Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Dmuchawa powietrza


yogi

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Czy mieliście już taki problem, dmuchawa działa na 3 i 4 biegu a 1 i 2 lipa.

Najgorzej mnie denerwuje podejście Panów z serwisu Nissana, najpierw twierdzą że trzeba wymienić rezystor dmuchawy ale jak mówię że samochód jest na gwarancji to gadają że samochód musi pozostać w celu weryfikacji usterki.

Serwis oczywiście Warszawa......................

Pozdr. Yogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, że działa na 3, ale może w tym przypadku tak jest. Prędkość dmuchawy wielu aut jest regulowana przez specjalny rezystor w postaci ceramicznej płytki z napylonymi ścieżkami i bezpiecznikiem termicznym. Takie rozwiązanie jest w wielu markach, a zawodny jest wlutowany w płytkę rezystora bezpiecznik. Na gwarancji nie ma się co zastanawiać, mają usunąć usterkę i już. Po gwarancji za taki rezystor wołają kilkaset PLN, a wystarczy poprosić zaprzyjaźnionego "pana Kazia" by wlutował w płytkę nowy bezpiecznik za 2 PLN i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja coś takiego miałem. Dmuchawa działała tylko na III i IV biegu. Musiałem jeździec tak dobrych kilka dni, zanim w ogóle sprawdzili. Wymienili mi ten rezystor i wszystko ok.

 

A przy tej usterkowości Notka, z podejściem Panów w serwisie, to samochód mógłby dłużej stać u nich, niż jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wszystko jasne, powtarza się przypadłość ze starej generacji nissanów czyli P11, K11 tam tylko chodził 4 bieg dmuchawy.Na razie czekam na wizytę w serwisie coby "Panowie" serwisanci jednak odkryli,że jest to jednak rezystor.

Pozdr. Yogi :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...