Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12] 2.2 dCi - kopci na czarno


Gość Lukaski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli wypnę wtyczkę elektryczna z EGR to czy powinna zapalic sie kontrolka check engine i czy jakies bledy powinny wyskoczyc? Odpiąłem wczoraj doswiadczalnie to ustrojstwo i nie widze zadnej zmiany w jezdzie. Niepokoi mnie tylko dlaczego nie ma informacji ze cos jest odpiete i nie funkcjonuje

jak nalezy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wypnę wtyczkę elektryczna z EGR to czy powinna zapalic sie kontrolka check engine i czy jakies bledy powinny wyskoczyc? Odpiąłem wczoraj doswiadczalnie to ustrojstwo i nie widze zadnej zmiany w jezdzie. Niepokoi mnie tylko dlaczego nie ma informacji ze cos jest odpiete i nie funkcjonuje

jak nalezy...

Dziwne, ja kiedys testowalem przeplywomiez i tez nic sie nie zapalilo na pracujacym silniku jak odpielem a podczas jazdy nic sie nie zmienilo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak sie zapalila. Ale dopiero po dwoch, trzech odpaleniach i przejechaniu łacznie z 20 km. Właczyłem wtyczke z powrotem. Nie chciala zgasnąć cholera. Jednak po kolejnych 20 km zgasła. uff uff

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Mam podobny prob,lem z P12 2.2 diesel rok 2003.Od jakiegoś czasu zauważyłem że strasznie kopci gdy przyspieszam i jeszacze co njbardziej mnie niepokoi, moge jechać max 140km/h na 6 biegu!!Do 140 autko normalnie reaguje na pedał gazu,potem koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

witam

ja rozniez podobnie jak koledzy mam problem z kopceniem przy gwaltowniejszym dodaniu gazu, problem pojawil sie niedawno wiec podejzewam ze trzeba by cos przeczyscic no i najchetniej zaczol bym od odmy bo z tego co tu wyczytalem to moge podejzewac ze sie zasyfila troszke i tu jest moje pytanie czy ktos mogl by mi wytlumaczyc a najlepiej podeslac jakies foto jak to zrobic i gdzie ta odma wlasciwie sie znajduje bo niemam zielonego pojecia jak sie do tego zabrac i gdzie3 sukac

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walczę z ty tematem, muszę znaleźć wytłumaczenie :)

 

Powodem czarnego dymu, może być:
- Wtryskiwacze 

-Zasyfiony nie zamykający sie zawór EGR

-Nieszczelny uklad Turbo

-przepływomierz

-Paliwo

-Filtr powietrza

 

 

Ja przypominam sobie taką sytuacje kiedy pierwszy raz mi zadymił Nissan, wiec jechalem trasą przedę mna była cieżarówka, która wyjechała pola, wiec "ogień" i wyprzedzam, a tu nic nie jedzie 3000 tys obrotów i zero przyśpieszenia, a z tyłu kłeby czarnego dymu, jakoś dałem rady wyprzedziłem, stałem na poboczu, zgaśiłem silnik, i odpaliłem śilnik i wszystko OK. Ale od tego momentu dymi mi czarnym przy gazie, CZY TO MOZE BYC uszkodzony PRZEPŁYWOMIERZ?


PS. Czy ktos z Warszawy ma 2.2 dci i moze porzycíć przepływomierz dla małego testu?)

 

 

+ z tego co czytałem powodem dymu może być czujnik temperatury

 


 

Edytowane przez Yauheni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może za dużo miasta a za mało trasy i kiepska ropa?????

Zatankować super hiper extra cos tam paliwo polecieć w traskę tak na 2200-2400 obr/min i przeczyścić komin. 200km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Także mam problem z kopceniem przy przyspieszaniu, auto posiadam od 5 dni (2.2 Di 126 Km 2003 r. kombi) dziś miałem okazję przejechać się autostradą - jechałem sam i max prędkość do jakiej się rozpędziłem to 160 km/h, do tej prędkości auto rozpędza się normalnie, splanie w normie - trasa ok 6l, miasto ok 7-8l.

Mam pytanie do innych posiadaczy 2.2 Di 126 KM - do jakie prędkości udało się wam rozpędzić Primerkę? Dane fabryczne (z wikipedi) to V-max 198 km/h. Czy jest to realne???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...