Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Project Snowflake czyli N15 sedan gti dubai white


osa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji tego ze znalazła się chwila czasu postanowiłem w końcu opisać swój projekt, który z uporem maniaka od jakiegoś czasu uskuteczniam:)

 

Na wstępie chciałem podziękować kilku osobom, które od początku wspieraja projekt i bez nich nie miał by on racji bytu wiec tak:

 

Wielkiemu Wacowi aka VQPower - za pomoc w kołowaniu gratów z USA i ogólnie pojęte wsparcie :D

Coobciowi - który w trudnych chwilach służy pomocą

Grzegorzowi - bez którego przekładka silnika była by niemożliwa

Arturowi - który dzielnie znosił moje upierdliwe wizyty w lakierni i przyjmował każde słowa krytyki jak również za pożyczenie sprzętu potrzebnego do przeszczepu

Michałowi Olszewskiemu i Bogusławowi Tamowiczowi za pomoc w transporcie samochodów jak również za wsparcie techniczne i duchowe :P

I wielu innym, których wymieniać by długo, a którzy wiedza o kogo chodzi

 

MODEL: Almera N15 przelot 250tys km

SILNIK: w serii ga14de teraz już SR20DE High port

UKŁAD DOLOTOWY: Seria

UKŁAD WYDECHOWY: Kolektor 4-2-1 sr8 from ebay cala reszta układ dedykowany do amerykańskiej sentry tez z ebaya

ELEKTRONIKA: Ecu Master jeszcze nie na pokładzie, ale wiązka już przygotowana

ZAWIESZENIE: przód Tokico plus springi spaxa tył na razie seria

KOŁA: na razie rasowe 13”

UKŁAD HAMULCOWY: przód z almery gti (jeszcze nie przykręcone z powodu 13";) tył na razie seria

NADWOZIE: świeżutki biały lakier:)

Halo lights plus białe kierunki boczne

ŚRODEK: fotele z sunnego gti, tylna kanapa seria

 

Wiec tak zacznijmy może od krótkiej historii samochodu.

Jest to Almera n15 ga14de sedan kupiony w Polsce od początku w rodzinie wersja na ubogo, czyli nic poza przednimi halogenami (które już i tak zdarzyły wylecieć z samochodu) i oczywiście przednimi szybami elektryczni dokładanymi już w Polsce w salonie ;p

Almerke nabyłem od rodziców z sentymentu, tudzież białe auto sprzedać trudno ;)

 

000_1124.jpg

 

tutaj chwile po zakupie

 

DSCF7346.jpg

 

Auto po lekkich przejściach, ale do stycznia tego roku można powiedzieć bezwypadkowe, kiedy to pan w autokarze postanowił przerobić wersje sedan na hatchback’a co oczywiście przyśpieszyło decyzje o modyfikacjach i nie pozwoliło spokojnie przejeździć zimy.

DSCF7813.jpg

 

Wypadek spowodował o jakieś 5 miesięcy szybszy wjazd (ale nie wyjazd) na blacharnie i lakiernie gdzie auto miało zostać najpierw wyprostowane i w przypadku, kiedy naprawa by się powiodła miały nastąpić dalsze naprawy, do których przygotowania trwały od momentu zakupu czyli wymiana skorodowanych wszystkich drzwi plus klapy tylnej która teraz już koniecznie była do wymiany:p

Do tego wymiana progów plus przednich i tylnych błotników i oczywiście zaspawanie dziur w podłodze, jeżeli takowe by się pojawiły :D

 

DSCF8392.jpg

 

DSCF8491.jpg

 

W miedzy czasie został zakupiony od Kuby (Coobcia) czarny sunny n14 gti 5d jako dawca części na swapa

DSCF7862.jpg

 

I tak oto po prawie pól rocznej wizycie w blacharni i lakierni nastąpił dzień odbioru Almerki

tu jeszcze bez tylnej klapy ale całość została tak odebrana z lakierni do poskładania we własnym zakresie ;)

 

DSCF8693.jpg

 

 

Tyle na razie

cdn... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle na razie

cdn... :P

kto ma Twoje gg ten widział trochę więcej hehe...jestem ciekaw co z tego wyjdzie-N15 Dubai Style?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biel i czerwień, jak patriotycznie :D To będzie piękny projekt robiony z rozmachem. Czekamy na więcej fotek i relacji. Powodzenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OSA wreszcie ktoś wzioł się za jakąś ALMERĘ SEDAN -2.0 !!choć jakiś czas temu taka była tutaj...totalny SLEEPER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że to ruszyło - jak patrzę na wóz po lakierni to aż ręce się rozkładają od tego ile roboty w składanie pójdzie ale wiem że z twoją pedantyczną starannością zrobisz to lepiej jak fabryka...

Ps. no nie bawem się spotykamy bo chyba samemu trochę Ci ciężko będzie :D ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał, jak Cie znam to każdy detal bedzie dopracowany w najmniejszym szczególe, widze że planujesz męsko :one: spodziewaj sie mojej wizyty ;) musze to zobaczyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Elektrownia ogarnięta, wóz sprawdzony - po kręceniu z ręki jest iskra i wtryski cykają... Niestety nie uruchomiliśmy go bo przy robocie poszedł rozrusznik :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Elektrownia ogarnięta, wóz sprawdzony - po kręceniu z ręki jest iskra i wtryski cykają... Niestety nie uruchomiliśmy go bo przy robocie poszedł rozrusznik :D :D :D

Gdzie poszedł, kto mu pozwolił wyjść ? :)

wrzuć wiecej fotek dla szerszej publiki, najlepiej te co linkujesz w opisach na gg :)

Może Rafał mnie nie powiesi jak ja wstawię te fotki :)

DSCF9234.jpg

DSCF9336.jpg

DSCF9449.jpg

DSCF9462.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale z tymi mugenami RNR to doje@łeś :lol:

 

 

No może i o jedną poz. za dużo :D , ale i tak są z@jebiste.

 

ps. wiesz gdzie takie można kupić taniej, oprócz ebay (nie RNRy ;) ) np. Super Advan SA3R lub H&K JTM ? :)

Edytowane przez NadiR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z opisu gg wnioskuję, że auto już w Wawie. Kiedy konfrontacja? :D

Opis na GG: "sniezka juz w domu / stanowczo za nisko :o"

Chyba czas ja odwiedzić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec tak z racji tego ze nie mogę zbytnio edytować pierwszego postu bo wszystko się rozjeżdża ;p wiec więcej fotek z budowy wklejam tu

 

ostatnie chwile z ga14 na pokładzie

DSCF9188.jpg

 

chwila roboty i wypadł sam na ziemie :P

DSCF9192.jpg

 

idąc za ciosem sr20 na właściwym miejscu

DSCF9207.jpg

 

okazało się ze przewód od wspomagania nie pasuje od 1,4 i to niestety na jakaś chwile wstrzymało prace

DSCF9238.jpg

 

trochę świeżych gratów do zamontowania

DSCF9177.jpg

 

i tak oto po pierwszych przeróbkach światła od sentry jakoś zamontowane

DSCF9231.jpg

 

i tutaj to czego obawiałem się najbardziej czyli zabawy z elektryka

DSCF9363.jpg

DSCF9360.jpg

DSCF9365.jpg

dzięki Kubie w miarę szybko i sprawnie to poszło jak się okazuje nie taki diabeł straszny jak go malują :rolleyes:

 

nareszcie koniec przepychania almera odżyła :D

DSCF9425.jpg

 

co do felg to już mam upatrzony wzór, na razie będą 17 wolfrace'a te które są na sunnym tyle ze zostały przemalowane na biało, a docelowo chciałbym 5 zigen ProRace GN+ albo cos podobnego http://www.aspecproducts.com/forums/evom/5zigen/GN+bronze.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe widzę ze szybszy jesteś niż ja ;) , a chciałem jakieś ładniejsze foto zapodać :P auto postawione już na 17" troszkę wyżej się zrobiło już na parking można wjechać. Teraz tylko wizyta u jakiegoś speca od tłumików coby mocowania zrobił lepsze potem wizyta u Kuby żeby auto wystroić i z potrzebniejszych rzeczy jeszcze tylna belka z hamulcami tarczowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wóz mistrz, szkoda że ten rozrusznik ci zepsułem i nie słyszałem jak motorownia chodzi ;)

Ps. niesamowicie fajnie się maszyna prezentuje, nic tylko lusterka na biało i ja ci z tego silnika co masz zrobię SR20VE :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda przekozak i chodzi całkiem całkiem. Obstawiam okolice 160KM lub ciut powyżej. Proponuję pokręcić jeszcze wydechowym. U mnie sporo opóźniony i efekt wyczuwalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wóz mistrz, szkoda że ten rozrusznik ci zepsułem i nie słyszałem jak motorownia chodzi ;)

Ps. niesamowicie fajnie się maszyna prezentuje, nic tylko lusterka na biało i ja ci z tego silnika co masz zrobię SR20VE :P

no,no SR20VE, to w takim razie co można jeszce zrobić z oryginałem.

Maszyna super gratki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...