Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15] włącznik klimatyzacji


lkowal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

podłączyłem włącznik klimatyzacji do wtyczki przy panelu nawiewu, podłączyłem wtyczkę do parownika ale po wciśnięciu guzika AC nie świeci mi się kontrolka.

Ma ktoś może jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie działa Ci klima czy tylko się guzik nie "świeci" ?

I co robiłeś? Dokładałeś klime czy coś naprawiałeś ?

 

Jak dokładałeś to może o bezpieczniku zapomniałeś pod maską jest jeden duży (chyba z lewej strony) no i pod kierownica chyba też.

 

No jak tylko guzik to pewnie żaróweczka się przepaliła ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem w trakcie montażu klimy - jeśli chodzi o bezpiecznik przy akumulatorze (duży kwadratowy) to mam tam tylko jedną wystającą nóżkę - drugiej brak. tem mały 7,5A mam wsadzony - klima jeszcze nie napełniana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kojak85

Kolego ja mam Almerkę N15 z klimą. Jak ją kupiłem to kontrolka normalnie mi się zapalała po włączeniu klimatyzacji i obroty spadały do ok. 700 i nie podnosiły się, mimo że chłodziwa nie było (dowiedziałem się później, jak byłem napełnić). Potem klima trochę działała, tak ze 2 m-ce i teraz znów nie działa i obroty spadają, tak jak wtedy gdy nie było chłodziwa. Teraz znów muszę jechać i zobaczyć co jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że kwestia podświetlenia to sprawa czysto elektryczna. W normalnym stanie po włączeniu klimy oborty powinny skoczyć do 900 i tak się utrzymać w trybie działania sprężarki. Po wyłączeniu owinny spadać do 700 - u mnie tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Crushpl

Podczas uruchamiania klimatyzacji przy bardzo niewielkiej ilości czynnika chłodzącego guzik ( sprawdziłem) się podświetla, obroty idą w górę ( rusza sprężarka). Włączanie klimatyzacji przy niewielkiej ilości tego czynnika nie jest dobre z punktu wiedzenia eksploatacji. W czynniki chłodzącym znajdują się substancje smarujące cały układ. Przy niskiej ilości tego czynnika można zatrzeć sprężarkę ( taką informacje dostałem od ludzi zajmujących się klimatyzacją). Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...