Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Glosniki do przodu POMOCY


Gość 3uziaczek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość 3uziaczek

Witam, mam kilka pytan dotyczacych przednich glosnikow w samochodzie. Posiadam Primerka P11 '99 i zamierzam zmienic seryjne przednie glosniki. Chcialbym aby graly pod samym radiem ( przyjajmniej przez jakies czas, w przyszlosci moze dam jakies piecyk ) a wiec pierwsze pytanie Jakie beda najlepsze glosniki pod samo radio? Zastanawialem sie nad Hertz DCX 165 oraz Helixami DB 6.1 ( w takim przedziale cenowym mnie interesuja ). Powniewaz nie mam seryjnych tweeterow w gre nie wchodzi odseparowany system. Ponoc wymiana glosnikow bez wczesniejeszego wygluszenie nie daje znacznych efektow tak wiec kolejnym moim pytaniem jest czy to prawda i czy konieczne jest wygluszanie? czy moze zostawic seryjne glosniki a wygluszyc dzwi? czy to cos da? ..

 

Jeszcze kilka pytan do subwoofera .. w jakiej cenie mniej wiecej moge dostac skrzynie basowa zamknieta ok.30l ? Zmieszcze sie w granicach 150zl? oraz jaka moze byc przyblizona cena okablowania?

 

Jestem w tych sprawach slaby wiec prosze o wyrozumialosc:) Pozdrawiam:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Hertz DCX 165 mam u siebie i są spoko bardzo ładny mocny sopran. Bass miętki i przyjemny. U mnie chodzą z odcinką dolną 60Hz, bo mam suba herca es300. Mogę polecić te głośniczki. Helix DB 6.1 też są dobre jakościowo, ale nie wiem jak dają w drzwiach p11.

Kable do głośników np. dietz ok 30-50pln za 10m o przekroju 2.5mm2 ale 1,5mm2 też będą spoko. Na allegro skrzynie pod głośnik dobrej jakości dostaniesz za ok 100pln. Kable pod wzmacniacz 100-250pln najlepiej brać od razu 50mm2. RCA ok 50pln np. caliber.

Jaki głośnik masz do tej obudowy i jaki wzmacniacz???

Wygłuszenie nie jest konieczne, ale wzmacnia efekt i jest mocno zalecane. Bez poprawnego wygłuszenia nawet dobrej jakości głośniki mogą zagrać gorzej niż seryjne. Szczególnie chodzi o niskie i średnie częstotliwości. Wygłuszenie za usługę ok 200pln, zakres własny ok 60pln i ok 3h roboty. Pamiętaj CAR AUDIO MOCNO WCIĄGA i jest kosztowne. Nie mówiąc już o Hi-end Car Audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hertze mocniej beda kopac, jak juz wrzucisz jakiegos wzmaka, a co do gluszenia ja bym zaczal od tego, jak masz budzet ograniczony, to mata dekarska z castoramy rolka 10mx30cm jakies 115zl i sie bawisz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...