Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144/W11.144] jak wyjmujemy skrzynię biegów


Gość pio_ta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

temat pewnie dla wielu znany ale dla mnie nie do końca, patrząc na to moim okiem nie ma pewnie większego problemu z wyjęciem skrzyni ale co nieco trzeba wiedzieć dlatego zwracam się do was po pomoc jak to po kolei zrobić, nie jestem mechanikiem ale jak do tej pory wszystkie prace przy moim autku wykonuję sam(najczęściej jest to wymiana elementów zawieszenia wahacze, amorki, końcówki) i nie widzę przeszkód aby i tej czynności nie wykonać samodzielnie w garażu gdzie mam warunki do tego, skrzynie po wyjęciu chcę wysłać do naprawy w Siedlcach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej gdyby ktoś opisał jak to się robi, jakie elementy po kolei się zdejmuje, to co jest w manualu na pewno się przyda ale bez języka angielskiego jedynie obrazki mi się przydadzą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tam jest książka z serii "Sam naprawiam" w języku polskim .

 

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?t=37837

 

ale tak na szybko

Musisz rozpiąć zawieszenie wymontować półoś (bo jak masz to sam robić polecam ci rozpiąć 2 strony i zdemontować 2 półosie zęby przy wyjęciu nie uszkodziły się uszczelniacze półosi. )

odłączyć akumulator i wszystko wewnątrz komory co może ci przeszkadzać .

Silnik musisz na czymś podwiesić , odkręcić dolna belkę , odkręcić od skrzyni wodziki , poduszkę skrzyni pod akumulatorem , linkę sprzęgła , odpiąć wszystkie przewody elektryczne .odkręcić rozrusznik , skrzynie od silnika.

Skrzynia wyjdzie do dołu ,

Pamiętaj że przed przykręceniem tarczy sprzęgła do docisku musisz wyosiować wieloklin tarczy.

Resztę składasz w odwrotnej kolejności niż odkręcałeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...