Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Primera P10 GT Rybona


Rybon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nowy silnik wygląda tak

 

cc8fd8064f828fdc.jpg

 

Tylko powstał problem, niestety Coobcio nie jest tak kolorowo jak mówiłeś, trzeba będzie coś wymyślić bo kolektor z P10 nie pasuje do głowy z P11 :-| kanał wodny do kitu, nachylenie kanałów do d*py, kształt kanałów do d*py...

 

P11

1885b4377a15d122.jpg

 

P10

4ba3a051f8566e98.jpg

Edytowane przez MacGayver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bedzie nie do przejścia, to jakaś tam motorownia jest na stanie:

 

motor: SR20De - wielopunktowy wtrysk paliwa, wtryski 269cc/min, odcięcie na 6500obr.min,

kolektor wydechowy żeliwny typu 4-1,

stopnień sprężania 9,5:1 (tłoki wklęsłe)

wałki rozrządu (ssący/wydechowy): 240*/240* @ 9,5mm/9,5mm

Moc/Moment: 125KM@6100 /176Nm@4800

 

Nadaje się do modów.

Edytowane przez xtomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aj nie zauwarzyłem że macie P10 GT stary typ tzn high port...

Potrzebny wam kolektor ssący oraz rurki wodne z low porta - przepustnica gazu u góry, albo z P11...

 

Ps. od Xtomka możecie przejąć wszystko co potrzebne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no już leży kolektor z gratami od P11 z przepustnica na gorze oczywiscie. osprzet podejdzie z P10? czyli czujniki, silniczek krokowy itp itd? jutro sobie porównam, zobaczymy co z tego wyjdzie :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W krokowcu tylko silniczek od klimy się podmienia bo ma inną kostkę...

Dalej czujnik wody na zegary przełóż (ten na pojedyńczy kabelek) z P10 bo inne wskazania daje a reszta może zostać z P11...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wolałbym gdyby wieszkość gratów została z P10 - mniejsze koszty

 

Jest i drugi kolektor, teraz tylko czas na przymiarkę gratów

 

d6276ef4a00bb951.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Fakt, trochę się tutaj grobowa cisza zrobiła, a nowa motorownia już na miejsc i ma się bardzo dobrze od dobrego miesiaca. Wszystko dziala tak jak powinno i Ryba też zadowolony :D Teraz nareszcie mozna zaczac isc w mody przy dobrej podstawie :P

 

c6a476a1b2808e37med.jpg

Edytowane przez MacGayver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hamowane będzie pewnie w przeciągu tygodnia, bo albo Rybie nie pasowało albo Witkowi z hamowni, także mam nadzieje ze już niedługo się zgra to wszystko. Ryba już chciał jakieś mody robić ale zabroniłem :lol: Trzeba się dowiedzieć od czego zaczynamy :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna i czuściutka robota :)

Szkoda że do silnika z P11 nie dorwaliście kolektora ssącego z P10 na gónej przepustnicy - na nim o wiele więcej Nm się struga jak na tym z P11/N15..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Troche zaniedbałem swój temat ale już nadrabiam zaległości.

 

Po wymianie silnika musiałem troche odpocząć finansowo.

 

Miesiąc temu zakupiłem kolektor o którym mowi Coobcio ( 40 zł ) jestem na etapie jego polerowania :P

 

Samochód do tego czasu dostał nową powłokę lakiernicza. Zmienił sie troszkę kształt maski i oraz delikatnie zmodowałem grill.

 

post-22443-1268309890,5104_thumb.jpg

 

Zakupiony został też zestaw WEITECA

 

post-22443-1268309909,8449_thumb.jpg

 

Na kwiecień jak na razie planów żadnych nie ma oprócz wymiany prawego łożyska koła i zmontowania całości zawiechy.

Jak na razie bardzo mnie ciekawi wynik na hamowni która prawdopodobnie bedzie w sobote.

Ale co z tego wyjdzie sam nie wiem.

Ostatnio scigałem sie z P10 GT udokumentowne 141KM i byłem przed nim o jakieś 3/4 dl. maski.

Edytowane przez Rybon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawieszenie bardzo fajne CI siętrafiło, jedyna lepiej prowadząca się P10 od twojej to tylko xTomka :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo czerwona miała, a ruda ma całą zawiechę z najmocniejszej, srebrnej Primery Coobcia :D

Czekamy na Twoje rezultaty z hamowni i na wiosnę jakieś lotniskowe ujeżdżanie :devil: Pozdro !!!

Edytowane przez xtomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo czerwona miała, a ruda ma całą zawiechę z najmocniejszej, srebrnej Primery Coobcia :D

Czekamy na rezultaty z hamowni i na wiosnę jakieś lotniskowe ujeżdżanie :devil: Pozdro !!!

 

 

Ale i tak zawsze bede na podjum jako ta druga P10 jak to Coobcio powiedział "Która dobrze sie prowadzi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Keep smiling, jak to mawiają angliczanie :D A z podium nigdy nic nie wiadomo :P Już raz zdarzyło mi się nie włożyć trójki na szybko i wyszła kicha, ponad 16 na ćwiartkę. :angry: Pozdro

Edytowane przez xtomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Keep smiling, jak to mawiają angliczanie :D A z podium nigdy nic nie wiadomo :P Już raz zdarzyło mi się nie włożyć trójki na szybko i wyszła kicha, ponad 16 na ćwiartkę. :angry: Pozdro

Ale powiem, że Twoje osiągi mnie no aż porażają :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkurencja rośnie w siłę w tym sezonie. W N/A i w Turbo. Powinieneś dołączyć :D Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym, jednak nie mogę na to sobie pozwolić w chwili obecnej. Ja mam jasno określony cel. Zresztą, nie stać mnie na taką zabawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 50 PLN można podjechać na wyścigi, sprawdzić osiągi autka, zrobić grilla i spędzić wspaniały dzień. O adrenalince nie wspomnę.:D

Sprawdź wst.org.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 50 PLN można podjechać na wyścigi, sprawdzić osiągi autka, zrobić grilla i spędzić wspaniały dzień. O adrenalince nie wspomnę.:D

Sprawdź wst.org.pl

O to faktycznie fajna zabawa moze sie szykować, dzięki. Rozważę propozycje ;)

 

Na dzień dzisiejszy autko tak sie prezentuje :)

irek150.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to, co zawsze powtarzam jak mantrę: fotokomórki prawdę powiedzą.

Autko pierwsza klasa, robić dalej, bo warto mieć Primerę o osiągach ... Ferrari

p.s.

Nie wszystkich Ferrari oczywiście!!!

Edytowane przez xtomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lansownik z tej primery wyszedł :)

W tym sozonie dbasz o LOOK a w przyszłym będzie POWER UP :)

Gratulacje w dążeniu do celu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...