Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Texaco czy Schell? Jaki olej


Gość Wąski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oleje "Nissan" są produkowane przez Total-Elf.

 

A to ciekawa informacja bo mi powiedziano że przez shell(nawet zaprezentowano wizualnie w salonie, opakowania były IDENTYCZNE ,poza nalepką.) Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem powyżej leje ten dedykowany przez Nissan . Nie ważne kto produkuje. Spróbuj do automatu skrzyni Nissana nalac innych, murowana katastrofa. Kolega który miał kłopoty z dpf nalal elf 5 w30dpf, zaoszczedzil grosze i musiał wypalc dpf. Przegladam forum gdzie spora grupa ma problem z dpf, to właśnie przez kombinacje z olejami. A do toyota corrolla leje mineralnych lotów 10w40 za 54 PLN . Ale corrolla od początku jeździła na mineralnych pod marka toyota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps.

specjalność oleju do DPF polega na tym że te oleje nie zawierają związków siarki i fosforu - bo te związki spalając się w DPF uszkadzają go. Częstotliwość wypalania filtra nie ma żadnego związku z olejem silnikowym.

Oil Brochure 2009.pdf

Edytowane przez Pavvell
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Letnia liczba lepkościowa oleju czyli W30, W40 czy wspomniana W60 ...

to nie jest ten parametr. "W" pochodzi od słowa winter a to nie jest lato.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oleje "Nissan" są produkowane przez Total-Elf.

Firma Texaco zaprzestała sprzedaży olejów w Polsce. (Skupili się na wydobyciu gazu łupkowego (Chevron-Texaco))

Wszystkie oleje są takie same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma Texaco zaprzestała sprzedaży olejów w Polsce. (Skupili się na wydobyciu gazu łupkowego (Chevron-Texaco))

 

Od kiedy dokładnie zaprzestali sprzedaży w Polsce ?

 

Pytam tak z ciekawości bo w zeszłym miesiącu wymianiałem olej w firmowym aucie i zresztą jak to czynię do wszystkich aut od ponad 15 lat właśnie na olej Texaco dokładnie w sieci OK-Serwis...

 

Wszystkie oleje są takie same.

 

bezpieczniejsze byłoby stwierdzenie:

 

prawie takie same i pod warunkiem, że są z tej samej klasy jakościowej ;)

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

przyznam się, że coraz bardziej zastanawiam się co wlać na przeglądzie QQ :)

 

tutaj ciekawy dość link

http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/73497-Testujemy-oleje-fotorejacja

 

oto co dostałem w odpowiedzi od konsultanta firmy ELF (olejami tej firmy zalewałem często) - może komuś się przyda

 

Do Pana silnika wg najnowszych norm Renault/Nissan potrzebna jest norma RN 0700 lub 0710.

RN 0700 spełnia olej bardzo wysokiej klasy na właśnie tej najnowszej technologii baz ale nie PAO jest to produkt ELF EVOLUTION SXR 5W30.

Ja go stosowałem przez 150 000 km i było super.

RN 0700 w klasie 0W30 jest to olej Elf Excellium Full-Tech 0W30 ale on jest trudno dostępny, jest w 100% na PAO. – nie jest jednak tak energooszczędny jak ten wyżej wymieniony i znacznie droższy.

RN 0710 to już lepkość 5W40 i jest to produkt ELF EVOLUTION SXR 5W40 – w większości na PAO i trudno dostępny. Najłatwiej kupić w sieci serwisów Renault.

 

Wszystkie oleje są godne polecenia.

 

Pozdrawiam / Best regards

Andrzej Husiatyński

Automotive sales support manager.

 

PAO to ten tzw. tradycyjny syntetyk

Edytowane przez paba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jaka klasa lepkościowa dla Qashqai'a będzie najlepsza?

 

ciężko powiedzieć, bo co to znaczy najlepsza?

 

jeśli ktoś szuka klasycznego 100% oleju syntetycznego to wiele olejów 5W30, 5W40 nim nie jest

 

parametr 0W to "gwarant" 100% syntetyka

 

5W30 jest tak szeroko polecany przez producentów - nie wiem do końca czemu, na pewno są energooszczędne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi się wydaje, że 0W30 do normalnej, nie wyczynowej jazdy, bo tak:

 

- pewność syntetyka na klasycznej formule, a nie hydrokrak, czy jakieś inne "blendy"

- 0W z przodu to pewne najlepsze właściwości zimą - przydatne, bo mamy nierzadko srogie zimy

 

10W60 którego lał Kajot na pewno smaruje świetnie przy jeździe na autostradzie z dużą prędkością const, ale zimą na pewno nie będzie miał gorsze właściwości

Edytowane przez paba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma to sens, co piszesz, a co powiecie na 5w50? Z tego co pamiętam to właśnie takim Mobilem mi Qashqai'a zalali...

 

cóż, to świetny olej, którym też zalewałem Yarisa

 

Mobil1 5W50 Fomula1 technology jest w 100% syntetycznym olejem

 

chyba wybiorę właśnie między Mobile1 5W50 Formula1, a jakimś 0W30

 

na pewno nie dam im zarobić w ASO na oleju i filtrach

 

PS wszystkim wypowiadającym się i przyglądającym się dyskusji polecam przyjrzeć się pochodzeniu oleju - to ważne, może najważniejsze, oczywiście nie zawsze możemy w 100% zweryfikować skąd pochodzi, ale często zwiększona czujność pozwala wykryć podróbkę sprzedawaną na allegro obok oryginałów (często podrabia się Mobile1, Motula, który wprowadził nowe etykiety)

warto sprawdzić też datę produkcji oleju jeśli nie jest zakodowana jak np. w nowych ELF

Edytowane przez paba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi się wydaje, że 0W30 do normalnej, nie wyczynowej jazdy, bo tak:

 

- pewność syntetyka na klasycznej formule, a nie hydrokrak, czy jakieś inne "blendy"

- 0W z przodu to pewne najlepsze właściwości zimą - przydatne, bo mamy nierzadko srogie zimy

 

 

 

Niestety oleje 0W są mordercami łańcuchów rozrządu w benzynówkach. Olej kategorycznie nie zalecany przez Nissana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety oleje 0W są mordercami łańcuchów rozrządu w benzynówkach. Olej kategorycznie nie zalecany przez Nissana.

 

hmm, miałem dwie Toyoty od nowości zalewane Edge 0W30 i oba miały łańcuszki, skąd masz o tym info? od Nissana? w instrukcji nic nie ma, wiadomo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

 

a to ciekawe... czemu taki? Tak tak.... wiem, trochę mam słaby "zapłon"....

 

 

nie wiem - teraz ostatnio dla odmiany wlano castrola 5w30 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dlaczego? :)

 

Dlatego ze w dolnych granicach ma takie same parametry jak 5W/30, a w górnych zachowuje dobre własciwosci przy temperaturach panujacych w polsce (powyżej +30).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To dlaczego nie 5w-50? Idąc tym tropem będzie jeszcze lepszy...? ;)

 

Bez przesady. W naszych warunkach temperatura +50 jest raczej nie osiagalna przy prawidłowym chłodzeniu silnika.

 

post-43265-0-10729400-1317833953_thumb.jpg

Edytowane przez Author53
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To gdzie stosujemy olej 10w-60? Na Saharze? No, ale skoro 5w-40 jest idealny to 5w-50 nie może chyba być zły? Ja myślę, że to nie ma aż tak prostego przełożenia na temperatury zewnętrzne...

 

Pewnie na Saharze :). Mówiąc szczerze nie znalazłem w necie prostego wytłumaczenia w jakich warunkach i do jaich silników stosowac odpowiednie oleje. Sa tylko "zalecane" i to chyba przez producentów którzy maja podpisane umowy z producentami samochodów :). Oparłem sie na zwykłej logice a nie badaniach organoleptycznych. Chetnie poczytam jakies konstruktywne wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja tak samo, dlatego próbuję wyciągnąć od kogoś jakąś konstruktywną odpowiedź... Generalnie podpisuję się pod Twoją rekomendacją, tez według mnie 5w-40 wydaje się być najodpowiedniejszy, ale tu pojawia się dodatkowa zmienna jaką jest producent... Jedne oleje uważane są za udane, inne mniej....

 

 

Pozostaje Extra Virgin Oil z pierwszego tłoczenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5W40 nie jest zalecany przez producenta i może być problem z gwarancją, kontaktowałem się z Działem Technicznym Nissana kilkakrotnie

 

pewien nadgorliwiec serwisant nalał 10W60 w KIA i potem właścicielowi coś się stało z silnikiem konkretnego. były duże nieprzyjemności - dealer w dobrej wierze nalał oleju dobrego, ale o niezatwierdzonej lepkości

 

radziłbym mocno nalegać na 5W30 przy każdej wymianie jeśli samochód jest na gwarancji

 

jak nie jest to cóż, osobiście Mobil1 5W50 lub ELF Excellium 5W40 z osobistych doświadczeń lub jeszcze Kujawski 7 zbóż

Edytowane przez paba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5W40 nie jest zalecany przez producenta i może być problem z gwarancją, kontaktowałem się z Działem Technicznym Nissana kilkakrotnie

 

pewien nadgorliwiec serwisant nalał 10W60 w KIA i potem właścicielowi coś się stało z silnikiem konkretnego. były duże nieprzyjemności - dealer w dobrej wierze nalał oleju dobrego, ale o niezatwierdzonej lepkości

 

radziłbym mocno nalegać na 5W30 przy każdej wymianie jeśli samochód jest na gwarancji

 

jak nie jest to cóż, osobiście Mobil1 5W50 lub ELF Excellium 5W40 z osobistych doświadczeń lub jeszcze Kujawski 7 zbóż

 

 

Ten ostatni ponoc najlepszy. To dlatego jadąc za innym samochodem czuje zapach frytek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

witam

rozmawiałem telefonicznie z kilkoma serwisami w sprawie oleju do NISSAN QASHQAI BENZYNA nieważne czy 1.6 czy 2.0

serwis nissana Poznań yama motors shell 5w/40

-------- ---------- Poznań Komorniki TEXACO 10W/40

-------- ---------- Kalisz shell 5w/40

-------- --------- Bydgoszcz Osielsko 10W/40 - tam kupiłem używanego qashqaia i mówią że takim jest zalany

co ciekawe

co do silników wysokoprężnych wszyscy w/w są zgodni ,,olej 5w/30"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10W40 to pólsyntetyk raczej powinno się go lać w samochodach ze znacznym przebiegiem. Generalnie jeżeli nawet przy dużych przebiegach np. 200 tyś. a nie ma ubytków oleju to tez nie ma podstawy żeby zamieniać syntetyk na połsyntetyk. Także serwis Poznań i Bydgoszcz trochę chyba przesadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...