Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Note na GAZ


gladiator1111
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zastanawiam się nad instalacją gazową.

Mój Notek 1.4 koszt instalacji to 2000zł więc nie majątek a przy cenie LPG daje do myślenia.

Może ktoś na forum posiada instalke i podzieli się doświadczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1/wybierz instalatora cieszącego się dobrą opinią (nawet droższego -najlepiej jeśli jest na liście ITS i ma odpowiedni certyfikat) a nie garażowego pomysłowego Dobromira - solidny i fachowy montaż to połowa sukcesu;

2/nie oszczędzaj na samej instalacji - zastosuj IV generację, która może współpracować z nowoczesnymi silnikami wielozaworowymi (przyznam,że nie wiem jaki kolektor ssący jest w 1,4 - metalowy czy plastikowy ale w przypadku IV generacji nie ma to znaczenia), spełnia restrykcyjne normy emisji spalin, nie powoduje zauważalnych strat mocy silnika ani niepotrzebnych niespodzianek;

3/w trakcie samej eksploatacji nie zapominaj o regularnym serwisie instalacji gazowej - nie jest wieczna, częściej kontroluj świece zapłonowe (najlepiej użyć świec przystosowanych do zapłonu gazu) i przewody wysokiego napięcia;

4/przy tankowaniu omijaj z daleka podejrzanie tanie stacyjki sprzedające LPG;

Amen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Od dnia wczorajszego latam na instalacj IV generacj Landirenzo Omegas

Pierwsze wrażenia z jazdy: nic się nie zmieniło :) nadal przyspiesza, pierwszy rusza z pod świateł :)

Pierwsze tankowanie do pełna, rachunek na stacji LPG 52PLN :) zobaczymy ile km zrobie :)

 

Jeden minus mam listwe Med, która jest gazowa i klepie jak disel :(

Drugi minus koło zapasowe w bagażniku :(

Trzeciego minusa nie widze :)

Edytowane przez gladiator1111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kiedys powiedział:

Sprzedając auto przerobione na gaz,powinien do rubryki wpisać "uszkodzone" :D

Ok! to była dygresyjka :D

Ciekaw jestem jak będzie się Notek dalej spisywał na gazie,jak na razie to tylko powiem powodzenia Gladiator.

Edytowane przez JACKO29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kiedys powiedział:

Sprzedając auto przerobione na gaz,powinien do rubryki wpisać "uszkodzone" :D

Ok! to była dygresyjka :D

Ciekaw jestem jak będzie się Notek dalej spisywał na gazie,jak na razie to tylko powiem powodzenia Gladiator.

 

Coś w tym jest nawet jeśli "uszkodzone" to lekka przesada. Obecnie jestem na kupnie i jak widzę że jest LPG to już nie czytam dalej. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też byłem przeciwnikiem gazu :)

Myślałem sobie, barany na samochód ich stać a na benzyne nie !!! :)

 

Ale troszeczke poczyałem i zaczrpnełem języka :),

jak masz dobrą instalke i dobrze zamontowaną to jeździsz i jeździsz.

 

Wcześniej miałem Mazde 2.0 ditd super auto, ale jak tylko paliwo było gosze to kaprysił samochód,

a wtedy modliłem się żeby tylko nie pała pompa paliwa czy turina to dopier są koszty :)

 

Tak więc co ma wisieć nie utonie :)

Pocieszam się tylko że gość który mi monował instalacjie to zęby zjadł w tym temacie,

instaacje zakłada do YARISÓW JEDEN MA PRZELATANE 100.000 na gazie i to bez regulacj zaworów.

 

Ryzyko jest wpisane w życiorys :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez jakoś nie umiem przekonać się do gazu. Chyba tylko gdybym miał jakiegoś mega-amerykańca z V8, to bym zamontował :)

Edytowane przez was79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 2000 zł nic ciekawego nie zamontują :/ pewnie stag 4 na Valtekach i alasce :/

mocowo się to wyrobi ale z Valtekami możesz mieć problemy :/

Note potrzebuje szybkich wtryskiwaczy poniewasz ma krutkie czasy wtrysku PB na poziomie 2,5ms

Valteki zaczynają się otwierać dopiwro przy 3,2ms więc duzo za puźno :P poza tym trzeba je często kalibrować :P

jeśli dasz słabe wtryski to będziesz miał problemy z kontrolką CHECK ENGINE no i wolne obroty mogą warjować

ja bym ci polecał dobre wtryskiwacze magic jet albo Matrixy i nie daj sobie wepchnąć Valteków żułtych badz terz Rail lub Apachy, wszystkie są z tej samej półki.

 

moja mama jeździ note 1,6 z lpg w konfiguracji sterownik solaris Reduktor KME Silver wtryskiwacze Magic Jet

z autem niema najmniejszych problemów no może jedynie poza tym że trzeba było zmniejszyć przerwę na świecach zapłonowych.

Edytowane przez Snafu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Snafu

Mam pytanie czy komputer pokazuje spalanie gazu jak jedzies ?

Czemu zmniejszyłeś przerwę na świecach zapłonowych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gaz ma większą rezystancję elektryczną niż paliwo dlatego iskra ciężko przeskakuje co może powodować szrpanie silnika i wypadanie zapłonu, zmniejszenie przerwy zapobiega takiemu zachowaniu :)

 

co do wskazań spalania to przy prawidłowym ustawieniu mapy wtrysku przekłamanie nie powinno być większe niż 1 do 2 litry gazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gaz ma większą rezystancję elektryczną niż paliwo dlatego iskra ciężko przeskakuje co może powodować szrpanie silnika i wypadanie zapłonu, zmniejszenie przerwy zapobiega takiemu zachowaniu :)

 

co do wskazań spalania to przy prawidłowym ustawieniu mapy wtrysku przekłamanie nie powinno być większe niż 1 do 2 litry gazu

 

Moja Nyska ma już zrobione na gazie 60 tysi i jedyne co mi padało od gazu to sama instalacja LPG :-) (wiadomo, co nie japońskie to lub się wykrzaczyć :-) ).

Natomiast zoabserwowałem nieco wyższe zużycie oleju (jakiś litr na 5000 km - czyli w normie). Mogą też nieco szybciej padać tylne amorki (w końcu wozi się tam parę dodatkowych kg) i szybciej rdzewieje tłumik (i co gorsze katalizator - ale tylko przy nieprawidłowym ustawieniu LPG).

 

Komputer liczy spalanie według czasy pracy wtryskiwaczy benzyny. Ponieważ sekwencja wykorzystuje czas pracy wtrysku benzyny do sterowania wtryskiem gazu, to pewnie jakaś zależność będzie, ale nie liczyłbym na dużą precyzję.

 

Wg mnie montować czy nie to czysta kalkulacja ekonomiczna. Trzeba robić minimum 20.000 km rocznie żeby sie to opłaciło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam miłośników gazu :)

 

Pragne poinformoać iż moja bestia nawet przez moment nie poczuła spadku mocy na instalacji.

Mam wrażenie że lepiej zachowuje się w zakręcie, nie buja.

Spalanie w mieście 10.2/100km =19zł :)

Teraz to pedał w podłodze i już nie myśle że za dużo spali :) i odrazu nabrał werwy :)

Teraz widze że to BESTIA :devil: wypuszczona z klatki.

Pozdrawiam właścicieli dzikich kotów. :D

 

Dziś mijają 2-miesiące jak śmigam na instalacji dazowej.

Zrobiłem 3,800tys km i stwierdzam że superrrr, jestem zadowolony.

Nic nie szarpie, nic się nie zapala na desce rozdzielczej.

Spalanie 10L gazu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...