Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

Koła do micry - jakie ET itp???

Guest CINEK
 Share

Recommended Posts

Guest CINEK

W imieniu kolegi:

czy felgi stalowe 13tki o ET49 wejda na micre k11???

Jakie felgi są seryjnie montowane do tego auta (również otwór centrujący)??

Z góry dzięki za odpowiedź

Pozdrawiam

seryjne kolka maja 13 lub 14 cali srednicy, ET=45 i otwor centrujacy 59,1 mm.

Wymienione przez Ciebie kolka beda schowane o 2 mm bardziej wiec nie powinno byc problemow. Otwor centralny jest tutaj krytyczny - wiekszy ma tylko renault 60,1. Felgi z pozostalych marek niestety nie pasuja.

• 3 months later...

o temat ktorym jestem zainteresowany... no wlasnie jakie fele pasuja do micrusa ?? i co to jest ET ?? dobze ze chociash sie dowiedzialem jakiej srednicy jest otwor centrujacy,... no a tak poprstu.. do od jakich aut bada pasowaly felgi(alu) 14"??

o temat ktorym jestem zainteresowany... no wlasnie jakie fele pasuja do micrusa ?? i co to jest ET ?? dobze ze chociash sie dowiedzialem jakiej srednicy jest otwor centrujacy,... no a tak poprstu.. do od jakich aut bada pasowaly felgi(alu) 14"??

Generalnie jest tak, że pasują albo takie, ktore mają duży otwór centrujący i centruje się je pierścieniami albo felgi przeznaczone dla dwóch marek samochodów:

Nissan i nomen omen Renault, który ma o 1mm większy otwór centrujący (60,1 mm) z mocowaniem 4x100mm

Flegi sciągane z VW, Opli, Hond jeżeli nie mają założonych pierścieni sztucznie zmniejszających średnicę otworu na wymiar trzeba zanieść do tokarza 8)

Co do ET. Mi przy szerokości 7" i ET 38 czasem tylne kola obetrą. Mają wprawdzie homologację TUV do Micry ale mam o jeden rozmiar większe opony niż zalceane (homologowane są 195/45 R 15 ja mam profil 50)

Przy węższych felgach można się pokusić o ET nawet do 35.

Swieta racja,moje 15-stki takze mają et-38,,kiedys przeładiowałem tył,i poscinało mi opony,ba,dobrze ze nie wyrwało mi karoserii z tyłu.Teraz usztywniłem lekko tył i jest ok:)pozdrawiam!

• 1 month later...
Guest GugiBaoo
seryjne kolka maja 13 lub 14 cali srednicy, ET=45 i otwor centrujacy 59,1 mm.

Wymienione przez Ciebie kolka beda schowane o 2 mm bardziej wiec nie powinno byc problemow. Otwor centralny jest tutaj krytyczny - wiekszy ma tylko renault 60,1. Felgi z pozostalych marek niestety nie pasuja.

felge mozna ewentualnie podtoczyc i jesli szerokość felgi przekracz 6" to nie zmiesci sie kolo ze srubami zawiechy

ET45 szerokosc 6." weszly na styk :P

• 1 year later...

Witam jako, że temat o felgach to się podczepię:-)

Mam okazje przywieźć z Niemiec alufelgi od almery 14` z oponami 175x55.

Czy bez problemu założe je do Micrusa? Nie będą tarły na zakrętach i przy większym załadowaniu auta??? Jakiej szerokości są standardowe alufelgi do almery 1 generacji?

Chodzi o taki wzór:

214933545

Niestety musze zapłacić zanim je przymierze

Guest johny_fellow

Będą pasowały jeżeli nie są od GTi.

Jeżeli mają rozstaw 4x100 to będzie OK a co do obcierania to raczej nie masz się o co martwić.

Guest johny_fellow

Modele z silnkami SR20 mają rozstaw 4x114 nie 4x100.

Wszystkie pozostałe mają rozstaw 4x100 czyli dokładnie taki jak w Micrze.

Przykładem jest chociażby ADEX, który chciał na Micrę włożyć fele od Setki GTi KUMIEGO i się nie dało bo rozstaw był nie taki.