Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

N16 FL wycieraczki


Gość sopot82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z przednimi wycieraczkami, mianowicie jezeli włącze 1-krotne przetarcie szyb zatrzymuja sie w miejscu na srodku szyby, i aby dokonczyc calkowite przetarcie musze przytrzymać drążek tak długo az całkowiecie sie schowaja. W 2 trybie to jest spryskanie szyby i kilkukrotne przetarcie szyby wycieraczki caly czas pracuja i aby je wyłaczyć musze zgasic silnik. 3 tryb to jest przecieranie szyby z regulacja predkosci wycierania, predkosci nie da rady kontrolowac, wycieraczaki pracuja w szybkim tepie i mam mozliwosc wylaczenia ich tylko poprzez wylaczenie silnika. Może ktos miał podobny problem i wie jak go rozwiązac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam dokładnie ten sam problem. I dotyczy on tylko pierwszej prędkości wycieraczek. Tylko N16 przed FL.

 

 

Witam,

 

Moja Almera N16 2001 rok również cierpi na tą "chorobę" pierwszego biegu :-( Czy może ktoś z forumowiczów ma rowiązanie takiego problemu ?

 

Mam podejrzenie co do przekaźnika tylko nie wiem który to jest. Jeśli się nie mylę to któryś w skrzynce w komorze silnika, wie może ktoś który ?

 

EDIT: Dziś znalazłem przekaźnik wycieraczek :-) Jest w czarnej obudowie w komorze silnika przy prawym nadkolu i wlewie płynu do spryskiwacza. Jest drugi od góry: pierwszy brązowy większy i drugi czarny mniejszy - to ten :-)

 

Rozebrałem i wyglądał idealnie: czysto, sucho, styki OK :-) Zrobiłem test i włączyłem wycieraczki bez przekaźnika - nie działają na pierwszym biegu. Wniosek: przekaźnik wygląda na sprawny a wycieraczki się zacinają. Chyba to nie wina przekaźnika tylko coś innego. Jak ktoś ma jakiś pomysł to chętnie go sprawdzę :-)

 

Wielkie dzięki za pomoc :-)

 

Pozdrawiam,

Tomi_G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...