Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Dodatkowe oświetlenie kabiny Jak zamontować


Gość carlsonik

Rekomendowane odpowiedzi

Gość carlsonik

Witam wszystkich :)

Chciałbym doposażyć troszkę swoją almerę Chciałbym zamontować dodatkowe oświetlenie niestety moja alma posiada tylko małą lampkę gdzieś pośrodku podsufitki Widziałem w innych almerach, lampkę między słonecznikami :) Znalazłem tak ową na allegro

http://allegro.pl/item679524066_nissan_alm...nie_kabiny.html

 

i w związku z tym moje pytanie Gdzie podłączyć taką lampkę? Czy dało by radę podłączyć tą lampkę do małej lampki którą już posiadam w podsufitce

 

Z góry Dzięki za uwagi i rady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy dało by radę podłączyć tą lampkę do małej lampki którą już posiadam w podsufitce

Jak najbardziej podłączaj do małej. Tak będzie też najłatwiej. Żarówki nie są duże więc instalacja i bezpiecznik wytrzyma. smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja u siebie włącznie powstawiałem diody, nie grzeją się, lepiej świecą i praktycznie nie rozładowując akumulatora. Co do rezystora to jeżeli bezpośrednio podłączamy pod 12 V jedną diodę to 470om, ale można łączyć szeregowo + równolegle wtedy oszczędzamy ilość rezystorów bo dajemy np. 3 szt połączonych szeregowo diod + rezystor 100-150om i łączymy równolegle z drugim modułem (3 diody + rezystor)

 

A tu kilka fotek z moich wypocin, w sumie poszło 32 diody LED, robiłem z tego co miałem pod ręką, więc koszt malutki wyszedł mi.

Na fotce 8 porównanie światła zwykłej żarówki a diody LED.

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam troszkę inaczej jedna lampka na środku ze standartowej tej owalnej żarówki co sie rozgrzewa jak cholera na próbę wsadziłem 6 flixów zimnych i jednego Ciepłego(żółty kolor) na kawałku cieniutkiej sklejeczki wywiertałem dziury i powsadzałem w to fluxy dużo lepiej świecą od tej żarówki ponadto po jednym niebieskim przykleiłem pod nogami kierowcy i pasażera odpala się równo z lampką w momencie otwarcia drzwi,,,, do tego jeszcze dołożyłem jakieś kondensatorki i wsio ładnie przygasa po zamknięciu drzwi ,,,,hahaha koszty

podświetlenia nóg (funkcjonalne i ładnie wygląda )2 zł+ kabelek

 

do tego mam jezcze w bagażniku 4 fluxy na listewce przyczepione go półki (P10 -HB) troszkę nie funkcjonalne

 

Fluxy mają najlepszy kont świecenia choć do przodu do czytanie to moga być zwykłe,,,,

 

Postojówki musiałem zdemontować przy przeglądzie fu,,,,, ale tablica została z tyłu podświetlana ładnie ,,,,,

 

Sorry ZA OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...