Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana żarówek w QQ


Gość waldemarus65
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

ZESTAWIENIE ŻARÓWEK - wersja xenon z Service Manual QQ J10

post-27478-1258657204,7488_thumb.jpg

przydatne do skomletowania zestawu zapasowego na wyjazd. Oczywiście NISSAN nie oferuje u nas pudełek z zapasowymi żarówkami - a szkoda. Pamiętam,że 11 lat temu przy okazji zakupu Almery coś takiego było osiągalne!

Edytowane przez JACEK1952
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Może ktoś podpowie. ;)

 

Czy w przednich lampach poliftowych oprawki żarówek świateł pozycyjnych wyjmują się przez obrócenie czy może wystarczy mocno pociągnąć?

Próbuję wymienić fabryczne na trochę bielsze Philipsy i utknąłem w martwym punkcie bo boję się coś urwać. Ściągnąłem wtyczkę ale sama oprawa, mimo tego że się rusza, wyleźć nie chce.

 

Pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość janusz-pawlak

Może ktoś podpowie. ;)

 

Czy w przednich lampach poliftowych oprawki żarówek świateł pozycyjnych wyjmują się przez obrócenie czy może wystarczy mocno pociągnąć?

Próbuję wymienić fabryczne na trochę bielsze Philipsy i utknąłem w martwym punkcie bo boję się coś urwać. Ściągnąłem wtyczkę ale sama oprawa, mimo tego że się rusza, wyleźć nie chce.

 

Pomocy

 

Nie mogę z nieznanych mi powodów skontaktować się z Tobą poprzez mechanizmy forum.

Plik z service manual w którym Twój problem jest rozrysowany ma 5,5 MB, więcej więc niż limit

na przesyłanie plików poprzez forum.

Przyślij więc na jan.pawlak@onet.pl adres na który wyślę Ci ten plik.

 

jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie mogę z nieznanych mi powodów skontaktować się z Tobą poprzez mechanizmy forum.

Plik z service manual w którym Twój problem jest rozrysowany ma 5,5 MB, więcej więc niż limit

na przesyłanie plików poprzez forum.

Przyślij więc na jan.pawlak@onet.pl adres na który wyślę Ci ten plik.

 

jp

 

Dzięki janusz-pawlak mam serwisówkę ale jakoś nie pomyślałem o zajrzeniu tam w tym celu. Wstyd.

 

Czas na update:

 

Jestem po kolejnym podejściu do wymiany żarówek pozycyjnych z przodu. I znowu na tarczy :(

 

Wiem z serwisówki, że trzeba obrócić oprawkę w prawo ale jak ją złapać ?!

Najwyraźniej w poliftowych jest tam mniej miejsca.

Czy komuś się ta sztuka udała?

Edytowane przez luc123456
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

w qq przed liftem są to żarówki rurkowe 12V 8W o długości chyba 31 mm

coś takiego http://www.mazuria.com/zarowka-rurkowa-31-mm-12v-8w-dwustykowa.html

ja ostatnio w zwykłym sklepie kupiłem za 1-2 zł, ale na stacjach ich nie mogłem dostać

 

są też warianty ledowe tych żarówek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w qq przed liftem są to żarówki rurkowe 12V 8W o długości chyba 31 mm

coś takiego http://www.mazuria.c...dwustykowa.html

ja ostatnio w zwykłym sklepie kupiłem za 1-2 zł, ale na stacjach ich nie mogłem dostać

 

są też warianty ledowe tych żarówek

 

mam qq po lifcie więc pewnie będą takie same

chodzi mi dokładnie o ich długość, czy aby na pewno 31mm ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Po trzech latach i 62kkm spaliła się pierwsza żarówka - żaróweczka bezcokołowa pozycja przód. Wymieniłem obie , dostęp taki sobie - przy lewej trzeba zdemontować przewód powietrza do filtra powietrza i uważać na ostre krawędzie blach -oczywiście kaleczą dłonie!

w załączeniu ZESTAWIENIE ŻARÓWEK QQ PRZED LIFTEM XENON.

Jacek

post-27478-0-61787800-1357752187_thumb.jpg

Edytowane przez JACEK1952
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Wymieniając od strony kierowcy, odczep sobie rurę wlotu powietrza (dwie spinki przy grillu), będzie znacznie łatwiej :)
Ostatnio wymieniałem żarówki i robiłem próby z różnymi ledowymi postojówkami i powiem tak, że za pierwszym razem było ciężko, ale później całkiem nieźle, ale to chyba przez to, że mam chude dłonie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy ktoś z kolegów mógłby wysłać na maila: qwe11@vp.pl

Plik z service manual jak wymienić przednie postojowe QQ 2011 

 

Czy też mogę prosić o te strony istrukcji, gdzie są informacje jak wymienić żarówki z przodu: radekj@poczta.fm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postojówki jest prosto, przekręcasz mocowanie i wyciągasz wszystko z postojówką, troszkę jest niewygodnie bo mało miejsca, ale można spokojnie to zrobić bo juz robiłem. Po stronie od kierowcy wyjmij rure do filtra to masz luźniej. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witajcie :),

czy mogę prosić o podesłanie instrukcji/informacji jak wymienić żarówki pozycyjne z przodu?      -       luizaa@o2.pl 

Z góry dziękuję z pomoc:)!

 

Trochę trzeba się namęczyć bo jest ciasno ale można zdemontować dolot powietrza do filtra czy zbiornik wyrównawczy.

 

1.pdf

2.pdf

3.pdf

5.pdf

6.pdf

7.pdf

8.pdf

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Koledzy jak opanowaliście przekręcanie/dostęp do tych cholernych postojówek??palcami tego nie przekręce,macie jakiś "magiczny "kluczyk/narzędzie własnej roboty??jak Wam to poszło??pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kręcisz palcami (w prawo, czyli jak patrzysz od przodu auta to w lewo), a jednocześnie od góry (jest dojście i widać ten plastik który chwytasz) wciskasz śrubokrętem (żeby sobie pomóc obrócić, bo samymi palcami ciężko). Z lewej strony (kierowcy) można odpiąć wąż dolotu by zrobić więcej miejsca i od tej zacząć (dwie spinki i połączenie na wcisk).

 

Ja dojrzałem do wymiany po 3 podejściach w odstępie kilku miesięcy każde ;) Obecnie założyłem ledowe (zimne) i fajnie się komponuje z xenonem.

Edytowane przez maniujr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie mi to opisałeś,właśnie też nie wiedziałem , w którą stronę kręcić.Miałem już dwa podejścia,ale do trzeciego chyba walne drinka!!;))) :ball:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...