Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K11] W koncu znalazłem przepływkę, ale czy będzie pasować?


Mibars
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Na Allegro w koncu pojawił się przepływomierz do K11 w ostatniej wersji... A przynajmniej chyba ten przepływomierz...

 

http://www.allegro.pl/item684875820_przeplywomierz_powietrza_nissan_micra_f00c2g2040.html

 

Czy to na pewno będzie pasować do K11 2001r z 1.0 silnikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym nie zaryzykowal szczegolnie za taka kase.. lepsza uzywka z gwarancja.. jezeli posiadasz takie fundusze to zaryzykuj na to cos z allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym, że tych przepływomierzy nie ma :(

 

Nie chcę ryzykować - Oznaczenie tego przepływomierza jest jakieś dziwne - Najgorsze jest to, że nie moge po prostu odkręcić swojego i przeczytać jakie jest na nim oznaczenie - Przykręcony jest na pięcioramiennego (SIC!) Torxa security... Sześcioramienny "zwykły" nie pasuje, nie idzie też odkręcić tego np płaskim przez bolec po środku, a z zewnątrz złapać sie nie da (zaokrąglenie...)...

 

Zna ktoś może numer tego przepływomierza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po małych dochodzeniach czy aby to na pewno ten przepływomierz (na przepływce nie ma numeru części, po numerze przepustnicy i czujnika położenia znalazłem gdzies na aukcji całą przepustnicę z przepływomierzem o podanym numerze) postanowiliśmy zaryzykowac..

 

Zobaczymy czy bedzie OK.

 

Z tego co pamiętam to chyba jeszcze ze 2 osoby szukały tego przepływomierza (poza mną)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

219,- + przesyłka, poszło priorytetem, wiec na dniach powinno dojść. Podejżewam, że jutro będzie.

 

Ma ktoś pomysł jak odkręcić te cholerne śrubki (taki torx security (z bolcem), ale pięcioramienny, a nie sześcio...)? Mam nadzieje, że w jakimś pierwszym lepszym warsztacie będą mieli taki klucz/srubokręt...

 

EDIT:

 

No i założony - nie obyło się bez nabijania śrubokrętów i nacinania łba śruby... Pierwsze wrażenie - niższe obroty na jałowym i to dość sporo - potrafi wejść w rezonans. Poza tym moc wróciła :D Wprawdzie nie jest to moje 1.6 w CRXie, ale przynajmniej już nie strach wyjeżdżać z podporządkowanej ;)

 

EDIT2:

 

Po paru kilometrach wiecej mogę powiedzieć co i jak:

-Na ciepłym ciężej odpala - tzn odpala tak samo szybko, ale na skrajnie niskich obrotach - pełen gaz potrafi nic nie zmienić przez sekundę! Rozwiązanie - kręcić pół sekundy dłużej jak już wyczujemy, że zaskoczył...

-Obroty w normie

-145km/h, szybciej nie chciałem, a nie nie mogłem ;)

Edytowane przez Mibars
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Taki mały "raport" z działania przepływomierza - zamiennika:

 

-Tuż po zainstalowaniu silnik pracował mało stabilnie, raz zdarzyło mi się, że zgasł! Zgasł również, gdy na włączonym silniku ruszqłem wtyczką przepływomierza, może po prostu nie było dobrego kontaktu? Potem nie ja jeździłem samochodem, gdy znowu do niego wsiadłem wszystko było OK.

-Przepływomierz wymaga rozgrzania przed uruchomieniem silnika - jak w dieslu - trzeba sekundę-dwie poczekać na zapłonie przed odpaleniem. Bez tego silnik tuż po uruchomieniu pracuje nierówno na bardzo niskich obrotach, depnięcie gazu nie pomaga.

-Podczas jazdy przepływomierz sprawuje się bez zarzutu

-Tuż po naciśnięciu gazu silnik wyraźnie przez ułamek sekundy nie ma mocy - taka opoźniona reakcja na gaz, zmienia się tylko nieco dźwięk silnika. Pamietam, że na starym przepływomierzu (gdy był sprawny) też było tego typu opóźnienie, może po prostu do tego jeszcze nie przywykłem? W Hondzie mam podobnie, choć zdaje sie, że krócej trwa ta chwila "bez mocy"... albo po prostu silnik 2,5x mocniejszy i się tego nie czuje tak bardzo :D

-Moc - wróciła. Do licznikowego 150km/h się rozpędziłem i gdyby droga była trochę bezpieczniejsza, to i ciut wiecej by poleciał (ale chyba by do licznikowego 160km/h nie dobił). Silnik znowu dzielnie się wkręca na niewiadomo jakie obroty (dosłownie - brak obrotomierza). W każdym razie 80km/h na 2. biegu się udało.

 

 

Czyli ogólnie... Za taką kasę chyba można go polecić, trzeba się tylko liczyć z tym, ze silnik ciut inaczej pracuje. Jak komuś się nie poodba, to zawsze można pójść do ASO i niech za 3300zł wymienią przepustnicę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sledze wszystkie tematy na forum o przeplywce, sondzie lambda, bledzie P0171 i tez sie decyduje na kupno przeplywki.

Wystawilem juz nawet aukcje kupna na www.bioretto.pl ze kupie takową

 

Mam tylko jedno pytanie, Gdzie kupiłeś tego dziwnego torx-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystawilem juz nawet aukcje kupna na www.bioretto.pl ze kupie takową

 

Tak chyba prościej... Ta sama osoba od której kupiłem swoją.. "3 z 3", czyli od mojego zakupu nikt żadnej nie kupił :)

 

http://www.allegro.pl/item709799124_przeplywomierz_powietrza_nissan_micra_f00c2g2040.html

 

Mam tylko jedno pytanie, Gdzie kupiłeś tego dziwnego torx-a.

Niestety - nigdzie. W jeden wkręt udało się nabić płaski śrubokręt, drugi został nacięty i też płaskim odkręcony. Odiwedziłęm kilka warsztatów, nigdzie takiego czegoś jak pięcioramienny TORX nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

a jednak lepiej przez http://www.bioretto.pl

po pierwsze - dostałem kilka ofert, nie tracąc czasu na szukanie. Chyba też mam oferte od tego gościa co ty kupowałeś (podobny nick ma na bioretto) i to w niższej cenie.... no bo bez prowizji i opłat.

teraz tylko czekam na przesyłke i napiszę jak u mnie sprawuje sie ta przepływka.

Pięcioramienne torxy z zabezpieczeniem też ominąłem zwykłym śrubokrętem - na szczeście te śrubki nie są mocno dokręcone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i po problemie.

kontrolka silnika zgasła sama po zmianie przepływki, samochód wkręca się na obroty.

Kontrolka zapaliła się około rok temu i nie było żadnych "objawów" - wszystko chodziło normalnie, auto paliło bez zmian, dopiero w czerwcu zaczęły być problemy, auto nie wkręcało się, chodziło nierówno - wtedy odpiąłem przepływke - trochę pomogło, auto pracowało nierówno, ale dało się przynajmniej rozpędzić, niestety wiecej paliło.

Na forum jest kilka tematów z podobnym problemem. Z tego co pamiętam to "mechanicy" każą wymieniac sondy lambda - myśle ze to zwykły brak wiedzy. Warto te tematy jakoś połączyć. Samochody psują sie zazwyczaj podobie. I akurat w naszych micrach - model 1.0 2000-2002 z układem zapłonowym produkowanym przez BOSCH (4 cewki zapłonowe) jak zapali się kontrolka silnika warto zacząć właśnie od przepływki. Piecioramienny torx z zabezpieczeniem łatwo odkręcić zwykłym śrubowkrętem, więc wymiane można przeprowadzić samodzielnie, bez pomocy mechaników.

 

Co do zamiennika tej przepływi - mitron electronics to nie wiem jak z jego trwałością, ale póki co nie widziałem aby inna firma go oferowała. A zakup używki to moim zdaniem nie jest wyjście. Skoro sie ta przepływka często psuje to zakup używanej ....

 

Mitrona (zamiennik) można kupić albo jak kolega założyciel tematu przez http://www.allegro.pl , albo jak ja taniej (bo bez prowizji i opłat allegro) na http://www.bioretto.pl

I tu i tu sprzedawcą będzie ta sama osoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i fajnie!

 

Czy Ty też masz podobne objawy jak u mnie - tzn przepływomierz musi się tak jakby "rozgrzać"?

Edytowane przez Mibars
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak samo jak u ciebie

 

jak od razu przekrece kluczyk to przez pare sekund chodzi nierowno.

jak dam na zaplon i po paru sekundach przekrece kluczych - chodzi rowno od razu.

i nie ma znaczenia czy silnik cieply czy zimny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Odkopie, ale nadmienie jeszcze jeden objaw - Jeśli uruchomię silnik bez nagrzewania przepływomierza, to przez parę sekund Micra kopci na czarno! Za bogata mieszanka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...