Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15] klimatyzacja montaż


lkowal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zamontowałem klimatryzację do mojej N15 - wszystkie wtyczki pasują.

Jest jednak problem - nie pali mi się kontrolka od klimatyzacji na włączniku, nie mogę włączyć klimatyzacji pomimo tego, że na krótko sprężarka chłodzi - czynnik napełniony, szczelna.

Miał ktoś podobny problem? bezpieczniki ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kojak85

Mam pytanie, tak na szybko jak odpaliłeś sprężarkę na krótko? Domyślam się, że do aku się podpiąłeś ale czy to bezpieczne i jak się zachowuje wtedy klima?

Bo ja nie jestem pewny czy to brak czynnika czy jeszcze co innego w moim przypadku jest problemem.

U mnie przycisk świeci, obroty spadają do 700 ale sprężarka się nie włącza tak jak wtedy kiedy działała. Wygląda to na małe ciśnienie czynnika, ale niedawno nabijałem, więc chciałbym to inaczej sprawdzić zanim zapłacę za sprawdzenie i okaże się jakaś pierdoła.

 

Z góry dzięki :)

 

A co do przycisku, to bawiąc się zweryfikowałem, że nie świeci on tylko wtedy jak się wyjmie bezpiecznik ten w kabinie, mówimy o włączonej klimie choć niekoniecznie działającej :(

Jeżeli wspomniany bezpiecznik jest włożony, a wyjęty ten pod maską po stronie aku (ten w czarnej skrzyneczce) to przycisk świeci, ale klima się nie włącza - nawet obroty nie spadają do 700 (tak jak wtedy gdy są bezpieczniki). Mam nadzieje, że w jakiś sposób pomogłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprężarkę odpalałem po napełnieniu czynnika i oleju inaczej można ją zatrzeć. Najprościej jest wyjąć przekaźnik klimatyzacji i zewrzeć dwa styki te w poprzek jak stoisz zgodnie z kierunkiem jazdy. nawet jak nie ma czynnika sprzęgiełko się załączy.

 

co do włącznika klimy to okazało się, że ma on jedną nóżkę podgiętą, prawdopodobnie podczas montażu kostki się to stało. pierdoła ale ile sprawdzania miałem i dochodzenia dlaczego się tak dzieje.

 

klima nabita, chłodzi ale jadę jeszcze na sprawdzenie ciśnienia i ewentualne dobicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...