Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144/W11.144] Slinki TD Problem z "czujnikiem początku wtrysku"


Gość wodzu54
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem ze swoją primerką :(

Zapala mi się (check) lałem mixol gasł a potem znów się zapalał

Pojechałem do mechaniora podłączył pod komputer i pokazało mu że jest walnięty "czujnik początku wtrysku" tak mi powiedział. Autko mi nie chce jechać więcej niż 150km/h jest po wymianie wszystkich filtrów i rozrządu.

W serwisie BOSCHA gość powiedział że mam mu podać numer który znajduje się na czujniku 0 i 9-cyfr ja tam nic nie widzę. Może któryś z Was ma podobny problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

??????

Jak mi powiesz gdzie jest ten czujnik to podam Ci numery Coś się pomerdało tobie albo mechanikowi. Jeśli robiłeś rozrząd to możesz mieć przestawiony kąt wtrysku, a jeśli lałeś mixol to pewnie po to aby aby nastawnik Ci się nie blokował. TD to nie bolid i jak wyciąga 150 to się tylko trzeba cieszyć a nie marudzić. Zrób sobie autodiagnostykę spinaczem biurowym i jeśli wyskoczy błąd 18 to gwarantuję Ci że masz nastawnik do czyszczenia a nie jakiś tam czujnik początku wtrysku uszkodzony.

Informacją o rzeczywistej wartości początku wtrysku jest sygnał czujnika kąta obrotu lub sygnał czujnika wzniosu igły w obsadzie wtryskiwacza.

W naszym przypadku jest to pierwszy wtryskiwacz sterujący

Nasza Nysa to nie WV TDI i coś ci tam ktoś namieszał w głowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki czujnik znajduje się na samym dole pompy, przykręcony na dwie śrubki.

Tak jak pisze and_pec pewnie masz przestawioną pompę, a nie uszkodzony ten czujnik.

Może lepiej tego nie naprawiaj :), bo jeszcze pobijesz jakiś rekord prędkości tym bolidem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacją o rzeczywistej wartości początku wtrysku jest sygnał czujnika kąta obrotu lub sygnał czujnika wzniosu igły w obsadzie wtryskiwacza.

 

Ten mechanik pokazywał mi na ten wtryskiwacz sterujący przy którym jest czujnik.

Co do autodiagnostyki spinaczem to robiłem i nie było błędów czyli 55, ale spróbuję jeszcze raz.

A co do osiągów NYSY to kolega ma taką z 98r. też combi ten sam motor i mówi że jego NYSA wyciąga więcej niż 170km/h i to dziwne że przy 150km/h mam ponad 4000obr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacją o rzeczywistej wartości początku wtrysku jest sygnał czujnika kąta obrotu lub sygnał czujnika wzniosu igły w obsadzie wtryskiwacza.

 

Ten mechanik pokazywał mi na ten wtryskiwacz sterujący przy którym jest czujnik.

Co do autodiagnostyki spinaczem to robiłem i nie było błędów czyli 55, ale spróbuję jeszcze raz.

A co do osiągów NYSY to kolega ma taką z 98r. też combi ten sam motor i mówi że jego NYSA wyciąga więcej niż 170km/h i to dziwne że przy 150km/h mam ponad 4000obr.

 

 

Mi spokojnie do 170 km/h dochodzi - rekord był 200 km/h choć zdaje sobie sprawę, że licznik przekłamuje, obrotomierz może iść bez problemu powyżej 4 tyś.

Jazda jest niezbyt przyjemna bo silnik troche hałasuje. Znaczy się, że z moim traktorem nie jest źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki czujnik znajduje się na samym dole pompy, przykręcony na dwie śrubki.

Tak jak pisze and_pec pewnie masz przestawioną pompę, a nie uszkodzony ten czujnik.

Może lepiej tego nie naprawiaj :) , bo jeszcze pobijesz jakiś rekord prędkości tym bolidem ;)

[/quote

 

Sorry!

Czujnik który opisałem to przestawiacz kąta wtrysku.

 

Moja osiągnęła 180km/h może jeszcze trochę by poszła, ale jak dla mnie jazda z taką prędkością to śmierć o wczach :lol:

Jeszcze traktor pakazałby kopyto, wolę nie kusić losu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ADAMO pomyliłeś pojęcia. Lepiej samemu mkic tam nie grzebać, bo się przestawi pompę. Wszelkie regulacje należy zlecać dobremu pompiarzowi

Edytowane przez and_pec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, że lepiej tam nic nie grzebać i nie dać grzebać pseudo pompiarzom.

Je przekonałem się o tym na własnej skórze. Po naprawie u takich magików wylądowałem w Serwisie Boscha w Świebodzinie. Na szczęście skończyło się tylko na regulacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Je przekonałem się o tym na własnej skórze. Po naprawie u takich magików wylądowałem w Serwisie Boscha w

Świebodzinie. Na szczęście skończyło się tylko na regulacjach.

 

 

 

To może ja też mam przestawioną pompę :huh: Ile kosztuje taka regulacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Bosch boschowi nie równy np. Najbardziej znane serwisy w Lubelskim Woliński Bosch mają skrajne rozrzuty cenowe. Młody Co ma zakład pod samym Lublinem za kąt wtrysku bierze 120 i do tego obowiązkowo 100 za diagnostykę kompem ( dla porównania ASO nissan Lublin bierze 80 za Consulta). Natomiast w ich pierwszym zakładzie (Ojciec a teraz jego Brat) oddalonym o jakieś 36km od lublina to koszt 50zeta, ale już po sąsiedzku od nich u niejakiego Włocha Bosch serwis 120. Ta na marginesie to mało kto ma kompa do Nissana i wszelkie regulacje trzeba ustawiać ręcznie, a do tego trzeba naprawdę dobrego magika, a nie eksperymentatora co to próbuje połączyć się VAGiem od grupy WV Audi i stwierdza potem że gniazdo OBD jest uszkodzone, bo nie może się połączyć, albo zacznie kręcić lewo prawo w nadziei że akurat się uda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...