Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ile oleju w końcu wchodzi?


Gość tanx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

pierwszy raz wymienialem sam olej.

Poprzednio to robil warsztat i na fakturze jest ze wlano 3,5l oleju. Zlalem stary odkrecilem filtr przykrecilem nowy, zakrecilem srobe od dolu i zaczalem wlewac nowy na poczaterk weszlo 3l i bylo ful pojezdzilem pare dni i zeszl troche (filtr itd sie zapelnil) dolalem 0,5l i bylo minimalnie na max(na zimnym wszystko) Stwierdzilem ze ejst git gdyz na poprzedniej fakturze tez bylo 3,5 niestey po tyg od wymiany(przejechal ze 200km?)patrze a tu znow troche brakuje oleju na bagnecie na zimnym sa 2/3. Z filtra ani nigdzie nie cieknie olej, co sie dzieje? Wymienilem olej na lepszy niz byl wczesniej, wczesniej byl texaco 10w/40 teraz wlalem maxlife diesel 10w/40. Dodam ze do tej pory silnik nie bral ani grama oleju(przed wymiana jak sprawdzalem bylo idelanie max na bagnecie(przejechane 7tys))

Czemu zniknelo znow troche oleju? Ile wy wlewacie do waszych silnikow?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć. Może nie odpowiem na Twoje pytanie, ale poruszę inny problem.

 

Po co wymieniać olej co 7 tys km? - olej też ma swój okres docierania, wymieniając za często tak samo szkodzisz silnikowi jakbyś to robił za późno.

10-12 tys przy dobrym oleju to optimum.

Druga sprawa, jeśli chodzi o poziom oleju na bagnecie w każdej instrukcji obsługi masz napisane że stan powinien się mieścić w połowie między minimum a maksimum. Więcej oleju = trudniejszy rozruch zimnego silnika - więcej siły potrzeba do ruszenia silnika, i wyższe ciśnienie oleju, co może mieć wpływ na uszczelnienia.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

pierwszy raz wymienialem sam olej.

Poprzednio to robil warsztat i na fakturze jest ze wlano 3,5l oleju. Zlalem stary odkrecilem filtr przykrecilem nowy, zakrecilem srobe od dolu i zaczalem wlewac nowy na poczaterk weszlo 3l i bylo ful pojezdzilem pare dni i zeszl troche (filtr itd sie zapelnil) dolalem 0,5l i bylo minimalnie na max(na zimnym wszystko) Stwierdzilem ze ejst git gdyz na poprzedniej fakturze tez bylo 3,5 niestey po tyg od wymiany(przejechal ze 200km?)patrze a tu znow troche brakuje oleju na bagnecie na zimnym sa 2/3. Z filtra ani nigdzie nie cieknie olej, co sie dzieje? Wymienilem olej na lepszy niz byl wczesniej, wczesniej byl texaco 10w/40 teraz wlalem maxlife diesel 10w/40. Dodam ze do tej pory silnik nie bral ani grama oleju(przed wymiana jak sprawdzalem bylo idelanie max na bagnecie(przejechane 7tys))

Czemu zniknelo znow troche oleju? Ile wy wlewacie do waszych silnikow?

Pozdrawiam

 

Do diesla leje 5L 15w40 Mobil i zawsze tak lałem i jest prawidło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

u mnie wchodzi prawie 4 litry. z banki 4 litrowej bardzo niewiele zostaje

btw moze wymiana co 7 tys to czesto mimo ze w ksiazce pisze co 5, ale bez przesady zeby to szkodzilo silnikowi, zupełnie sie z tym nie zgadzam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie wchodzi prawie 4 litry. z banki 4 litrowej bardzo niewiele zostaje

btw moze wymiana co 7 tys to czesto mimo ze w ksiazce pisze co 5, ale bez przesady zeby to szkodzilo silnikowi, zupełnie sie z tym nie zgadzam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jeśli książka mówi że co 5 tys km, jeszcze się nie spotkałem z autem w którym tak często wymienia się olej, ale jeśli książka tak mówi to można się dostować ;)

 

a co do szkodliwości, to mój zeszyt do przedmiotu zwanym "Budowa pojazdów samochodowych" mówi że:

"...Każdy olej silnikowy posiada swój okres docierania, dlatego zbyt częsta wymiana może niekorzystnie wpływać na podzespoły silnika..."

dopiszę tylko że jestem po technikum samochodowym.

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jeśli książka mówi że co 5 tys km, jeszcze się nie spotkałem z autem w którym tak często wymienia się olej, ale jeśli książka tak mówi to można się dostować ;)

 

a co do szkodliwości, to mój zeszyt do przedmiotu zwanym "Budowa pojazdów samochodowych" mówi że:

"...Każdy olej silnikowy posiada swój okres docierania, dlatego zbyt częsta wymiana może niekorzystnie wpływać na podzespoły silnika..."

dopiszę tylko że jestem po technikum samochodowym.

 

Pozdro.

Ja od początku wymieniam co 10 tys i nigdy nie miałem z niczym problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej instrukcjii obsługi w N13 też pisze że przy dieslu co 5 tys. km a przy benzynie 10 tys. km ale napewno nie zamierzam co tyle zmieniac ;P co 10 tys. mysle że jest optymalnie. W innych samochodach ienialem co 10 tys. i było ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jeśli książka mówi że co 5 tys km, jeszcze się nie spotkałem z autem w którym tak często wymienia się olej, ale jeśli książka tak mówi to można się dostować ;)

 

a co do szkodliwości, to mój zeszyt do przedmiotu zwanym "Budowa pojazdów samochodowych" mówi że:

"...Każdy olej silnikowy posiada swój okres docierania, dlatego zbyt częsta wymiana może niekorzystnie wpływać na podzespoły silnika..."

dopiszę tylko że jestem po technikum samochodowym.

 

Pozdro.

 

 

wybacz kolego, ale jak żyję i pracuję w branży motoryzacyjnej to dodatkowych pierdoł nie słyszałem i nie czytałem, twoje technikum by nikogo nie obrażać to tak trochę do d*py chyba jest.

Poprzyj proszę swoją teorię i napisz dlaczego jest tak jak Ty piszesz, a nie jak ja sądzę bo tak jest faktycznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...