Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[k10] zróźnicowanie silników? Proszę o pomoc.


Gość zahlu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, ponieważ wiem, że są na tym forum osoby będące prawdziwymi znawcami i fanami tej marki i tego modelu, dlatego moje pytanie chciałbym zadać właśnie tutaj. Jestem od niemal roku dumnym właścicielem Micry rocznik 1989. niestety w moim borykającym się ostatnio z różnymi problemami samochodzie ostatecznie padł silnik. 100 cm3 / 55 KM, na pewno zainteresowani wiedza o jakiego benzyniaka chodzi. A teraz do rzeczy: Mam możliwość odkupić do mojego autka silnik wraz ze skrzynią biegów, tyle , że datowany rocznikiem 1988, aktualny właściciel kupił drugi samochód na części, głównie karoseryjne , a silnik mu został. Czy jednostka o tej samej pojemności tyle, że rok starsza będzie pasować , do mojego autka? (Pytanie zadaję nie bez powodu,gdyż z owej Micry z 1988, z której mój mam nadzieję przyszły sprzedawca, chciał wymontować części do swojej rocznik 1990 i okazało się, że na przykład wahacze nie pasują.)

Z góry dziękuję za wszelką udzieloną pomoc i wypowiedzi, które nieco rozświetlą mi sytuację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yoł. moim zdaniem nie tylko wahacze moga sie roznic ale tez np. przeguby, pol oski itd. Najlepiej sprawdzic z jakims katalogiem Nissanowskim zeby miec pewnosc ze ów zamiennik bedzie pasował. Inaczej musialbys wszystko sprawdzac metoda prob i bledow... :) ja bym sprawdzal katalogowo. pozdro 600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jednostka o tej samej pojemności tyle, że rok starsza będzie pasować , do mojego autka? (Pytanie zadaję nie bez powodu,gdyż z owej Micry z 1988, z której mój mam nadzieję przyszły sprzedawca, chciał wymontować części do swojej rocznik 1990 i okazało się, że na przykład wahacze nie pasują.)

Z góry dziękuję za wszelką udzieloną pomoc i wypowiedzi, które nieco rozświetlą mi sytuację.

 

Czy Twój silnik wygląda tak jak na zdjęciu ?

http://en.wikipedia.org/wiki/File:Nissan_Micra_1.0_Litre_In-Line_4_Engine.JPG

 

Jeśli tak, to na bank niewiele będzie pasować, gdyż tego typu silnik montowano od 1989 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, ponieważ wiem, że są na tym forum osoby będące prawdziwymi znawcami i fanami tej marki i tego modelu, dlatego moje pytanie chciałbym zadać właśnie tutaj. Jestem od niemal roku dumnym właścicielem Micry rocznik 1989. niestety w moim borykającym się ostatnio z różnymi problemami samochodzie ostatecznie padł silnik. 100 cm3 / 55 KM, na pewno zainteresowani wiedza o jakiego benzyniaka chodzi. A teraz do rzeczy: Mam możliwość odkupić do mojego autka silnik wraz ze skrzynią biegów, tyle , że datowany rocznikiem 1988, aktualny właściciel kupił drugi samochód na części, głównie karoseryjne , a silnik mu został. Czy jednostka o tej samej pojemności tyle, że rok starsza będzie pasować , do mojego autka? (Pytanie zadaję nie bez powodu,gdyż z owej Micry z 1988, z której mój mam nadzieję przyszły sprzedawca, chciał wymontować części do swojej rocznik 1990 i okazało się, że na przykład wahacze nie pasują.)

Z góry dziękuję za wszelką udzieloną pomoc i wypowiedzi, które nieco rozświetlą mi sytuację.

Silnik pomiędzy 88' a 89' różni się tylko kołami rozrządu (inny moduł zęba no i pompą wodną).Tyle co do bryły silnika.Co do osprzętu to w zależności od wersji :katalizator,układ dopowietrzania spalin,EGR,inny aparat zapłonowy i kilka pierdułków.

Skrzynia może mieć po 89' większą ilość zębów na wieloklinie półosi,ale to jest pikuś.Zawsze idzie dorwać półośki.

Jeśli chcesz przełożyć samą bryłę silnika to nie ma problemu,po prostu zakładasz swój stary osprzęt.Możesz również założyć MA12 1,2 litra ale jest tam ciut inny gaźnik (dysze)i inne przełożenia skrzyni (dłuższe).

A extremalnie możesz zrobić coś takiego jak ja Moja K10,5 :blink: ,też wchodzi na skrzynię od K10 lub nawet CG13,ale to już na inną skrzynię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...