Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Rdza


Gość MarekA
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

doczytaj że VW był wyposazony w automat Tiptronic dlatego osiągi miał aż tyle gorsze a ja pisałem o przyspieszeniach do setki z katalogu VW i Nissana różnica jest 0,6s, poza tym po kilku moich przykładach widac jak można wierzyć tym testom, nawet pojemności bagażnika nie mogli dobrze spisac ze strony VW to jak mieli obiektywnie porównać dynamikę, szkoda nawet czytać takie gnioty jak ten test.

Gdyby w porównaniu brał udział QQ CVT różnica byłaby znacznie mniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajmy już sobie spokój... Tiguan jest fajny QQ też jest fajny. Zarówno DCi jak i TDI są dobrymi silnikami i moim zdaniem są jak najbardziej porównywalne. Testy nie zawsze są rzetelne :)

Qashqai jest fajny i tani, i tym pozytywnym akcentem zakończmy tą przepychankę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na zgodę test przeprowadzony przez Francuzów:

 

i tak też potrafi zrobić:

Edytowane przez sceptyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogladałem ten test, fajnie tylko że kalosz i kuga ewidentnie sa 2WD

 

Witam

W Leasingu wyjdzie Ci niecałe 83500. Nic tylko kupować jeśli leasing nie jest dla Ciebie problemem.

 

Pozdrawiam

Mariusz

Co masz na myśli pisząc że w leasingu, ja właśnie o leasingu mysle ale nie znalazłem zadnej firmy leasingowej żeby miała dodatkowe znizki w nissanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, ja..... praktisze, kwadratisze, gud... czyli nuda !!

Nie widziałem żeby ktoś na ulicy oglądał się za Tiguanem, a za moim tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogladałem ten test, fajnie tylko że kalosz i kuga ewidentnie sa 2WD

 

 

Co masz na myśli pisząc że w leasingu, ja właśnie o leasingu mysle ale nie znalazłem zadnej firmy leasingowej żeby miała dodatkowe znizki w nissanie.

 

Witam

Firmy leasingowe mają zniżki od cen katalogowych. W przypadku Nissana i Raiffeisen-Leasing wynosi ona 12%. Tak więc cena Acenty 2.0dci metalic z kratką w leasingu wyniesie (89500+2500)*0,88 + 2400 = 83360

 

Pozdrawiam

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kielce44

Nie macie sie co przejmowac Nissan daje 12 lat na antyperforacje:)

 

A próbowałeś coś uzyskać od nissana ? wszystko trzeba wydrzeć i się wykłócić - gwarancja to jedno a uznanie iż to a to akurat obejmuje gwarancja to drugie i to nie tylko w nissanie. Są podobno marki które nie robią problemów klientom (podobno ford) a są takie które mają chyba wytyczne jak zniechęcać klientów do reklamacji i zgłaszania usterek i tu właśnie ku mojemu wielkiemu rozczarowaniu jest nissan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Firmy leasingowe mają zniżki od cen katalogowych. W przypadku Nissana i Raiffeisen-Leasing wynosi ona 12%. Tak więc cena Acenty 2.0dci metalic z kratką w leasingu wyniesie (89500+2500)*0,88 + 2400 = 83360

 

Pozdrawiam

Mariusz

Niestety nie ma nić takiego w Raiffeisen-Leasing jak znizka na nissana 12%, po rozmowie z przedstawicielem skerowano mnie do handlowca z nissana i dostałem 12% owszem ale na stary model gdzie oficjalna obniżka jest 10tys, natomiast na nowy standardowo 6%+2% od dilera, alarm i dywaniki, czyli to samo co wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie ma nić takiego w Raiffeisen-Leasing jak znizka na nissana 12%, po rozmowie z przedstawicielem skerowano mnie do handlowca z nissana i dostałem 12% owszem ale na stary model gdzie oficjalna obniżka jest 10tys, natomiast na nowy standardowo 6%+2% od dilera, alarm i dywaniki, czyli to samo co wcześniej.

 

Witam

We wrześniu 2009 było. Zamawiałem QQ+2. Obowiązywała wtedy promocja standardowa 4000zł (chyba) i bez problemu w leasingu otrzymałem 12% rabatu od ceny standardowej. Albo handlowiec coś kręci albo zmienili zasady sprzedaży. Proponuję zadzwonić do kilku salonów w różnych miastach i zapytać wprost o zniżki w leasingu.

 

Pozdrawiam

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wrześniu 2009 12% zniżki dla RL nie było, ale może dlatego, że korzystałem z promocji samochodzikowej, więc uzgodnili, że więcej nie obniżają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wrześniu 2009 12% zniżki dla RL nie było, ale może dlatego, że korzystałem z promocji samochodzikowej, więc uzgodnili, że więcej nie obniżają.

 

Witam

Jak nie było jak było. We wrześniu promocja samochodzikowa już nie obowiązywała. Dla uściślenia podam, że mam na myśli wrzesień jako datę zamówienia samochodu a nie odbioru.

 

Pozdrawiam

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ogólnie nissany jako marka nie ma problemów z rdzewieniem ?

X-Trail (T31) 13 miesięcy, rdza na klapie tylnej, "normalna" rzecz w T31 - zapraszam działu X-trail :lol:

 

a co dalszej waszej dyskusji w porównaniu QQ do Tiguana to po pierwsze czemu porównujecie te dwa samochodu, oba nie należą do tego samego segmentu, jeżeli już to porównujcie Tiguana z X-Trail'eme?!

VW nie ma odpowiednika QQ, jak już czegoś szukać typu QQ w grupie VW to jedynie Skoda Yeti się nadaje.

 

A jeżeli chodzi o porównywanie haldex'a 4 generacji z systemem "AllMode", lub "AllMode i"(tak jak w moim T31) to niestety muszę wskazać na haldexa jako lepsze rozwiązanie dla tego typu samochodów (nazwijmy to wprost "wysokie kombi").

Niestety nasze systemy mogą jedynie "przerzucić" 50% momentu na tył, haldex jak już ktoś mówił robi to lepiej i skuteczniej np w porównaniu ze wspomnianą Yeti(sprawdziłem w praktyce, w tych samych warunkach co X-trail, dużo lepsze i pewniejsze zachowanie na śniegu, gorsze oczywiście kąty w Skodzie)

 

Nie pisze tego aby znowu zaczęła się odwieczna dyskusja co lepsze, produkt A, czy produkt B, ale jako użytkownik samochodu z opisywanym systemem mogę coś powiedzieć, wydaje mi się że dość obiektywnie?

 

pozdrawiam zwolenników Nissanów i VW też :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość pstyneczka

Witajcie! Ja tak dla pocieszenia napiszę, że mam Nissana Tiidę to moze nie QQ ale po 13 miesiącach użytkowania pojawiła się rdza na klapie bagarznika i na błotniku wec jestem bardzo zasmucona tym faktem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam wszystkich forumowiczów,

 

Mój Nissan Qashqai ma 15 miesięcy i na przedniej masce dwie plamy rdzy wielkości 1-grosz, zgłoszone serwisowi i czekam na odpowiedz. Ciekawy jestem jak wy rozmawiacie z Serwisem sama naprawa nie załatwia sprawy bo gdybym chciał mieć malowany samochód to kupiłbym używany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość ASDNISSAN

Witam ! Ostatnio instalowałem czujniki cofania do mojego nissana, przy okazji tej czynnośći musiałem zdjąć gumowe osłony kabli wychodzące z tylniej cześci nadwozia do klapy bagażnika ( są na górze, widoczne po otwarciu klapy bagażnika po obu stronach ). Pod osłonami zaczeła się robić rdza, narazie jest nie wielka bo zaledwie ok 0,5 cm ale pewnie zacznie sie rozlazić dalej.

Lakier w wewnętrznych profilach jest strasznie cienki i wyrażnie słabszej jakości niż na zewnętrznych elementach, chyba nissan przyoszczędził na lakierze i nie wiem czy nie bedzie się tak robiło u innych użytkowiników qashqaia

 

W związku z tym mam prośbę czy któryś z kolegów mógłby sprawdzić czy u niego przypadkiem też nie robi się rdza w tych miejscach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! Ja tak dla pocieszenia napiszę, że mam Nissana Tiidę to moze nie QQ ale po 13 miesiącach użytkowania pojawiła się rdza na klapie bagarznika i na błotniku wec jestem bardzo zasmucona tym faktem

:o

(ż)

Edytowane przez Krakus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod osłonami zaczeła się robić rdza, narazie jest nie wielka bo zaledwie ok 0,5 cm ale pewnie zacznie sie rozlazić dalej.

:o

(niewielka)

 

Sprawdziłem u siebie i nie ma rdzy. Nie napisałeś, ile lat ma Twój QQ. Mój ma 2 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie nie napisałem ile ma lat ale już piszę: ma niecałe 3 lata i jest to wersja sprzed liftingu.

 

U mnie było dokładnie to samo. W rynnach pod tylnia klapa został położony fabrycznie za cieńki lakier. Moje auto ma rownież niecałe 3 lata (2009 przed liftem). Wydaje mi się, że jest to znana wada bo serwis bez gadania usunął usterkę w ramach gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może lepiej porównać do Tiguana X-Traila a nie QQ ?

 

Po sukcesie QQ wszyscy chcą mieć taki model w ofercie np. KIA Sportage która kiedyś była SUVem i konkurowała z X-Trailem tak jak Hyundai Tucson (obecnie iX35)

 

aktualnie prawdziwą konkurencja segmentową jest ASX i tylko a koreańskie samochody (Sportage i iX35) chcą walczyć z QQ bo jest im łatwiej niż z X-Trailem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do MIKEMOD na czym polegała ta naprawa ? Czy tylko położyli zaprawki w miejsce rdzy czy pokryli lakierem całą przestrzeń na tylniej częsci ?

 

Polakierowana została cała tylna rynna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...