Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10] tylni zacisk hamulaca, wciskanie zamiast wkręcać


blacksentinel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy jak w tylnim zacisku hamulca po założeniu nowych klocków hamulcowych wciskałem mocno tłoczek zamiast go wkręcać na około to mogłem coś uszkodzić w zacisku, czy też raczej wszytsko będzie ok?

 

Przednie zaciski w P10 się akurat wciskało i dlatego kierując się tym samym tylne też wciskałem, dopiero później się zorientowałem ze trzeba je wkręcać.

 

Czy mogłem tym poczynić jakieś szkody? Czy też raczej nie?

 

Proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawialem ze znajomym który pracuje w zakladzie mechanicznym, ma duza praktykę to powiedzial mi ze wciskaniem tylnych zaciskow zamiast ich wkrecaniem moglem polamać slimaka ktory jest odpowiedzialny za hamulec reczny.

 

Mowil zebym sobie rozebral i sprawdzil jeszcze raz jak to wyglada w srodku zacisk po takim zabiegu.

 

Zaciski i tak nie byly rewelacyjne, jeden byl krzywy i wogole obydwa mocno skorodowane i slabo ciagnely.

 

Auto praktycznie hamowalo tylko na przod (z przodu zrobilem hamulce jakies 2 tygodnie temu, nowe klocki, tarcze i przesmarowalem uklad plynem hamulcowym)

 

Zamowilem sobie juz nowe zaciski z P11 (z 97 roku), powinny pasowac jak mierzylem wszystko i ogladalem foty.

Mimo ze moj wozek to 94 (wersja z ABS).

 

Zaciski juz w drodze do mnie są i je sobie wymienie.

Jednak mimo wszystko klubowicze hamulce to podstawa, zeby sobie czasem problemow nie narobic przez zaniedbanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Przesmarowałeś układ płynem hamulcowym."

Co konkretnie i po co?

 

Z tego co wiem to robi się to płynem hamulcowym lub specjalnym smarem do zacisków. Bo rożne inne smarowidła mają w sobie elementy żrące które mogą uszkodzić uszczelki w zaciskach hamulcowych.

...

Wlałem płyn po uszczelkę tłoczka zacisku żeby troche żwawiej sie ruszał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...