Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Koła do micry - jakie ET itp???


Gość CINEK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W imieniu kolegi:

czy felgi stalowe 13tki o ET49 wejda na micre k11???

Jakie felgi są seryjnie montowane do tego auta (również otwór centrujący)??

Z góry dzięki za odpowiedź

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

seryjne kolka maja 13 lub 14 cali srednicy, ET=45 i otwor centrujacy 59,1 mm.

 

Wymienione przez Ciebie kolka beda schowane o 2 mm bardziej wiec nie powinno byc problemow. Otwor centralny jest tutaj krytyczny - wiekszy ma tylko renault 60,1. Felgi z pozostalych marek niestety nie pasuja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

o temat ktorym jestem zainteresowany... no wlasnie jakie fele pasuja do micrusa ?? i co to jest ET ?? dobze ze chociash sie dowiedzialem jakiej srednicy jest otwor centrujacy,... no a tak poprstu.. do od jakich aut bada pasowaly felgi(alu) 14"??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o temat ktorym jestem zainteresowany... no wlasnie jakie fele pasuja do micrusa ?? i co to jest ET ?? dobze ze chociash sie dowiedzialem jakiej srednicy jest otwor centrujacy,... no a tak poprstu.. do od jakich aut bada pasowaly felgi(alu) 14"??

 

Generalnie jest tak, że pasują albo takie, ktore mają duży otwór centrujący i centruje się je pierścieniami albo felgi przeznaczone dla dwóch marek samochodów:

 

Nissan i nomen omen Renault, który ma o 1mm większy otwór centrujący (60,1 mm) z mocowaniem 4x100mm

 

Flegi sciągane z VW, Opli, Hond jeżeli nie mają założonych pierścieni sztucznie zmniejszających średnicę otworu na wymiar trzeba zanieść do tokarza 8)

 

Co do ET. Mi przy szerokości 7" i ET 38 czasem tylne kola obetrą. Mają wprawdzie homologację TUV do Micry ale mam o jeden rozmiar większe opony niż zalceane (homologowane są 195/45 R 15 ja mam profil 50)

Przy węższych felgach można się pokusić o ET nawet do 35.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
seryjne kolka maja 13 lub 14 cali srednicy, ET=45 i otwor centrujacy 59,1 mm.

 

Wymienione przez Ciebie kolka beda schowane o 2 mm bardziej wiec nie powinno byc problemow. Otwor centralny jest tutaj krytyczny - wiekszy ma tylko renault 60,1. Felgi z pozostalych marek niestety nie pasuja.

 

felge mozna ewentualnie podtoczyc i jesli szerokość felgi przekracz 6" to nie zmiesci sie kolo ze srubami zawiechy

ET45 szerokosc 6." weszly na styk :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam jako, że temat o felgach to się podczepię:-)

 

Mam okazje przywieźć z Niemiec alufelgi od almery 14` z oponami 175x55.

Czy bez problemu założe je do Micrusa? Nie będą tarły na zakrętach i przy większym załadowaniu auta??? Jakiej szerokości są standardowe alufelgi do almery 1 generacji?

Chodzi o taki wzór:

214933545

 

Niestety musze zapłacić zanim je przymierze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow

Modele z silnkami SR20 mają rozstaw 4x114 nie 4x100.

Wszystkie pozostałe mają rozstaw 4x100 czyli dokładnie taki jak w Micrze.

 

Przykładem jest chociażby ADEX, który chciał na Micrę włożyć fele od Setki GTi KUMIEGO i się nie dało bo rozstaw był nie taki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...