Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ile czekacie na nowego QQ ?


Gość chris_voyager
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość chris_voyager

z mojego doswiadczenia moge wywnioskować że chyba najdłużej czeka się w japan motors , ja zamówiłem w multeximie w katowicach pod koniec czerwca i do odbioru przełom października i listopada , ale jak przegladam różne ogłoszenia to mozna miec QQ w niektórych salonach praktycznie od ręki ( ??? ) ogłoszenie w otomoto.pl - salon gliwice , salon wrocław , salon lublin ( ?????? ) troche to dziwne zwłaszcza że dealer powiedział mi że jest jedna wspólna baza , może wspólna baza ale tylko dla japan motors ( ? )więc przedemna jeszcze 3 miesiące oczekiwania , może nie wyschnę ...

Przed zamówieniem w czerwcu obdzwoniłem prawie całą polskę, ostatecznie zamawiając blisko siebie (IMPWAR Legnica). Wszędzie były ogłoszenia że QQ od ręki ale jeśli chciało się konkretną wersję wyposażenia to zawsze kończyło się podobnym okresem oczekiwania i realizacją na jesień (wrzesień - październik). Więc raczej nie ma znaczenia gdzie zamówiłeś tylko co chciałeś kupić.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej !

Nie mogę się już doczekać na własnego QQ :( więc chodzę po mieście i podglądam czyjeś...

Widziałem dzisiaj QQ w dieslu i zamiast oznaczenia "dCi" miał na tylnej klapie znaczek "pure drive" - czy to nowa wersja oznaczenia diesla ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QQ zamowiony tydzien temu - obiecany odbior za tydzien.

Wszystkie salony proponowaly termin na pazdziernik/listopad. Znalazlem firme ktora miala posredniczyc w zalatwieniu leasingu. Czlowiek dostal wytyczne dotyczace koloru i wyposazenia. Podeslal liste samochodow do wyboru z terminami odbioru. Wybralem ten ktory byl najszybciej. Co ciekawe odbior samochodu bedzie w Japan Motors w ktorym na identyczna konfiguracje kazali czekac do polowy pazdziernika.

Edytowane przez ksdrs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłam QQ w Japan Motors Kraków przy ul. Wielickiej 3 tygodnie temu. Odbiór 25-28 sierpnia. Kupiłam czarny z opcją zamiany na nightshade. Szczerze mówiąc nie wierzyłam w zmianę koloru skoro sprzedali. No i szok. Zamówiłam w sobotę a w poniedziałek telefon, że udało się zmienić kolor w fabryce:))).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, czy ktoś z oczekujących ma jakieś wieści czy terminy odbioru będą dotrzymane ? Może ktoś już odebrał swojego QQ przed czasem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ze moj QQ ma juz pierwsze 200km za soba pozwole sobie opisac krotko historie kupna.

Zalezalo mi na czasie wiec odwiedzilem wszystkie salony nissana w miescie - terminy pazdziernik, listopad. Samochod mial byc brany w leasing wiec wyslalem zapytanie mailowe do firmy posredniczacej w zakupie. Mily Pan otrzymal wytyczne - QQ, czarny, z kratka, najchetniej z panoramicznym dachem i najlepiej na wczoraj. Po kilku godzinach dostalem do wyboru czarna acenta 1,6 bez dachu do odbioru za 10 tygodni lub czarna tekna 2.0 do odbioru za 3 tygodnie. Poprosilem o rezerwacje tekny i juz po 2,5 tygodnia odbieralem samochod. Cena z wiekszym rabatem niz oferowany w salonach (12% przy leasingu) i dodatkowo dywaniki i alarm.

Co ciekawe odbior byl z Japan Motors gdzie pan mimo staran wyznaczal termin na listopad.

Do tego posrednik w dniu odbioru przyjechal po mnie do domu i zawiozl do salonu.

Nie wiem czy to standard w firmach posredniczacych ale jak dla mnie rewelacja.

 

Wuchodzi na to ze salony to nie jedyne miejsce gdzie mozna kupic samochod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ze moj QQ ma juz pierwsze 200km za soba pozwole sobie opisac krotko historie kupna.

Zalezalo mi na czasie wiec odwiedzilem wszystkie salony nissana w miescie - terminy pazdziernik, listopad. Samochod mial byc brany w leasing wiec wyslalem zapytanie mailowe do firmy posredniczacej w zakupie. Mily Pan otrzymal wytyczne - QQ, czarny, z kratka, najchetniej z panoramicznym dachem i najlepiej na wczoraj. Po kilku godzinach dostalem do wyboru czarna acenta 1,6 bez dachu do odbioru za 10 tygodni lub czarna tekna 2.0 do odbioru za 3 tygodnie. Poprosilem o rezerwacje tekny i juz po 2,5 tygodnia odbieralem samochod. Cena z wiekszym rabatem niz oferowany w salonach (12% przy leasingu) i dodatkowo dywaniki i alarm.

Co ciekawe odbior byl z Japan Motors gdzie pan mimo staran wyznaczal termin na listopad.

Do tego posrednik w dniu odbioru przyjechal po mnie do domu i zawiozl do salonu.

Nie wiem czy to standard w firmach posredniczacych ale jak dla mnie rewelacja.

 

Wuchodzi na to ze salony to nie jedyne miejsce gdzie mozna kupic samochod.

Witam,

 

rabat otrzymałeś 12% czy więcej niż 12?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem QQ 2.0 4WD I-WAY 07.08.2009 (czwartek) z terminem realizacji na 18 grudzień 2009r. Bardzo mnie to niepokoiło bo to wersja ciężarowa [(VAT ;)] więc podzwoniłem po "dilerach" i okazało się że ten model mógłbym odebrać w Krakowie 17 października, więc zadzwoniłem do salonu gdzie zamawiałem i powiedziałem co się dowiedziałem. Rezultat był taki, że bardzo miła pani zadzwoniła dziś 19.08.2009 godz. 10:30 i poinformowała że auto będzie w salonie 15 października!! No cóż nie wiem czy to zbieg okoliczności, czy głupie szczęście, czy też poprostu trzeba "deptać"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam i pozdrawiam wszystkich Klubowiczów jako nowo-zalogowany na Forum Klubu.

Zamówiłem QQ 1,6 TEKNA w końcu sierpnia w Tychach. Odbiór do 21 grudnia.

Oczywiście odbyłem kilka jazd próbnych - odczucia pozytywne.

Jednak po przeczytaniu większości postów na Forum zastanawiam się czy ten odbiór ma sens.Samochód jawi się na Forum jako bardzo niedopracowana konstrukcja. Dziwi mnie to, bowiem z Nissanem spotkałem się już wielokrotnie.

W latach 80-siątych ubiegłego wieku z Nissanem Sunny Diesel ale to inna bajka. W Almerze rocznik 1998/produkcja oryginalna- przypłynął z Japonii/ przejechałem w 3 lata 105tys km od nowości bez żadnych problemów i uważam ,że był to mój dotychczas najlepszy zakup.Co prawda miałem także doczynienia przez 1 rok z nową Almerą rocznik 2004, ale ten model już nie wzbudził tak pozytywnych odczuć.

Jeżdziłem także od nowości Toyotami Corolla i Avensis,Skodą Octavią,Oplem Meriva,Fordem Focus.

Mam więc bardzo szeroki materiał do porównań.

Mam jeszcze trochę czasu do namysłu, tylko ew 2000 zł zaliczki szkoda. Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem QQ 1,6 benzyna Accenta pod koniec czerwca w salonie w Kielcach, z terminem odbioru do 25 września. Miłym zaskoczeniem była informacja, że fizycznie samochód był w salonie już 31 sierpnia. Czekanie na dokumenty i załatwianie formalności spowodowało, że odebrałem go 3 września. Teraz staram się zapoznać z nowym nabytkiem. Jeździ się całkiem sympatycznie, ale nie do końca rozgryzłem jeszcze funkcje Nissan Connect. Mam problemy z przeniesieniem książki telefonicznej z telefonu do Nissan Connect. Postępuję w/g instrukcji, ale nic z tego. Telefon łączy się z Nissan Connect, mogę wykonywać i odbierać połączenia, ale z książką telefoniczną jest problem. Chyba wybiorę się do salonu o poradę. A może ktoś z użytkowników ma jakieś praktyczne wskazówki w tym zakresie. Będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem QQ 1,6 benzyna Accenta pod koniec czerwca w salonie w Kielcach, z terminem odbioru do 25 września. Miłym zaskoczeniem była informacja, że fizycznie samochód był w salonie już 31 sierpnia. (...)

Miałem to samo. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

 

Tak się zastanawiałem, z racji, że to mój pierwszy samochód z salonu, jaki ma przebieg taki samochód ??

 

Pytam tylko dla zaspokojenia ciekawości no i może też dla tego, żeby mi nie dali samochodu po paru próbnych przejażdżkach :D;)

 

Pozdrawiam i przebieram nogami dalej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj przebieg jest <20 km :)

 

Najmniejszy jaki miałem przy odbiorze nowego samochodu to 6 km.

 

Ja natomiast widziałem kiedyś jak ten przebieg powstaje - jak się np. wprowadza i wyprowadza samochody z promów samochodowych, poza driftem, były tam wszystkie sztuczki i żaden z kierowców nie przejmował się zimnym silnikiem ... :whistle:

Edytowane przez Blixten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dzwoniłem do salonu ( odbiór wg umowy ) 14 październik. Odpowiedz jaką uzyskałem to, że status auta jest taki sam jak w dniu zamówienia :( powiedzieli mi, że jak będzie to napewno dadzą znać.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dzwoniłem do salonu ( odbiór wg umowy ) 14 październik. Odpowiedz jaką uzyskałem to, że status auta jest taki sam jak w dniu zamówienia :( powiedzieli mi, że jak będzie to napewno dadzą znać.....

 

Możesz powiedzieć gdzie zamawiałeś? Ja też mam termin do 14 października i też mi wczoraj powiedzieli że auto będzie. Oczywiście sami zadzwonią jak już przyjedzie. Dziwi mnie to że "diler" nie wie czy auto do niego jedzie czy nie. Ja zamówiłem w Rzeszotarach k/ Legnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...