Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Dobór wzmacniacza i głosników


bodek_n14

Rekomendowane odpowiedzi

Doradził by mi ktoś dobór wzmacniacza i głośników za rozsądną cenę? Obecnie posiadam radio JVC KD-G401 i zestaw odseparowany z przodu Hertz ESK 165 S. Chce zamontować w tylną półkę głośniki 6/9" i napędzić cały zestaw jakimś wzmakiem. Preferencje muzyczne to raczej muzyka elektroniczna. Dodam, że nie za bardzo chcę wozić suba w bagażniku i nie zależy mi na furczącym basie. Lubie wyważony, dynamiczny dźwięk, bas oczywiście musi być ale nie zależy mi na brzęczeniu tablicy rejestracyjnej i gubieniu śrubek z karoserii.

Chciał bym dobrać coś do istniejącego zestawu, który i tak prosi się o jakiś wzmacniacz. A może ktoś przekona mnie, że lepiej kupić wzmaka i tubę, połaczyć to z Hertzami, które mam z przodu i będzie bardzo ładnie grało.

 

Wzmak + głośniki 6/9"/tuba maks 600zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bodek_n14 odpuść sobie, dźwięk się zepsuje, jeżeli chcesz mieć w środku więcej Basu to jedynie skrzynka i wzmak. Głośniki z tyłu w półce 6x9 będą grały ale nie będziesz zadowolony. Przerabiałem to i jedyne wyjście to dobre przednie głośniki z wygłuszeniem podpięte pod wzmaka i skrzyna z tyłu (też podpięta pod wzmaka). Ogólnie sunny ma mocno zwaloną akustykę i ciężko jest uzyskać zadowalający efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok, czyli jednak polecacie suba w bagażniku.

Wcześniej z tyłu miałem zamontowane głośniki dwudrożne Hertz ECX 165 (przerobiłem seryjne miejsca pod głośniki 165mm)i przód Hertz ESK 165 wspomniany wyżej. Akustyka mnie zadowalała, ładnie to grało ale wyraźnie za mało mocy było z samego radia. Myślę, że ze wzmacniaczem był bym usatysfakcjonowany. Obecnie posiadam tylko odseparowany przód (tył poszedł do auta dziewczyny), dlatego myślę, o jakiś 6/9 w półce + wzmak. Chciał bym, żeby dobrze grało w pełnym zakresie częstotliwości a obawiam się, że montaż sub + odseparowany przód zabiją średnie tony. Może się mylę, może da się tak ustawić wzmacniacz, żeby przód dawał średnie / wysokie a tył tylko DYNAMICZNY bas (nie furkot)???

Które rozwiązanie lepsze i czy da się to zestroić tak jak będę chciał?

Co byście polecili do 600zł?

 

z góry dzięki

 

PS. z chęcią bym posłuchał Twojego sprzętu theant

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie gdzie i kiedy pod warunkiem że nie dzisiaj ani jutro... W tygodniu to dopiero po 18:00 - oprócz piątku bo mnie też nie ma. Następny weekend też mnie nie będzie w wa-wie.

Ja ze swojego zestawu jestem zadowolony, średnie tony to kwestia zestrojenia radia (mam przód niestety tylko pod radiem) i wzmacniacza. Bas nie furkocze tylko mruczy, jak trzeba to i jest wykop. Słucham głównie rocka i metalu a więc wykop jest bardzo ważny, czasem muzyki elektronicznej i też jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj tel na PW to się zgadamy. Wezmę swoja muzę i stestujemy ;] W tygodniu mogę tylko wieczorami (~20 w górę)

 

Temat nadal aktualny. Jakieś propozycje sprzętowe? Może ma ktoś coś w używce do sprzedania? Ja się na tym za bardzo nie znam (choć laikiem nie jestem) i nie bardzo mam czas na zgłębianie tajników CA ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...