Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

SR20DE 150km /skrzynia almera GTI


Gość siwy331
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie. Czy skrzynia od Almery GTI pasuje do silnika SR20DE Primera Gt 150km. Chciał bym połączyć te elementy i wsadzić do swojej Almerki 1.6 z 95r. Skoro mam robić swap to odrazu będzie parę koni więcej. Co wy na to? Aha co dokładnie trzeba wymienić przy swapie wiem że silni+ komputer i wiązka silnika,hyba stacyjka z immobilajzerem,skrzynia z półośkami i piasty. Coś jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki. A odpowiedź na dalsze pytania? A co osprzętem? Pasuje od 1.6 do 2.0?

 

 

w zasadzie to się nie opłaca. Lepiej sprzedać swoje 1.6, dołożyć trochę i kupić GTI w dobrym stanie. Będziesz potrzebował silnika z wiązką, skrzyni, półosi, hebli, układu wydechowego i pewnie jakiś pierdół, których nie pamiętam. Za 11-12kpln można kupić naprawdę zadbane GTI a tańsze egzemplarze są już za 7-8kpln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po jakiego??

 

Jak masz 2,0 GTi w Almerze, to przekładasz sam silnik z kolektorem dolotowym z Primery P11 GT i nic wiecej nie musisz

 

Ale kolega siwy331 w pierwszym poście zaznaczył że ma Almerke 1.6 więc przy swapie czeka go wymiana praktycznie całego układu napędowego hamulcowego oraz zawieszenia

i jak bodek_n14 to określił jest to mocno nieekonomiczne działanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby macie racje ale ja swoją Alme mam zrobioną pod względem technicznym no i na tylnej klapie zostanie 1.6 i opłaty beda za 1.6 :D . Mam zmieniać cale zawieszenie czy wystarczą piasty i hamulce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemnako.

mam podobny problem bo do mojej P10 1.6 powoli szykuje sie umiescic silnik z GT. Czy to znaczy ze przeguby, połosie itp. bede musiał powymieniać...??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To znowu ja mam pytanie. Czy skrzynia biegów z Primery GT jest taka sama jak Almerze GTI? Jeśli tak, to wystarczy założyć półośki,przeguby i zwrotnice z Almery GTI do skrzyni od Primery i mi to wejdzie? Czy będą jakieś problemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...