Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

klimka


Gość wienio66

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wienio66

Witam.Ostatnio oddałem autko infi i30 i okazało się ,że mam problem.Otóż sprężarka jest mało wydajna bo około 40% i nieszczelna chłodnica.Wyliczenie kosztów nowych to 2500 zł.Moja prośba to może ktoś ma z rozbiórki sprężarkę i może chłodnicę klimy oraz może te częsci odsprzedać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się do pytania.

Sprężarka mi się rozszczelniła, więc chętnie przygarnę jakąś sprawną. Ewentualnie czy da i opłaca się oddać sprężarkę do regeneracji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wienio66

Witaj.Napewno bardziej się opłaca wyjąć i uszczelnić niż kupić nową lub używaną ,musisz poprostu pojechać do serwisu klimy gdzie mogą sprawdzić wydajność sprężarki.Ja poszukuję ponieważ test wykazał tylko 40 % sprawności i po uszczelnieniu i tak nie będzie chłodzić gdyż bedzie tylko ledwo mielić.Uszczelnienie by mnie kosztowało około 300 zł w Warszawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. "Specjaliści" w tym zakładzie gdzie byłem nawet nie chcieli podjąć się wymiany sprężarki... Ręce opadają, trzeba poszukać innego warsztatu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio było rozbierane kilka Maxim, poszukajcie na Allegro, sam kupiłem małe co nieco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że kupione te z allegro też mogą być nieszczelne. Co gorsze, mało która jest zaslepiona czyli: dostaje się wszelaki syf do tego plus zawilgocone powietrze - wilgoć ta jest przyczyną wewnętrznej korozji spręzarki.

Uszczelnianie samemu tez nie jest proste a to ze względu na:

1. Kształt uszczelek (niekoniecznie o-ringi)

2. Problem z montażem uszczelniacza wału (potrzebny jest przyrząd tak aby go nie uszkodzić przy montażu).

Koszt regeneracji jest porównywalny do ceny uzywki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba podjechać do tego co rozbiera i po prostu poprosić o konkretną część, żeby wyjął - gość przy mnie rozbroił kawałek układu chłodzenia i dostałem to com chciał i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Trzeba podjechać do tego co rozbiera i po prostu poprosić o konkretną część, żeby wyjął - gość przy mnie rozbroił kawałek układu chłodzenia i dostałem to com chciał i jest ok.

witam.Poprostu proszę o info gdzie rozbierają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...