7)

- kratka zmniejsza użyteczność samochodu

- koszt odliczeń nie jest taki olbrzymi - dodatkowo przecież trzeba zapłacić za kratę

 

zdemontowanie kratki bez przerejestrowania może się wiązać z wieloma kłopotami - policja + urząd skarbowy.

 

W świetle ostatnich zmian kratka, moim zdaniem, zupełnie traci sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość OLD HOUSE

Witam

Zamówiłem QQ 1.6 tekna na początku czerwca z terminem odbioru połowa września. Cóż podobno jest kyzys i auta się nie sprzedają :D.

Co do kratki to auto zakupione do końca 09 podlega odliczeniu (bo "lex retro non agit").

A jeżeli chodzi o kwotę to jeżeli od 80 tyś odejmę około 16 tyś i dodam 2 tyś za kratkę to i tak jestem +14tyś. Jak dla mnie to podstawowy argument. Jedynym minusem przy QQ+2 jest niewiadoma jak będzie wykończone miejsce po wyjętych siedzeniach (nikt tego jeszcze nie widział, a w oryginale pod siedzeniami jest blacha).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pikus75

Różnica aż taka nie wychodzi - pamiętaj, że bez kratki 6000 można odliczyć ;)

 

Ale masz rację, że jest różnica - ja natomiast jestem gotowy ją poświęcić w zamian za funkcjonalność...

 

Co do bagażnika, to wydaje mi się, iż tylko zablokują możliwość stawiania 3-go rzędu siedzeń. Choć z drugiej strony wymontowanie powiększyłoby bagażnik :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem w ostatnich dniach promocji "-10000" i mam termin na koniec września / poczatek listopada - już się nie mogę doczekać ... :029:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego QQ Acenta 1,6 zamówiłem w pierwszym dniu promocji z terminem na 6 września (niedziela) :D Podobno przez kryzys fabryka zamiast na 3 pracuje na 1 zmianę. No i w salonie powiedzieli, że auta muszą zjechać z taśmy w lipcu, bo w czerwcu urlop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość voyager
Ja zamówiłem początkiem stycznia i w zeszłym tyg. przywieziono go do salonu 2.0 dCi 4WD czarny, pełna wersja wyp. :D Może w tym tyg. będzie odbiór.

 

Zamówiłeś w styczniu i dopiero teraz odbiór ? To by oznaczało że na auto wg własnej konfiguracji zawsze czeka się 6 msc :/

 

[ Dodano: Czw 09 Lip, 2009 22:57 ]

...Co do kratki to auto zakupione do końca 09 podlega odliczeniu (bo "lex retro non agit").

A jeżeli chodzi o kwotę to jeżeli od 80 tyś odejmę około 16 tyś i dodam 2 tyś za kratkę to i tak jestem +14tyś. Jak dla mnie to podstawowy argument. Jedynym minusem przy QQ+2 jest niewiadoma jak będzie wykończone miejsce po wyjętych siedzeniach (nikt tego jeszcze nie widział, a w oryginale pod siedzeniami jest blacha).

 

Pytałem w POLODY w Poznaniu i uzyskałem odpowiedź że zdemontowane siedzenia z 3 rzędu wydają wraz z samochodem. Zastanawiam sie tylko po zmianie przepisów z VAT czy będzie możliwy powrót do wersji osobowej. VAT odliczony więc kratkę do garażu i przerejstrować na 7 osób/osobowy. Może ktoś wie czy taki wariant jest możliwy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość walentyn

Witam!!

Zamówiłem swojego QQ Acenta 1.5 dCi w ostatnim dniu promocji. Odbiór na 10 października. W salonie powiedzieli, ze może już we wrześniu będzie do odbioru, poczekamy zobaczymy :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamawiałem QQ 1.6 Acenta 22.06, miał być na przełomie lipca i sierpnia, 14 lipca zadzwonił dealer,że auto jest już w salonie, za tydzień będzie można odebrać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pytałem w POLODY w Poznaniu i uzyskałem odpowiedź że zdemontowane siedzenia z 3 rzędu wydają wraz z samochodem. Zastanawiam sie tylko po zmianie przepisów z VAT czy będzie możliwy powrót do wersji osobowej. VAT odliczony więc kratkę do garażu i przerejstrować na 7 osób/osobowy. Może ktoś wie czy taki wariant jest możliwy ?

 

można przerejestrować ciężarówkę na osobowy, kwestia wyciągnięcia od dealera homologacji osobowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chris_voyager

Zamawiałem QQ 1.6 Acenta 22.06, miał być na przełomie lipca i sierpnia, 14 lipca zadzwonił dealer,że auto jest już w salonie, za tydzień będzie można odebrać

 

Witam

 

Gdzie tak szybko realizują zamowienia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Gdzie tak szybko realizują zamowienia ?

 

Witam!

QQ zamawiałem w Japan Motors Kraków na ul. Wielickiej, sam jestem zaskoczony,że tak szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość +2qq_komar

Cześć,

 

W Japan Motors w Warszawie na QQ+2 Acenta czeka się od końca lipca do listopada. No można powiedzieć 4 miesiączki. To będą moje chyba najdłuższe 4 miesiące. Mam nadzieję, że uda się szybciej.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z mojego doswiadczenia moge wywnioskować że chyba najdłużej czeka się w japan motors , ja zamówiłem w multeximie w katowicach pod koniec czerwca i do odbioru przełom października i listopada , ale jak przegladam różne ogłoszenia to mozna miec QQ w niektórych salonach praktycznie od ręki ( ??? ) ogłoszenie w otomoto.pl - salon gliwice , salon wrocław , salon lublin ( ?????? ) troche to dziwne zwłaszcza że dealer powiedział mi że jest jedna wspólna baza , może wspólna baza ale tylko dla japan motors ( ? )więc przedemna jeszcze 3 miesiące oczekiwania , może nie wyschnę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość +2qq_komar

Ja mogłem długo nie czekać. Ten model, który chciałem stał w salonie. Ale kolor, choć ten co był zajefajny - czarny, to jednak nie zapodobał się mojej drugiej połówce.

Cóż - czarny troszkę mniej praktyczny, choć na prawdę elegancki. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...