Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Koło dwumasowe


Gość 7,62
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...

Odebrałem autko. No jak nie moje! Nie wiem czy to sobie wmówiłem, ale poza oczywistą poprawą pracy pedału sprzęgła chyba zdecydowanie mniej trzęsie. Jako ciekawostkę przytoczę tylko rozmowę z doradcą serwisowym:

 

Ja: Auto ma prawie trzy lata, wsadziliście nowe koło dwumasowe i kompletne sprzęgło. Czy części, które zamontowaliście, zostały w jakiś sposób poprawione w stosunku do poprzednich, tak, żeby w przyszłości nie było takiej samej awarii? Serwis: Nie! Ja: Czyli jest więcej niż pewne, że prędzej czy później, już po gwarancji, usterka się powtórzy i będę musiał z własnej kieszenie zapłacić za naprawę? Serwis: Tak!

 

I koniec tematu. Jeszcze tylko brakowało, żeby powiedział to patrząc mi w oczy z rozbrajającym uśmiechem na ustach...

 

@a'Tomek - sewrisuję się na Górczewskiej. A co do nerwów to na razie jakoś trzymam ciśnienie. Ale ja to spokojny od urodzenia jestem ;)

 

Co robić? Jak widać wyżej, jakiś czas temu podnieciłem się, że mam nową dwumasę, docisk i tarczę sprzęgła. Na nowych częściach przejechałem 17 tysiecy km i oto co następuje: W tej chwili do 100kkm brakuje mi 3000. Sprzęgło znowu zaczyna kuleć. Łapie dużo wyżej a pedał nie hula już tak lekko jak po naprawie. Słowem: czuję, że szykuje się powtórka z rozrywki. Rzutem na taśmę zgłosiłem usterkę w ramach gwarancji, ale "mistrz" serwisu wspólnie z "gwarantem" uznali, że wszystko działa prawidłowo. Tiaaa, akurat. Przejadę kolejne 10 tysiecy i obudzę się z ręką w nocniku i naprawą na własny koszt. Macie jakieś pomysły jak to rozwiązać, skoro fachury twierdzą, że wszystko jest gitara?

Edytowane przez kkf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 tygodnie później...

A czy w wersjach z automatyczna skrzynia biegow jest montowany dwumas czy zwykle? W VW z Dsg jest montowane dwumasowe wiec nie wiem jak to jest w navarze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dowiedziałem się, że mam zamontowane kompletne sprzęgło z modelu D22 (czyli bez dwumasy) - możliwe to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

W Nissanie na Bielanach wyprzedają sprzegła dwu i jednomasowe po cztery tysie w zestawie wraz z montażem gratis.... Warto Panowie?

 

Podobno można zamontować jednomas zamiast dwumasa? Podobno przeprogramowuje się komuter i jest ok!

Edytowane przez aciu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi padło sprzęgło przy 40k .Wymieniono mi na gwarancji na jednomasowe. Minęły 2 lata, mam teraz 120k i zapomniałem co to sprzęgło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...