Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] Duży spadek mocy w 1.6 16v


Gość WaldekSP16

Rekomendowane odpowiedzi

Gość WaldekSP16

Witam klubowiczów . Mam problem ze swoją P10 1.6 , od kilku dni brak w niej mocy. Normalnie też nie jest jak wiadomo demonem mocy , ale teraz jest tragicznie jakby połowa koników poszła na pole. Szukałem na forum ale nie znalazłem odpowiedzi. Efekt jest taki że silnik pali i pracuje równo nawet wkręca sie na obroty ale w czasie jazdy dochodzi do 3500 obrotów i koniec zaczyna przerywać. Sprawdzone już filtry , świece , kable , przepływomierz, wycięty katalizator , odkręcony ostatni tłumnik ( tu nastąpiła lekka poprawa tj. wkręcił się na obroty ale to jeszcze nie było to , poza rykiem jak z WRC) Mam zamówiony już ten tłumnik ale obawiam się że to nie załatwi sprawy . Byłbym wdzięczny za jakieś podpowiedzi co do przyczyny tej niemocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciach jest po lifcie - wiec wtrysk...

 

No z tego co napisałeś to raczej wiekszosc rzeczy sprawdzone. Jezeli filtry ok, jak i świece, to może cos z paliwem? Auto jezdzi tylko na benzynce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam klubowiczów . Mam problem ze swoją P10 1.6 , od kilku dni brak w niej mocy.

Na początek sprawdź jeszcze ciśnienie paliwa, czy trzyma właściwą wartość pod obciążeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym sie chciał dowiedziec jak sprawdziłeś ten przepływomierz, bo dla mnie to charakterystyczna usterka właśnie dla awarii przepływki. Sam miałem więc wiem ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość WaldekSP16

A jednak ostatni tłumnik , po wymianie jest wszystko ok . Pierwszy raz spotkałem się z czymś takim że ostatni tłumnik sie tak przytkał. Katalizatora oczywiście już nie wstawiałem i nawet pare koników przybyło co w 1,6 jest na wage złota :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...