Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12] Duży pobór oleju


Gość JarekJ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadan Nissana Primere P12 2002 rok z silnikiem 1,8 16V. Samochód aktualnie ma przejechane 137 tys przy 40 tys. Została zamontowana sekwencyjna instalacja gazowa bez lubryfikatora. Tydzień temu przy przebiegu 135 tys zapalił się check, mechanik stwierdził, że zawór jest najprawdopodobniej wypalony .Do instalacji został dodany lubrifikator i zawory zostały wymienione. Dotychczas na 15 tys przejechane dolewałem litr oleju, po wymianie zaworów i dodatkowo uszczelniaczy stała się tragedia.. dolewam litr na 600-700km. Silnik pracuje równo, cicho, ma moc, nie dymi po porannym uruchomieniu. Co jest przyczyną takiego zużycia oleju? Prosze o pomoc, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadan Nissana Primere P12 2002 rok z silnikiem 1,8 16V. Samochód aktualnie ma przejechane 137 tys przy 40 tys. Została zamontowana sekwencyjna instalacja gazowa bez lubryfikatora. Tydzień temu przy przebiegu 135 tys zapalił się check, mechanik stwierdził, że zawór jest najprawdopodobniej wypalony .Do instalacji został dodany lubrifikator i zawory zostały wymienione. Dotychczas na 15 tys przejechane dolewałem litr oleju, po wymianie zaworów i dodatkowo uszczelniaczy stała się tragedia.. dolewam litr na 600-700km. Silnik pracuje równo, cicho, ma moc, nie dymi po porannym uruchomieniu. Co jest przyczyną takiego zużycia oleju? Prosze o pomoc, pozdrawiam.

A jak robili głowice to założyli nową uszczelke pod pokrywe zaworów bo pod nią jest taka mała prostokątna uszczelka i jej brak lub zły stan powoduje bardzo duże zurzycie oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za podpowiedź ale w Gorzowie Wlkp. kupienie tej uszczelki graniczy z cudem, W sklepach motoryzacyjnych według katalogu dają mi zupełnie inne uszczelki, nie pasujące do mojego auta. W serwisie nissana w Poznaniu i Szczecinie trzeba czekać na nią 2 dni i jeszcze wpłacić za nią zaliczke 50% wartości i dopiero sprowadzą .. Dla mnie jest to kpina, że serwis nie ma na miejscu tak podstawowych rzeczy. Jak tylko zdobęde tą uszczelke napisze czy pomogła

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Uszczelka pod pokrywą zaworów nie pomogła .. Ktoś ma jeszcze pomysł o co może tu chodzić ?

 

pozdrawiam

Ale uszczelka była kompletna z tą małą bo to ona jest za to odpowiedzialna.

A może ktoś popełnił błąd i nie założył nowych uszczelniaczy na zawory lub uszkodził przy zakładaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale uszczelka była kompletna z tą małą bo to ona jest za to odpowiedzialna.

A może ktoś popełnił błąd i nie założył nowych uszczelniaczy na zawory lub uszkodził przy zakładaniu.

Na początku rzeczywiście samochod chodził na starych uszczelniaczach, lecz zostały one wymienione i zostało to zrobione dobrze w 100%. Po wymianie uszczelniaczy na nowe nic sie nie zmienilo. Jeżeli chodzi o uszczelke to także kompletnie została wymieniona ( z tą małą ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...