Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K10] Układ Dolotowy


Gość Marooo

Rekomendowane odpowiedzi

witam! mam pytanie :P ostatnio wpadlem na pomysl zrobienia dolotu w super esce. tak na poczatek dla ogledzin sciagam puszke filtru a pod puszka jeszcze min. ze 4 wezyki ktore wpinaja sie w puszke oraz obok puszki znajduje sie malutki filterek jakby czujnik powietrza albo cos innego sam nie mam pojecia co to jest :P a wiec, co zrobic z ów wezykami ponizej zamieszczam zdjecie i prosze o podpowiedzi ludzi ktorzy juz zakladali na takie gazniki doloty ;P pozdrawiam !

 

dscn0085u.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część wężyków trzeba będzie zlikwidować,są to wężyki po prawej stronie i sterują one dolotem ciepłego powietrza w czasie mrozów.

Natomiast pozostałe,dobrze by było żeby zostały w nowym dolocie,są to wężyki od kompensacji składu mieszanki i od pochłaniacza oparów paliwa.

 

62e09de624bb35ddmed.jpg

Przy dolocie który kiedyś miałem na takim gaziorze,miałem tylko kompensację,ponieważ tamta wersja nie miała jeszcze pochłaniacza oparów.

Na fotce widoczna puszka dolotu o najbardziej optymalnym kształcie i ustawieniu,kompensacja niewidoczna (jest od spodu)

Materiał laminat + rura 60 alu

Przy ustawieniu w innych kierunkach silnik dławiło,to chyba kwestia usytuowania przepustnic i kierunek strumienia powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALfa a czy moglbys mi dokladnie zaznaczyc co ma zostac a co wywalic? zebym jakies gapy nie walnal :D ja myslalem o troche dluzszym dolocie i zeby sobie elegancko od spodu strumien zimnego powietrza przeciagnac jeszcze ;>

 

EDIT.

http://www.sklep.auto-line.pl/index.php/product/show/id/66

takie cos potem redukcje na i tu nastepne pytanie co jak dam np srednice 65 bo z tego co mi podales powinno byc cos kolo <60 ?

i jak potem w to te wezyki podczepic grrrr !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...