Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

SR20DE 150km /skrzynia almera GTI

siwy331
 Share

Recommended Posts

Tak jak w temacie. Czy skrzynia od Almery GTI pasuje do silnika SR20DE Primera Gt 150km. Chciał bym połączyć te elementy i wsadzić do swojej Almerki 1.6 z 95r. Skoro mam robić swap to odrazu będzie parę koni więcej. Co wy na to? Aha co dokładnie trzeba wymienić przy swapie wiem że silni+ komputer i wiązka silnika,hyba stacyjka z immobilajzerem,skrzynia z półośkami i piasty. Coś jeszcze?

Wielkie dzięki. A odpowiedź na dalsze pytania? A co osprzętem? Pasuje od 1.6 do 2.0?

Wielkie dzięki. A odpowiedź na dalsze pytania? A co osprzętem? Pasuje od 1.6 do 2.0?

w zasadzie to się nie opłaca. Lepiej sprzedać swoje 1.6, dołożyć trochę i kupić GTI w dobrym stanie. Będziesz potrzebował silnika z wiązką, skrzyni, półosi, hebli, układu wydechowego i pewnie jakiś pierdół, których nie pamiętam. Za 11-12kpln można kupić naprawdę zadbane GTI a tańsze egzemplarze są już za 7-8kpln

Guest junioor

Ale po jakiego??

Jak masz 2,0 GTi w Almerze, to przekładasz sam silnik z kolektorem dolotowym z Primery P11 GT i nic wiecej nie musisz

Ale kolega siwy331 w pierwszym poście zaznaczył że ma Almerke 1.6 więc przy swapie czeka go wymiana praktycznie całego układu napędowego hamulcowego oraz zawieszenia

i jak bodek_n14 to określił jest to mocno nieekonomiczne działanie

Niby macie racje ale ja swoją Alme mam zrobioną pod względem technicznym no i na tylnej klapie zostanie 1.6 i opłaty beda za 1.6 :D . Mam zmieniać cale zawieszenie czy wystarczą piasty i hamulce?

wystarczą piasty przeguby i zwrotnice, reszta z 1,6 - mowa o napędzie :D

Kuba cz można założyć komputer od primery GT 150 km do silnika almery GT 143 km?

siemnako.

mam podobny problem bo do mojej P10 1.6 powoli szykuje sie umiescic silnik z GT. Czy to znaczy ze przeguby, połosie itp. bede musiał powymieniać...??

• 2 weeks later...

To znowu ja mam pytanie. Czy skrzynia biegów z Primery GT jest taka sama jak Almerze GTI? Jeśli tak, to wystarczy założyć półośki,przeguby i zwrotnice z Almery GTI do skrzyni od Primery i mi to wejdzie? Czy będą jakieś problemy?

Z tego co wiem raczej nie bo sam stawalem przed takim dylematem jak zobaczylem taka rozwalana Almere GTI.