Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Antena CB


Gość djrolex
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam troszkę szukałem na forum lecz nic nie znalazłem, posiadam stare radio CB firmy "Cobra" radio kupiłem jakieś dobre 7-8 lat temu, posiadam do niego kupiona ze 2 lata temu antene 50 cm, radio bardzo słabo mi odbiera praktycznie nic nie słychać i mnie nikt nie słyszy, chciłem kupić nową antenę długą lecz nie wiem jaka będzie najlepsza, bardzo prosze o pomoc kogoś kto zna się na tych sprawach i czy nowa antena poprawi jakosc radia czy lepiej kupic nowe radio z antena??jesli tak to jakie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio które posiadasz może jakieś wyszukane nie jest, jednak na początek w zupełności wystarczy. Jeśli dokupisz do niego antenkę (taka z 1.5m) to powinno dużo pomóc. Oczywiście zestaw musi być odpowiednio wystrojony. Nie wydawaj kasy na nie wiadomo co, kup jakiegoś lemma lub sirio (w sumie w 100zł się zmieścisz). Tylko pomyśl jak tą antenę chcesz mieć umocowaną, magnes, "dzownek" czy może dziura w dachu? Chyba najlepiej zrobisz jak podjedziesz do jakiegoś warsztatu co to montuje i sprawdzą Ci to radio czy w ogóle działa i zestroją z tą anteną co masz... pojezdzisz trochę i będziesz wiedział czy to jest to czy chcesz więcej.

 

Osobiście posiadam "dzwonek" czyli taki mało inwazyjny uchwyt na klapie bagażnika + antena sirio 1.4m, super się sprawdza.

 

 

BTW: Tu poczytasz więcej o antenach itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciłem kupić nową antenę długą

Każda dłuższa antena niż 50cm poprawi Ci jakość odbioru i nadawania. Polecam Sirio ML-145 :)

 

Osobiście posiadam "dzwonek" czyli taki mało inwazyjny uchwyt na klapie bagażnika

Uchwyt bagażnikowy może być, ale kiepsko zmasowuje antenę, a i tak musisz wkręcić od spodu 2 śrubki przez lakier do żywej blachy.

 

ML-145 jest anteną na podstawie magnetycznej.

 

czy lepiej kupic nowe radio z antena??

Jaki masz budżet ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaweł Każdy uchwyt będzie lepszy niż magnesówka. I lepiej połączy masy.

 

djrolex Wszystko zależy jaki masz budżet na antenę. Poszukaj jakiś używanych lub też nowych Santiago, Presidentów, Siro, Lemm'ów. Co do radia to w tej kwocie poszukaj używanych Alan'ów 18 lub 28.

Edytowane przez Janusz_lublin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamienił stryjek...

 

Jeśli koniecznie magnesówkę chcesz to antenka jest ok, ale jak Ci wcześniej pisaliśmy pomyśl nad uchwytem jakimś, przy słabym radiu się bardziej przyda.

Radio które proponujesz nie różni się dużo od tego co masz, wrzuć samą antenę i zobacz czy to co masz Ci nie będzie pasowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No i podjąlem od jakieś czasu rozpatrywaną decyzję.

Dziura w dachu, a w niej Sirio Performer 5000. Jestem naprawdę zachwycony, dopiero na tej antenie idzie się naprawdę przekonać jak wiele znaczy Rf-gain i mozna na naprawde komfortowym odsłuchu jechać. Praktycznie wogóle nie rozkręcam Squelcha, chyba, ze chce komuś cos podrzucić (przedłużyć). Zasięg świetny, nadawanie też. W tym tygodniu zmieniam też mojego Valerego na cos innego (Herbert, lub Walker, jak nie skubnę upatrzonego Herberta na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli herbert to stary, choć nie wszystkim on pasuje. Dobra selektywność odbiornika i bardzo dobre filtry od zakłoceń, które jednak wycinają dużo sygnału użytecznego sprawiając wrażenie głuchego radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś leci masówka. I większość sprzętów jest robiona według poronionej normy RoHS. Ogólnie im nowszy sprzęt tym z reguły z jakością coraz gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Moim zdaniem najrozsądniejszym kompromisem między długościa a wydajnością jest moim zdaniem ML-145 Sirio. Polecam oryginał Sirio, bo podróby szybko zżera rdza. Nie zapomnij o zestrojeniu anteny po zamontowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Bardoz polecam Performera 5000, jednak jest to antena droga, duża, ciężka. Zgadzam się z przedmówcami, ze idealnym kompromisem jest ml-145, ja bym polecił Sirio. Nie kupowałbym niczego mniejszego. Perdormer w mieście nie jest wcale lepszy od ml-145, on pazury pokazuje na trasie, z jeśli do tego dodać dobre radio i mikrofon z dopałem, to naprawdę można wiele :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Słuchajcie a jaką antenę polecilibyście do Presidenta Harrego II? Bo mój tata ma straszne szumy i szuka czegoś, ale nie wiemy czy trzeba kupować antenę tego samego producenta? I jaką długość bata powinna mieć, żeby w tym modelu szumy zredukować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak szukasz dobrej i niedrogiej anteny, to warto zajrzeć na wasserman.pl Maja bardzo duży wybór tego typu produktów i bardzo przystępne ceny. Jeżeli masz jakieś pytania, to na pewno ci doradzą. Polecam, warto zajrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeżeli szukam anteny i radyjka dobrej klasy, dającej przyjemność z użytkowania to co polecacie. Nie mówmy o cenie, a o jakości i jedyna konieczność to antena na magnes. Sirio ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka długość?

jeśli do metra to wilson little will, a jak 1,5m. to sirio ML 145

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

też poszukuję dobrego i w miarę taniego radia. Znajomi podpowiadają Presidenta, jako sprawdzoną markę w tej branży.chcę kupić Teddy ASC, tylko nie wiem, czy z anteną Georgia?? chcę zamknąć się w 600zł. Może macie inne typy Presideta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam Forumowiczów zestaw jaki posiadam to President Johny II i antenkę też tej samej firmy Alabama (bat 145 cm) , jak do tej pory jest to zestaw najlepszy jaki miałem , a miałem Team radio i niedawno jakieś Francuskie ale 8 watowe całkiem niezłe no i anteny Alan 14 , Sirio 145. Zestaw Presidenta jest dobry zestrojony , jednak na aucie pathfinder mam duże szumy , a na innym ten sam zestaw pracuje bez problemów . Wiem że President nie jest tani ,ale jak dla mnie najlepszy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!!

Czy można ściąć antenę CB

Mam ML-145 Sirio. W P11 leżała w bagażniku i było ok. Teraz jak podkradam polówkę żonie to jest problem z chowaniem jej w bagażniku.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można ściąć antenę CB

Pozdrawiam

 

Możesz uciąć tylko tyle żeby SWR był odpowiedni przeważnie anteny są dobrze zestrojone fabrycznie choć niektóre wymagają przycięcia 2-3 cm. Santiago 600 nie ciąłem wcale ale Turbo 3000 już musiałem skracać około 3 cm.Utniesz za dużo-możesz spalić końcówkę mocy w radiu :thumbsdown: wg mnie więcej jak 3 cm. nie skrócisz tej anteny B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...