Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nie zamykająca się elektryczna szyba od pasażera


Dudi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, moim problemem była nie zamykająca się szyba od strony pasażera... szyba bez problemu schodziła w dół, lecz gdy chciałem ją podnieść to niestety... stała w miejscu. Ponieważ naprawiłem tą usterkę to chciałem się z wami podzielić swoją wiedzą na ten temat ;) Wystarczyło zmienić kontroler od strony kierowcy (udało mi się upolować aukcję na allegro za 80 zł + 20 przesyłka) i teraz działa wszystko bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Grzesio85

Mam podobny problem w Almerce N16, rocznik 2000. Szybę od strony pasażera opuścić w dół może zarówno pasażer jak i kierowca, ale zamknąć może ją tylko kierowca od strony pasażera przełącznik "w górę" nie działa. I czy to jest wyżej wspomniany kontroler czy może mam się zabrać za rozbieranie drzwi od strony pasażera i sprawdzić czy tam coś nie łączy? Jeśli mieliście podobny problem i uporaliście się z nim to napiszcie jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grzesio85

Jeżeli szyba się podnosi z konsoli kierowcy a nie podnosi z konsoli pasażera to tutaj właśnie upatrywałbym usterki.

Może ten przycisk się uszkodził, czy coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesio85, ja mam identyczny problem. Myślałem nad rozbiórką drzwi od środka. Na razie mi się nie chce. A propos - jak to najszybciej i najłatwiej rozebrać, aby dostać się do tych przełączników i kabelków ? W sumie za bardzo mi się nie śpieszy, bo przecież podczas jazdy siedzę obok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw delikatnie podważając tylną cześć podłokietnika wypinasz go z zatrzasków później przednią cześć to już zobaczysz jak wyciągnąć przełącznik. Jak go rozebrałem i złożyłem to trochę podziałał i znów padł. Kupiłem na allegro używkę i śmiga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzesio85

Sprawa ma się następująco. Wyjąłem guziczek do opuszczania szyby, rozłożyłem go tak żeby dostać się do styków (należy uważać żeby nie pogubić sprężynek i takich kuleczek) i okazało sie że blaszki są zaśniedziałe wyczyściłem to wszystko, dodałem odrobinkę smaru grafitowego przy sprężynkach, wszystko potem zostało złożone w całość i działa, zobaczymy jak długo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...