Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Czy ktoś ma spręzyny Jamex lub Mts??


Gość MICHOO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zastanawiam się nad zamontowaniem sprężyn JAMEX lub MTS.

 

http://www.mapet-tuning.com/sklep/nissan-sunny-1420d-35mm-p-481.html

 

http://moto.allegro.pl/item669889938_jamex_sprezyny_obnizajace_nissan_sunny_n14.html

 

Może ktoś ma zamontowane i może podzielić sie swoją opinią na ich temat.

Wszelkie uwagi i propozycje mile widziane :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Jamexy w N14 3d mojej dziewczyny. Auto zrobiło się dość twarde, ale to pewnie zasługa tego, że dostało też nowe amortyzatory KaYaBa sport.

Ogólnie w zakrętach prowadzi się o niebo lepiej. Na sprężynach -35 usiadł ok 50mm.

 

Tu masz poglądowe foto przed i po

ke6z4g.jpg

2cqno06.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo usiadł a nie dobija na dziurach??

Te amortyzatory co masz są jakieś krótsze od normalnych bo ja w moim mam Bilsteiny B4 i nie wiem czy dalej bedą pracowały w dopuszczalnym zakresie??

Podobno na standardowym zawieszeniu można max 35mm obniżyć bo później robią się problemy (wycieki)

Moje mają dopiero parę miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amorki są minimalnie krótsze i twardsze. Nie dobija, bo to autko miejskie ;) Jeżdżą nim w porywach 3 osoby, a najczęściej kierowca + pasażer. Ery wozenia rodziny i bagazy na wakacje to auto nigdy nie przeżyło, ma na to za słaby silnik, a do tras mam Lagunę ;)

 

Felga 16", opony 185/50/16 i przednie minimalnie trą o nadkola przy maksymalnym skręcie (ET 35). Tył nigdy nie dobił, ale nie wiem jak by było przy maksymalnym obciążeniu tyłu, pewnie by tarło. Ogólnie na takim set-upie zawieszenia auto ma skok zawieszenia maks 2 cm, przez co jeździ się nim troche jak taczką, ale wystarczy zwolnić w mieście na torowiskach itd ;)

 

Ogólnie skoro kobieta jeździ tym spokojnie i krzyczy, że na następny sezon chce 17", to chyba jest ok ;) (w poprzednim sezonie jeździła na 15" ) :) Moja krew :D

 

Zakładanie krótkich sprężyn na seryjny amorek to trochę loteria. Jesli usiądzie do 30mm to spoko, ale generalnie nie polecam takiego rozwiązania. Jak już inwestujesz, to myślę, że warto wydać 700zł wiecej i mieć spokój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się nad wietecami ale komplet 700:/

Słyszałem że są osoby które zajmują się skracaniem amortyzatorów, bo nie dam do byle jakiego warsztatu żeby mi tłoczysko poniszczyli i amory do wywalenia:(

No czyba ze tak jak mówisz zaryzykowac:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...