Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144/W11.144] Nie ma obrotów biegu jałowego


Gość Bakus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dziwny problem z Primerą. W sobotę samochód zaczął gubić wolne obroty a w zasadzie to zgubił je na dobre. Rano jak zwykle odpaliłem samochód, było wszystko ok, po rozgrzaniu obroty rzędu 700-800. Po przejechanych paru km i następnym odpaleniu obroty spadły już do 500 a nawet lekko poniżej żeby parę km dalej spaść do zera. Przy wysprzęgelniu i na biegu jałowym lecą sobie ładnie w dół i silnik gaśnie. Dodam tylko że nie pokazał się żaden check. Primera od wczoraj stoi w serwisie. Wykluczone są sprawy elektroniki, diagnoza wykazała że wszystkie podzespoły pracują jak należy a i żaden błąd nie wyskoczył. Mechanik podejrzewa że silnik łapie lewe powietrze, tylko skąd :?: Przy miękkim dodawaniu gazu ładnie wkręca się na obroty i przyspiesza jak zawsze, natomiast przy depnięciu "w deskę" zaczyna nieprzyjemnie buczeć i stoi w miejscu ale to miałem już od jakiegoś czasu. Jakieś pomysły na zdiagnozowanie usterki :?: Boję się że mechanicy mogą jej szukać tydzień a ja w czwartek lecę w trasę więc każda wskazówka będzie na wagę złota ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy miękkim dodawaniu gazu ładnie wkręca się na obroty i przyspiesza jak zawsze, natomiast przy depnięciu "w deskę" zaczyna nieprzyjemnie buczeć i stoi w miejscu ale to miałem już od jakiegoś czasu. Jakieś pomysły na zdiagnozowanie usterki

Moim zdaniem to sa objawy padnietej przeplywki....Sproboj ja odpiac i zobaczyc czy bez niej auto bedzie lepiej przyspieszac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepływka była wczoraj sprawdzana, przy 800 obr/min ma 1,2V przy 2,5tys obr/min 1,9V a przy 4tys 3,9V więc chyba trzyma normę. Tak jak pisałem wcześniej, diagnosta siedział z komputerem ponad godzinę i wykluczył usterki elektroniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bakus, na początku niech mechanik wyczyści przepustnicę i silnik krokowy (tylko porządnie), wymień filtr powietrza i niech ustawi bieg jałowy na kompie i skasuje mapę samo uczącą się.

Przepływka wydaje się dobra wg wskazań na kompie.

Niech zrobi to co Ci napisałem - może pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie filtry były wymieniane trzy tygodnie temu więc są raczej w porządku. Jeżeli mechanik nie odezwie się do 15 do pojadę i zobaczę jak idą postępy. Myślę że jest na tyle ogarnięty że zaczął od czyszczenia przepustnicy i silnika krokowego :( Gdyby nie to że samochód jest mi potrzebny na czwartek to olał bym to i niech sobie szuka i tydzień ale w czwartek muszę mieć 100% sprawny samochód a nyska jak zawsze daję się we znaki w ostatniej chwili :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bakus, ok ale czy na kompie kasował wszystko - to że wyczyścił nic nie wnosi poza tym, że właśnie silnik z obrotami wariuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usterka w zasadzie usunięta. Sprawcą zamieszania okazał się oczywiście silniczek krokowy. Po porządnym wyczyszczeniu jest w miarę ok, to znaczy nie gaśnie :) Zdarza się że jak spada z obrotów to poleci na 500 ale skoczą sobie na 600 i potem na około 800. Prawdopodobnie podjadę jutro żeby założyli drugi silniczek bo ten już pewnie nie domaga i mam nadzieję że znowu będzie spokój z obrotami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bakus, czyli tak jak Ci pisałem. Niech z tym kompem zrobią tak jak pisałem wcześniej bo dalej będzie kicha - on się sam nauczy ale ile to będzie trwało...

Jak założysz nowy silniczek to samo muszą zrobić, ustawić bieg jałowy i skasować mapę samo uczącą się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, właśnie wróciłem z małej przejażdżki, zrobiłem koło 20km i obroty się ustabilizowały, nie ma już spadania do 500 tylko zatrzymuję się na około 800. Może skasowali te mapy i nic mi o tym nie powiedzieli :?: Serwis w którym naprawiam samochód był jeszcze niedawno ASO Nissana, więc ludzie znają się na rzeczy. W razie czego mam drugi w 100% sprawny silniczek, jak znowu obroty zaczną wariować to podjadę jutro na wymianę i poproszę o to o czym piszesz.

 

[ Dodano: Wto 07 Lip, 2009 21:48 ]

Jeszcze jedna sprawa. Nie mogę sobie przypomnieć czy przed usterką też miałem takie coś. Przy dojeżdżaniu do skrzyżowania, po wysprzęgleniu obroty spadają na około 1000 i utrzymują się tak do całkowitego zatrzymania samochodu, wtedy ładnie spadają do około 800 i tak się trzymają. Czy to jest normalne czy jakiś zły objaw :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w ASo ostatni bo wymieniałem przepływomierz i musieli mi ustawić bieg jałowy.

Powiedzieli mi że w P11 nie psują sie silniczki krokowe i ich sie nie czyści

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, to ci głupot nagadali ;) U mnie wczoraj czyścili silniczek i przestał gasnąć ale obroty jeszcze delikatnie wariowały. Dzisiaj założyli drugi, poprawili kable we wtyczce bo jeden był już lekko utleniony i jak na razie jest dobrze, zobaczymy na jak długo bo wczoraj pod wieczór też niby było dobrze a rano znowu zaczął wariować :029: Wszystko robione pod komputerem więc obaw że obroty będą szaleć od mapy samo uczącej nie ma. Mam nadzieje że to już koniec kłopotów z obrotami bo w piątek o 3 rano lecę w trasę 800km i nie chciałbym żeby jutro rano albo nie daj boże w trasie znów mnie coś zaskoczyło :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w maju miałem identyczne obiawy! wymienili mi przepływomierz i jest ok z obrotami.

Niestety to z czym sie do tej pory bujam to dziwne przerywanie pod obciążeniem przy duzych predkosciach.

Keszus -> jaki masz numerek(model) na przepływomierzu wymienionym w ASO ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...