Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

[K10] Co to za puszka i czemu jej nie mam?


wronek89

Recommended Posts

c90055168.th.jpg

I czemu nie mam sterowania ciepłym powietrzem w czasie mrozów (tego elektronicznego), skoro mam silnik z tego co mówicie po swapie, myślalem ze po lifcie wszystkie 1,2 mialy takie bajery. A po drugie wg moich informacji 1,2 zostalo wprowadzone w 86 roku i z tegoż roku mam autko?

Link to comment
Share on other sites

Możesz mieć swapa bryły silnika,a osprzęt został stary.Te wszystkie bajery weszły wraz z liftem,katalizatorem i innymi pierdołami takimi jak elektrodysza sterowana kompem ,egr itp.A to co masz zaznaczone to dopowietrzanie spalin i jest to zawór nie elektroniczny a działający na zasadzie membrany podciśnieniowej (wymogi euro coś tam,coś tam)Chodzi o emisje tlenku węgla.Przy użyciu tego ustrojstwa zmniejsza się %tową zawartość tlenku węgla w spalinach.

Link to comment
Share on other sites

Czy dopowietrzanie sppalin = egr?

Nie ,to nie to samo EGR= recyrkulacja spalin do dolotu,co w pewnych warunkach pracy silnika zapewnia dodatkową porcję powietrza (neutralnego) pozbawionego tlenu,i powtórne przepuszczenie go przez silnik w celu dopalenia tlenków węgla.

 

AIV zapewnia zaś dodatkową porcję powietrza doprowadzoną do układu wydechowego co sprzyja dopalaniu się ciężkich osadów w katalizatorze,a co za tym idzie mniejszą zawartość szkodliwych tlenków w spalinach.

f7d8b7d6d0c305e7med.jpg500882b285f4c5dcmed.jpg

Link to comment
Share on other sites

wronek a co ci pisze ciekawego w dowodzie? i czy masz sonde lambda na rurze? po tym poznasz 1.0 a 1.2 z zamknietymi oczami wymacujac sondziche ;)

Link to comment
Share on other sites

W dowodzie 1235, moc i spalanie też jak 1,2 xD

A jak wygląda w Micrze lambda?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...