Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] Stuka z przodu, tylko co?

Guest mitch
 Share

Recommended Posts

Guest mitch

Coś stuka podobnie jak łącznik stabilizatora, z przodu. Coś z amorkami? Co to może być i ile może kosztować? Wpienia już mnie to, bo nawet z radiem włączonym to słychać ;)

Guest Stranger
Coś stuka podobnie jak łącznik stabilizatora, z przodu. Coś z amorkami? Co to może być i ile może kosztować? Wpienia już mnie to, bo nawet z radiem włączonym to słychać ;)

A wahacz górny sprawdzałeś? To pierwsza rzecz jaką bym sprawdził w każdej Primerze.

Guest japim

Jak stuka? W czasie jazdy na wprost czy w zakręcie? To może być koncówka wahacza - w mojej W10 strasznie stukalo podczas zmian kierunku jazdy i właśnie było wymienione. Ale teraz nadal stuka w lewym kole przy mocnym skrecie w lewo i podejrzenie pada na przegub.

Guest mitch
Jak stuka? W czasie jazdy na wprost czy w zakręcie? To może być koncówka wahacza - w mojej W10 strasznie stukalo podczas zmian kierunku jazdy i właśnie było wymienione. Ale teraz nadal stuka w lewym kole przy mocnym skrecie w lewo i podejrzenie pada na przegub.

To nie jest przegub, wiem jaki wydaje odgłos dogorywający przegub ;) Stuka przy nierównościach, najczęściej przy tych najmniejszych. Sprawdzę ten wahacz :)

• 3 years later...

Ktoś mi powiedział że być może prowadnice zacisków hamulców są wyrobione. u mnie chyba są już bo po naciśnięciu hamulca ucicha. Lub też i co może jest bardziej trafne to końcówki drążka stabilizacujnego (wyrobione -wymienić, niedokręcone - dokręcić :) ) też to zrobiłem i cisza. Pozdrawiam.

Guest heineken72

a ja bym postawił na dolny swożeń.

Zaciskasz hamulce i tarcza dociska piaste do swożnia dlatego luz jest mniejszy i nie stuka

Lewarek i weź łyżke włoż gdzie mocowany jest dolny swożeń i poruszaj można go wypatrzyć jak jest wybity swożeń.

Troche kiepsko sie go montuje potrzebna tulejka by wcisnąć w gniazdo (przynajmniej u mnie cieżko sie wciskało)

• 1 month later...

U mnie to były tulejki metalowo-gumowe wachacza górnego.przed weekendem wymieniałem,koszt 24 zł.jedna tulejka.wymieniłem cztery.efekt cisza z przodu ;) .pozdro

Chemik, a ja kupiłem cały wachacz za 140 zł, czyli jestem 44 zł do tyłu